AFC's Ridderlunch 14 april 2010 88e jaargang nr. 9 Ernst Seunke en Ron Susan zijn de twee nieuwe Ridders van AFC. Als zodanig bekend gemaakt op de Ridderlunch onlangs en geridderd door het overhandigen van het bekende schildje. Beide man nen hebben naast voortdurend adem te hebben gehaald en ook 50 jaar contributie betaald, zich ook actief voor AFC hebben ingespannen, zowel als speler en als functionaris. Ernst Seunke is 17 seizoenen speler van AFC A-selectie geweest, waarmee hij recordhouder is van onze club. AFC-voorzitter Machiel van der Woude gaf hen het begeerde naam- schildje. Dat deed Johan de Bie, één van de organisatoren van de jaarlijkse ridderlunch, aan Pierre Eskes, die zijn schildje de vorige keer per abuis in het clubgebouw had laten liggen. Ernst en Ron hielden 'n speechje, vol dankbaarheid en elk op zijn eigen manier z'n leuke herinneringen even naar boven halend. Waarbij hun beider AFC-gezinde familie uiteraard ook ter sprake kwam. De commissie van de jaarlijkse Ridderlunch (Max de Bruin, Johan de Bie, Flans Honsdrecht en Hans de Wijs) heeft opnieuw een buitengej woon gezellige en smakelijke bijeenkomst op poten gezet. Was weed fijn om daarbij aanwezig te zijn. In het gezelschap van de 88-jarige, maar veel jonger ogende Wil Brommelkamp, die de oudste aanwezige! AFC-Ridder was en van de eveneens nog jeugdig uit z'n ogen kijken de ruim 81-jarige Dick Moesbergen, als de op één na oudste aanwezb ge Ridder van onze voetbalclub. Epiloog Onze voorzitter Machiel van der Woude ontkwam tijdens de lunch niet aan de berichten in de kranten, dat wethouder Maarten van Poel geest van Amsterdam er sterk over nadenkt te gaan proberen AFC uil de hoofdstedelijke Zuidas weg te krijgen. Om puur economische redenen, met andere woorden: dat Amsterdam aan de door Van Poelgeest beoogde vrije ruimte veel geld zou kunnen 52 AFC-Ridders en de voorzitter van AFC op het achterterras van het clubhuis: Zittend v.l.n.r.: George Horn, Hans Woudstra, Pim Adriaansz, George Wijnand, Jaap Wildschut, Machiel van der Woude en de Ereleden Johan de Bie, Rein Akkermai\ J sr., Chris Schroder, Jan van Dijk en Marcel Koster. 2e rij zittend v.l.n.r.: Gerard van Poorten, Wil Brommelcamp, Hans de Wijs sr., Bob van den Bergh, Ron Prins, Erelid Ger van Caspel, Peter Roosenschoon, Hans de Bie, Pierre Eskes, Max de Bruin. Staand v.l.n.r.: Herman Fritzsche, Hans Loonstein, Jos Lonnee, Rolf Leeser, Hans Rooze, Ton Balk, Jan Hein Lans, Dick Moesbergen, Erelid Bob Neseker, Donalj Speelman, Rik de Boer, Ger Smit, Peter van der Heydt, Bob Wildeboer, Frank Reddering, Wouter Amesz, Ton Nooij, Duco Ohm, Willem van Oort, Ernst Seunke, Jij Vogel, Rob de Jong, Nol Kuikens, Jaap Draisma, Tom Swart, Cees Bouwens, Roel Ridderikhoff, Co Onsman, Hans Honsdrecht, Rob Domhof, Frits van Klinken ej Ron Susan. Voor alle foto 's gemaakt door Jan Otsen zie onze website. Clubpraeses Machiel van der Woude noemde de Ridderlunch één van de belangrijke dwarsverbanden, die de club rijk is. Een initiatief ooit genomen door George Wijnand. Machiel riep de aanwezigen op zeker aanwezig te zijn bij de laatste wedstrijden van AFC-1 waarbij de promotie naar de topklasse en het kampioenschap op het spel staan. Hij zette z'n vraagtekens bij de door de KNVB doorgedrukte, lande lijk opgezette topklasse, die mogelijk voor clubs in een financiële 'tobklasse' zou kunnen ontaarden. "AFC heeft duidelijk gemaakt geen voorstander van deze nieuwe klasse te zijn", zei hij. De nagedachtenis aan de overleden Paul Meijer, Guido Kiemeneij en Loes van Poorten, Gerard's echtgenote, werd in stilte en met dankbare en troostrijke gevoelens ervaren. Tafelpraeses Max de Bruin herin nerde de aanwezigen aan ons al lang geleden overleden lid Willem Staats, die hij een superridder noemde. De Bruin citeerde de volzin, die op de buitenkant van ons clubhuis te lezen valt: "Het sieraad van dit huis zijn de vrienden die er verkeren". Waaraan hij toevoegde: "Dat bent u allemaal in mijn ogen". Rik de Boer, voorzitter van de archiefcommissie van AFC, attendeerde de aanwezigen op de moge lijkheid, dat leden van onze club nog historische documenten over de club in hun bezit hebben. Met het verzoek om daar eens thuis na te gaan kijken. Reacties hierover graag naar: wf.deboer@quicknet.nl gaan verdienen. Een geheel zakelijke bebouwing dus van de Zuidas Van der Woude hield uit kennelijke voorzichtigheid zijn kiezen hier over verder op elkaar. Hij volstond met zijn verwachting dat één er ander nog wel vier of vijfjaar zou kunnen duren. Waarmee hij niet bedoelde te zeggen, dat de Amsterdamse wethoudei zijn zin zal krijgen. In Amstelveen is het nieuws doorgedrongen, da de gemeente Amsterdam contact gezocht heeft met buurgemeente Amstelveen met het verzoek voor een gezamenlijke gedachtewisse ling over de mogelijkheid van een verhuizing van de 115-jarige Am sterdamse AFC naar Amstelveen. Waarbij gedacht wordt aan Het Loopveld, gelegen tussen de Amste en het Amstelveense gebied Bankras/Kostverloren, de zogeheter Middelpolder. Wie ook binnenkort in Amsterdam het College van B. en W zuller gaan vormen, het lijkt voor de duidelijkheid naar de AFC-leden zin vol om binnen afzienbare tijd de wethouder voor sport van de hoofd stad hierover eens voor clubblad en website van onze voetbalclub L interviewen. Misschien zal het Carolien Gehrels weer zijn, hetgeen il hoop. ACC cricket al op Amstelveense gronden (ja, op Het Loopveld), laa AFC alsjeblieft blijven voetballen in Amsterdam-Buitenveldert. Hans de Bie

Schakels (clubbladen) | 2010 | | pagina 9