1945 - 4 mei herdenking - 2010 ten onderhouden, maakten bezwaren omdat de amateurs van Ajax ook de drie letters AFC bij hun naam gebruiken. Bij het lezen van deze berichten ben ik trots dat wij als oudste vereniging van Amster- I dam (ruim 115 jaar) het gelukkig kunnen doen met alleen de letters AFC Op 14 mei a.s. zal de jaarlijkse Goed Genoeg Open 2009 worden gehouden op de Golfbaan Naarderbos in Naarden. Opgaven bij Ro nald Koster en Bas Rachman. In het dagblad de Telegraaf las ik in de rubriek Starter van de Week een artikel over het bedrijf van ons lid Jos Willems, speler van het Zondag 5-elftal. Het bedrijf heet Debisport en houdt zich bezig met contributie-inning en voorfinanciering voor sportverenigingen. Op 31 maart jl. werd de jaarlijkse ledenvergadering van de Sociëteit Olympisch Stadion gehouden, een sociëteit waarvan veel leden van onze AFC lid zijn. Onze leden Erelid Chris Schroder en Henk Foppen werden als bestuurslid herkozen. Ons Lid van Verdienste Hans de Bie was als bestuurslid niet herkiesbaar en werd naar aanlei ding van zijn vele verdiensten in de afgelopen jaren benoemd tot Erelid. Voormalig Olympisch Roeikampioene sociëteitsvoorzitter Nelleke Penninx, voorzitter van de sociëteit overhandigde Hans het bij deze onderscheiding behorende certificaat. Ons Erelid Edwin 1 Geluk is weer benoemd tot lid van de Kascommissie. Als ik dan nog 1< even vermeld dat ons lid Jan van Galen Erevoorzitter is van de Sociëteit Olympisch Stadion, kan ik weer de opmerking plaatsen dat f je AFC-ers in alle geledingen van de maatschappij tegen kunt ko el men.... v Via een ouder van één van onze jeugdleden is onze jeugdcommissie 2 in contact gekomen met de jeugdafdeling van de club HJK Helsinki. I Op 8 en 9 april jl. werden er diverse wedstrijden gespeeld. Voor de ji uitslagen van deze wedstrijden verwijs ik u naar onze website. ti Op dinsdag 6 april jl. vond weer de jaarlijkse lunchbijeenkomst van u de AFC-Ridders plaats in ons eigen clubhuis. Liefst 52 Ridders e waren aanwezig en tijdens deze bijeenkomst werden Ernst Seunke v en Ron Susan door voorzitter Machiel van der Woude geïnstalleerd h als nieuwe Ridder. Voor een verslag van deze bijeenkomst verwijs ik g u naar onze website en een artikel in deze Schakel. De organisatie 4 was in handen van Max de Bruin (tafelpreses). Hans de Wijs, Hans Honsdrecht (stond van 11.30-13.00 uur in de kou bij de parkeer- II plaats om Ridders door te laten) en na afloop weer (chapeau) en b ondergetekende. b Van Truus Vaal, echtgenote van onze AFC-Ridder Piet, ontving ik S1 een bericht dat Piet i.v.m. gezondheidsproblemen niet aanwezig kon v zijn. Piet laat alle vrienden van vroeger groeten. Namens de AFC 11 zenden wij hem onze welgemeende AFC-groeten. z In de dagbladen Het Parool, de Telegraaf en de Volkskrant werd k uitgebreid melding gemaakt van de plannen van de Gemeente Am- k sterdam om een nieuwe tunnel aan te leggen onder de Amstel tussen d de Stopera en het Amstel Hotel. Het plan borduurt voort op voorstel- v len die Strukton twee jaar geleden deed. De plannen werden gepre senteerd door Bas Obladen namens Strukton. Deze Bas Obladen was jarenlang eerst bij de jeugd en later bij de senioren een betrouwbare en gezellige doelverdediger in onze club. Tijdens de bijeenkomst van de AFC-Ridders ontmoette ik weer Cees Bouwens, 83 jaar jong, in het verleden zeer lang de aanvoerder van ons 1° elftal. Cees speelde 375 wedstrijden in ons vlaggenschip en beëindigde zijn voetbalcarrière in 1964. Voor foto's verwijs ik u naar I de jubileumboeken, welke in 1970 en 1995 werden uitgegeven. Daar naast speelde Cees bij de ABC (Amsterdamsche Baseball Club) honkbal en was hij een aantal jaren een vaste keus als outfielder in het i Nederlands Honkbal Negental. Cees is een trouw bezoeker van het |1 Herenjaardiner en de bijeenkomsten van de AFC-Ridders en de Zilve- 8 ren Ploeg. Ons Lid van Verdienste en Zilveren Ploeger Karei Baarschers bereikt op 30 april a.s. de leeftijd van 70 jaar. Karei was na het be ëindigen van zijn voetballoopbaan jarenlang zeer actief voor onze AFC. Een groot aantal jaren was hij lid van de Elftalcommissie A, leider van het T elftal en leider van de Junioren A, daarvoor ook leider van een aantal jeugdteams. In 1982 werd hij onderscheiden met k de AFC-Nobelprijs en in 