i pmhmhh 14 april 2010 88e jaargang nr. Sj ben altijd positief en als het wat minder gaat, moet je ook proberen het positieve te zien. Nou, dat was de 2e helft dan wel. We speelden meer om hun helft en wisten na 10 minuten Shelton Linger voor de keeper te krijgen die voor de 2-1 moest zorgen, maar hij faalde. Het inbrengen van Sjoerd Jens gaf het team meer gochme en het later één op één spelen was ook een stap dichter naar het vijandelijke doel. Wederom was het Shelton die na een prima lichaamsbeweging de bal in kon tikken, maar toch de tegenstander op zijn pad vond. Nee, het zat niet mee, maak je ze, wordt het een andere pot, nu dus niet, corner, na weer een foutje achterin en de 3-0 stond op het scorebord. Was niet veel aan gelogen, 3-0, de eerste 45 minuten waren daar debet aan...te slap beginnen en je loopt gewoon de hele wedstrijd achter de feiten aan. Jammer, maar nu nog 9 finales waar wij alles gaan geven. Ik denk verstand te hebben van voetbal en wilde dan ook mezelf testen met een toto op de hoofdklasse A wedstrijden. Had er 2 goed van de 7....zeer matig dus, maar het lijkt wel een tombola. Had voor vandaag een drietje genoteerd, was daar blij mee geweest. Nee, kansloos vandaag, we moeten vanaf nu wedstrijd voor wedstrijd bekijken en het seizoen is nog lang, is heel veel mogelijk. Ik mag het verslag schrijven en ga een toto neerzetten, wil het ge woon proberen met mijn" voetbalverstand". A.s. zondag: Argon-ADO'20 een 1, VVSB-Hilversum, een 1, Elink- wijk-Chabab, een 3, Westlandia-Tonegido, een 2, HBS-Feyenoord, een 3, Omiworld-Haaglandia, een 2 en AFC-Hollandia, een 1. Mannen, vergeten die wedstrijd van vandaag, vizier op zondag en ondanks dat voetbal maar een bijzaak, is het wel een prachtige ge weldige bijzaak waar wij allen naar uitkijken. Ik sta er zondag! Jullie? Ronald Koster Opstelling: van Emmerik, Moumane, Weijers, Scheerens, Kenepa, Meulemans, Gefferie, Jansen, Brink, M. Ruijter, Linger. Invallers: Samson, Jens, van Mieghem Foto's (Ton Post) staan in ons AFC Fotoalbum 28 maart 2010: AFC - Hollandia 7-2 Sjoerd Jens wijst AFC de weg Zo af en toe kan je van voetbal echt genieten. Messi is met zijn onna volgbare spel een herhaling op YouTube waard, Van der Sar ook als hij op 40-jarige leeftijd een 'onhoudbare bal' uit de bovenhoek tikt. Gisteren hebben we op Goed Genoeg genoten van Sjoerd Jens die met enkele fantastische rushes zijn team de weg wees naar een suc cesvol competitieslot. Zijn loepzuivere hattrick in de eerste helft was de opmaat voor een zeer royale zege op Hollandia, dat slechts zelden zo zal zijn afgetroefd. Vooraf aan de wedstrijd lag een grote overwinning van AFC beslist niet in het verschiet. In Hoorn werd eerder dit seizoen kansloos verlo ren en de prestaties na de winterstop, met de 3-0 nederlaag van Elinkwijk nog vers in het geheugen, waren meestal niet om positief over naar huis te schrijven. "Zie je nou. Zo goed is AFC echt niet" liet Karei Bonsink vorige week via de Gooi- en Eemlander plagerig weten en daar konden Cor ten Bosch en zijn team het even mee doen. Tot zondagmiddag half drie dus, want toen gingen alle remmen los. Met Sjoerd Jens, na drie wedstrijden eindelijk weer in de basis, werd op het goed geprepareerde veld (met dank aan Pim van de Meent) de aanval gezocht en begreep keeper Ron Sijm van Hollandia al snel dat het een lastige middag zou gaan worden. Maar eerst moest onze keep nog handelend optreden na een knal van Kalvin Robert, een spits, zoals Stanley Menzo zou zeggen, 'met mogelijkheden'. Hierna is het woord aan Sjoerd, die na een lepe pass van Magid Jan sen de Hollandia-verdediging z'n hielen laat zien en via dé binnenkant van de paal scoort. Nadat Hollandia een mooie kans heeft laten liggen, zet Chelton Lin ger met het hoofd Sjoerd weer aan het werk. Met een halve volley werkt hij de bal vanaf links in de verste