MIXED PICKLES 14 april 2010 88e jaargang nr. 9 ingelegd door Willem (Pim) Adriaansz (sinds 1976 nr. 332) w.adriaansz@zonnet.nl en www.home.zonnet.nl/w.adriaansz NAAR DE FINISH Het jaar 2010 is al een eind op streek, maar wat AFC 1 betreft grijpt Pickelaar nog even terug naar de periode van hervatting na de winterstop. Bijna 2 maanden lang had de voetbal niet in competitieverband gerold en een gevoel van welbehagen leek aanvankelijk nog ver weg. Pickelaar vat de eerste 5 wedstrijden van 2010 alsnog samen: 1 gelijkspel, 3 nederlagen en slechts 1 overwinning. Dat was wel even andere koek dan inI het competitiedeel van 2009. Pickelaar herinnert zich zijn dubbele gevoelens toen AFC vervolgens thuis moest aantreden tegen Hollandia. Voor een gunstig resultaat gaf hij vooraf geen dubbeltje en daarin was hij bepaald niet de enige. Maar ziedaar: Hollandia - waarvan 'uit' kansloos werd verloren - werd achteloos met 7-2 opgeveegd. Feyenoord 'uit' was al in de tweede minuut slachtrijp en 0-4 was het probleemloze einderesultaat. Vervolgens 'thuis' tegen het inmiddels gewaarschuwde Westlandia bleek de vroege 1-0 voorsprong achteraf toch voldoende voor de winst. Dat waren dus wel 9 toege- voegde punten, waarmee de inmiddels verspeelde toppositie op de ranglijst althans virtueel weer werd heroverd; met dank aan HBS, dat Hilver-j sum in Den Haag op 0-0 hield. Bij de aanvang van het seizoen voorzegde Pickelaar al, dat er wel eens verrassend veel vreemde uitslagen zouden kunnen vallen. Dat is tot nu toe ruimschoots gebeurd. Als AFC 1 zich wat dat betreft een beetje gedeisd houdt komt vermoedelijk het kampioenschap in zicht en in ieder j geval promotie naar de topklasse; ook al weet Pickelaar met zijn ambivalente gevoelens niet geheel zeker of dat dan wel leuk gaat worden. CITAAT "De meest tegenovergestelde gevoelens liggen altijd nog heel dicht bij elkaar". (Etienne Rey, geboren in 1879; nadere gegevens niet bekend). GEBED Nu Pickelaar de prestaties van onze hoofdmacht in zijn inleidende pickle heeft geëvalueerd kan een beschouwing van de sacrale kant van AFC 1 nauwelijks uitblijven. Vóór het begin van elke competitiewedstrijd - als de tegenpartij al gereed staat en de scheidsrechter zijn fluit ter hand heeft genomen - komen de AFC basisspelers op eigen speelhelft nog bijeen ter hoogte van 'de zestien' (meterlijn) voor een innig samenzijn. Zij versmelten als het ware zwijgend tot een gewijde rite in hechte omarming en nemen daar ruim de tijd voor. Pickelaar heeft geen idee of er in dat mystieke treffen iemand voorgaat met een toepasselijk woord, maar de eenheid straalt een vorm van gebed uit die door tegenstrevers en KNVB dignitarissen respectvol wordt aanvaard. Biddende mensen stoor je niet. Je ziet dit soort samenscholingen elders wel vaker, ook in het beroepsvoetbal; maar dan veel oppervlakkiger en vluchtiger. Pickelaar vermoedt dat daar gezegd wordt 'mannen, de beuk erin' of dat er nog even snel een gore mop wordt verteld. Wat er omgaat in de hoofden van 'onze jongens' zal Pickelaar uiteraard niet bevragen. Een gebed is immers een strikt persoonlijke aangelegen heid. SCHAKEL Tot nu toe liet Pickelaar zijn diffuus licht nog niet schijnen over de inmiddels ingevoerde beperking van de Schakeloplage; blijkbaar noodzake lijk omdat de portokosten de pan uit rezen. Wie met de AFC geschiedenis een beetje bekend is weet dat de kosten van de Schakel periodiek al een