1985 benoemd tot Lid van Verdienste. Dit seizoen is hij weer actief als vaste grensrechter bij het T Zaterdag se 14 april 2010 88e jaargang nr. 9 elftal. De AFC wenst hem nog een groot aantal gezonde en gelukkige jaren. Zaterdag Veteranen 3 speelde afgelopen zaterdag een wedstrijd in Castricum tegen de plaatselijke voetbalclub (uitslag 4-4). AFC- Ridder en Lid van Verdienste Pirn Adriaansz was bij de wedstrijd in zijn woonplaats aanwezig en was te gast in onze dug-out om onze spelers van advies te zijn. In één woord geweldig Pim! Bij de tegen partij was ons vroeger jeugdlid Frank Leonard actief bij de 3L helft van de wedstrijd. Ik ontving een brief van ons oud-lid Hans Kramer met daarbij ge voegd een foto van het le junioren A-elftal in het seizoen 1947. Op de foto staan een aantal vroegere leden van AFC en ook onze AFC- Ridder Frits van Klinken, die al sinds 1943 lid is, en vorige week nog aanwezig was bij de Lunchbij eenkomst van de AFC-Ridders. Ook Henk Kampstra, vader van Maud Rachman-Kampstra, in het verleden ook erg actief bij de voormalige Amsterdamsche Baseball Club, staat op deze foto. Ik heb telefonisch contact gehad met Hans, die mij heeft beloofd nog een aantal foto's van vroeger te sturen. Zilveren Ploeger Joop Turlkruier werd tijdens de wedstrijd Feyen- oord-AFC op Paaszaterdag getroffen door een TIA. Hij verbleef vervolgens een aantal dagen in een ziekenhuis in Rotterdam. Bij mijn recente telefoongesprek vertelde hij mij gelukkig dat zijn gezond heidstoestand weer onder controle was. Namens de AFC een voor spoedig herstel. De ACC (Amsterdamsche Cricket Club) hield op donderdag 8 april jl. haar jaarvergadering. Tijdens deze vergadering werd onze Zilve ren Ploeger Marcel de Wijs gekozen tot nieuw bestuurslid. Namens de AFC wensen wij voorzitter Guido Dukker en zijn club veel sportief succes in de komende competitie in de nieuw gevormde Topklasse. Ik bezocht op donderdag 25 maart jl. samen met Marjoleine in Schouwburg Amstelveen de toneelvoorstelling Als de dood met in de hoofdrol de bekende actrice Renee Soutendijk Na de geweldige voorstelling maakten wij met haar kennis en kwamen wij te praten over onze club. Renee vertelde dat zij dikwijls op Goed Genoeg naar de voetbalwedstrijden van haar zoon kwam kijken. Haar zoon Jair Lenssen speelt bij ons in de C-junioren. Ook dit keer moet ik weer eindigen met verdrietig nieuws. Op 14 maart jl. overleed op de jeugdige leeftijd van 23 jaar ons oud jeugdlid Marouane Malouk. Hij werd door een hersenbloeding getroffen en een operatie mocht uiteindelijk niet meer baten. Maroua ne heeft 5 jaar in de jeugd bij onze AFC gespeeld, waarna hij dit seizoen, na bij een aantal andere verenigingen te hebben gespeeld, bij DWV ging voetballen. Marouane had een fantastische instelling en was absoluut een AFC-er om trots op te zijn. Namens onze vereni ging betuigen wij onze oprechte deelneming aan zijn naaste familie. Tevens bereikte mij het bericht van het onverwacht overlijden op de leeftijd van 76 jaar van Jan van Rijn, ondersteunend lid van de Amsterdamsche Cricket Club. Jan was een trouw supporter van de cricketwedstrijden van het le elftal van ACC en van de wedstrijden van ons 1° elftal. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deel neming aan de naaste familie. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg: Erelid en AFC-Ridder Chris Schroder (14/4 - 76 jaar) - Rob Sarfati (16/4) - Lou Hekster (18/4) - Bas Rachman (21/4) - Erelid en secre taris Kees Gehring (24/4) - Brennus van der Klaauw (24/4) - Co Onsman (26/4) - Jan de Boer (26/4) - Jaap Wildschut (27/4 - 84 jaar) - Dennis Bijlsma (30/4) - Lid van Verdienste Karei Baarschers (30/4 - 70 jaar) - Dennis de Wit (4/5) - Rein Minor (5/5) - Ron Susan (10/5) - Jeroen Walker (10/5) - Benno Honsdrecht (10/5) - Peter v.d. Heydt (14/5). Aan al deze jarigen onze welgemeende felicitaties. Johan de Bie Op dinsdag 4 mei a.s., de dag van de Dodenherdenking, zullen de voorzitters van AFC en ACC, Machiel van der Woude en Guido Dukker weer, zoals jaarlijks getrouw om 18.00 uur een krans leggen bij ons monument op ons Sportpark Goed Genoeg. Onze AFC-Ridder George Wijnand verschafte mij aan het eind van 2005 de nodige informatie over een aantal leden van onze vereniging

Schakels (clubbladen) | 2010 | | pagina 6