hoek. Om niet veel later na een onderschepping van Willem Scheerens aan te zetten voor een sprint over de rechtervleugel. De kapbeweging en de uithaal met links zijn formidabel en de hattrick is een feit. Hierna maakt Laurens Samsom, uitstekend op dreef, er nog 4-0 van; na een steekpass van Chelton, en weet Robert vlak voor rust knap te profiteren van een dekkingsfout van Peter Post. 4-1 dus, met toch nojj een sprankje hoop voor de trots van Hoorn. Na de thee is het al gauw duidelijk dat Hollandia deze wedstrijd nieti meer heeft in te brengen. De kansen stapelen zich op, maar een schol van Sjoerd wordt van de lijn gehaald en Chelton wacht iets te langj met schieten. De in het verleden vaak hechte verdediging van Hollan dia zakt steeds verder weg. Na een corner van Magid verdwijnt de bal via een verdediger in het Hoornse doel en een hoge score tekent zichj steeds meer af. Een bijzonder mooie vrije trap van Rudo Hidden brengt Hollandid eerst nog op 5-2, waarna Chelton z'n goede wedstrijd onderstreep! met een droge schuiver in de hoek en de goed ingevallen Darryl varj Mieghem met een fraaie knal in de bovenhoek tekent voor het slotak koord. 7-2, een fantastisch resultaat met perspectief. Rest nog te vermelden dat Sil Paddenburg in de tweede helft op over tuigende wijze zijn debuut maakte in het eerste elftal van AFC. En Sjoerd? Zoals wel vaker was hij de speler die het verschil maakte. Een intelligente en sportieve speler om echt van te genieten. YouTube waardig! Machiel van der Woude Opstelling: Raymon van Emmerik, Said Moumane, Willem Scheerens,i Peter Post, Laurens Samsom, Wout Meulemans (70. Sil PaddenburgM Sjoerd Jens (80. Daryl van Mieghem), Dwight Gefferie, Magid Jam sen (80. Steve Kenepa), Mike Ruijter, Chelton Linger. Foto's (Ton Post) staan in ons AFC Fotoalbum 3 april 2010: Feyenoord-AFC 0-4 "Hand in hand kameraden" Bij aankomst op "Varkenoord" waren wij er stellig van overtuigd dal er niet gespeeld kon worden op de kletsnatte grasmat. Over de gehelij lengte lagen flinke plassen en omkleden voelden de meeste jongen; niets voor. Echter was de later voortreffelijk leidende scheidsrechtei resoluut en zo trapten wij om klokslag 14.00 uur af voor de eerste confrontatie met de amateurs van Feyenoord. Bij het betreden van het veld klonk het hand in hand kameraden dooi de speakers en onze jongens waren dezelfde als tegen Hollandia. Voordat wij er erg in hadden lag de bal al in de goal van de tegen stander. Een perfecte voorzet van Wout Meulemans van rechts er Chelton Linger hing al in de lucht: 0-1 Binnen een minuut scoren kun je een droomstart noemen en dat is we! even een ander gevoel dan steeds achter komen en dan moeten knok ken om terug in de wedstrijd te komen. Vervolgens bleek al snel duidelijk dat de spirit in de groep heel erg goed is en dat de boys voor elkaar door het vuur gaan. Nadat Sjoerc Jens er drie in had gelegd tegen Hollandia, herhaalde hij dat kunstje nog eens. Zijn eerste doelpunt was een mooi afstandsschot nadat de afvallende bal net buiten de "16" voor zijn voeten viel. Vervolgen: alleen op de keeper af en uiterst koelbloedig erlangs. De laatste goal net na rust, was de nekslag en gaf onze trainer de mogelijkheid orr een aantal jongens te sparen. Een leuk moment voor Enrico Patrick die, net als Sil Paddenburg vorige week, zijn debuut kon maken in de hoofdmacht. Aan het einde van de wedstrijd werden de jongens opgewacht door de supporters. Na een gezamenlijke "uitloop" werd onder applaus de kleedkamer opgezocht. Tot maandag! Bob Duis Opstelling: Raymon van Emmerik, Said Moumane, Willem Scheerens Peter Post, Laurens Samsom, Wout Meulemans, Sjoerd Jens, Dwigh Gefferie, Magid Jansen, Mike Ruijter, Chelton Linger. Invallers: Daryl van Mieghem, Enrico Patrick, Lutzen Brink Foto's (Ton Post) staan in ons AFC Fotoalbum.

Schakels (clubbladen) | 2010 | | pagina 11