jaar of zestig aan de orde komen. Merk waardig eigenlijk: het ging altijd om de centen en nooit om kwaliteitsverbetering. De vraag die zich nu aandiende bij het bestuur was of kostenbesparing mogelijk was door verkleining van de oplage. Daarbij kwam langs, dat de AFC jongeren het voor hen relevante nieuws massaal van de website betrokken. Uiteindelijk is gekozen voor de oplossing, dat wie de papie ren Schakel wilde blijven ontvangen dat schriftelijk moest aanvragen. Dat aantal is blijkbaar vooralsnog beperkt gebleven tot 350. Daarmee lijkt het einde van 'De Schakel die komt binden de oude club aan d' oude vrinden' nabij. Maar niet iedereen reageert nu eenmaal prompt met; een schriftelijke verklaring. In zijn simpelheid meent Pickelaar, dat het meer voor de hand had gelegen de blijkbaar niet geïnteresseerde jongeren af te voeren van de Scha kelverzendlijst tenzij zij schriftelijk kennis zouden geven voor blijvende toezending te kiezen. Het aantal reacties - in welke schriftvorm dan ook - lijkt in Pickelaars inschatting verwaarloosbaar, maar er wordt in ieder geval geopereerd aan de kant van de minst belangstellende Scha kellezers. Iemand van het bestuur moet het Pickelaar - dom dom - maar eens uitleggen dat gekozen is voor de andere kant. Overigens moet het Pickelaar van het hart niet voor eigen parochie te preken. Al eerder had hij in de gaten, dat respons op zijn 'inleg' ook van vaak onbekende - weblezers kwam. Hij zal zijn Mixed Pickles werkzaamheden dan ook onbekommerd voortzetten. RIDDERLIJK Een verdienste is het niet, maar omdat Pickelaar verzuimde na zijn povere voetbalcarrière het AFC lidmaatschap schriftelijk op te zeggen - daar heb je het weer - kreeg ook hij de uitnodiging aan te zitten aan de AFC ridderlunch op dinsdag 6 april. Elders doet Hans de Bie er verslag van. De ridderschare werd voorgezeten door Max de Bruin, Johan de Bie, Hans Honsdrecht en Hans de Wijs. Pickelaar laat het verslag con amore binnen één familie. Toch wil hij iets zeggen over de beschaafde Gideonsbende, al had hij kennelijk zijn dag niet. Op weg naar Goed Genoeg ging er veel mis. Een aangekondigde a.s. wegafsluiting bleek onaangekondigd een week vervroegd te zijn. Bij zijn benzinestation halverwege weigerde het mechaniek zijn tankdop te ontsluiten. Jan en alleman kwamen te pas aan opening. En vertwijfeld zag Pickelaar de groeiende rij wachtenden achter hem denken: laat die ouwe een keer opschieten. Vervolgens werd de brug over de Zaan juist vóór hem langdurig geopend en ten slotte kwam hij op de A8 rondweg west in de file. Desondanks bereikte hij de ridderschare nog enigszins op tijd. Eén heugelijk feit wil hij u niet onthouden. Ridder Tom Swart (uit Neede) bleek na een geslaagde orgaanimplantatie - maanden geleden - herboren. Een jonge ridderlijke god kan de wereld weer aan! ZOMER Bladerend in de laatste Schakel, die Pickelaar terecht ontving zonder voorafgaande schriftelijke verklaring, viel hem de Bestuursmededeling op: "Op zondag 28 maart gaat de zomertijd in. Dit betekent dat de klok om 02.00 uur één uur vooruit wordt gezet, dus van 02.00 naar 03.00 uur". Heel Nederland gaf gehoor aan de AFC bestuursmededeling: Van Nieuwerschans tot Sas van Gent en van de Wadden eilanden tot Vaals (en waarschijnlijk zelfs tot ver daarbuiten). Wat een dwingende bestuurskracht heeft AFC toch, dacht Pickelaar verlekkerd... 12

Schakels (clubbladen) | 2010 | | pagina 15