Bericht uit Spanje Zondag 1 14 april 2010 88e jaargang nr. 9 Beste AFC'ers Ik zit nu inmiddels ruim 2 maanden in Alicante en het is dus meer dan tijd voor een mailtje. Mede doordat ik geen internet in mijn kamer heb, heeft het zolang geduurd, maar bij deze geef ik een update van mijn leven hier. Het is geen excuus voor de lange tijd dat ik niks van me heb laten horen, maar het leven hier is echt zo anders. Ik waan me hier echt totaal in een andere wereld en ver weg van Nederland. Het leven hier bevalt me heel goed. De mensen, de cultuur, het weer (alhoewel dat niet zo goed is als voorspelt), de studie en het voetbal, i Gaat allemaal goed. In eerste instantie dacht ik dat ik hier tot mijn rust zou komen met het Spaanse leven en de mentaliteit van "manana manana", maar eerlijk gezegd heb ik het hier veel drukker dan normaal. Ik moet elke dag om 9 uur beginnen op de universiteit en dagen tot 5 of 7 uur zijn geen uitzondering. Daarnaast is het hier echt een studentenstad, met de bijbehorende feestjes waar ik ook niet ontbreek! Je ontmoet hier zoveel studenten van werkelijk alle hoeken uit de wereld. Ik spreek hier daarom ook meer Engels dan Spaans helaas, ondanks dat de l Spanjaarden zelf geen woord Engels kunnen. k De studie gaat goed. Ik heb het gevoel dat het niveau hier iets lager 1 ligt, maar dat is niet te merken aan de hoeveelheid. Ik heb elke dag f wel een opdracht in te leveren of een project om aan te werken. c Gelukkig kennen ze hier wat meer feestdagen dan bij ons in Neder- 2 land en heb ik ook aardig wat vrij. Deze tijd gebruik ik vooral om wat 1 van het land te zien. Ik ben al naar Granada en Malaga geweest en j, vorige week donderdag naar de wedstrijd Valencia - Atletico Madrid, ti Morgen ga ik een week reizen naar o.a. Madrid, Salamanca, Oviedo, u Gijon en Santander. e Daarom mail ik nu, omdat het er anders niet van komt. Het is echt I v raar, maar zoals eerder gezegd ik waan me hier in een hele andere I wereld. In Nederland zou ik niet zonder internet kunnen en hier kijk gik zonder problemen eens in de zoveel dagen mijn mail. Ik zit nu wel j op de universiteit om aan een paar projecten te werken, die ik na de "springbreak" af moet hebben. Ik heb eind april en half mei tenta- II mens en dan zit mijn Spaanse avontuur er al weer op. Ij Ik kom 18 mei terug na mijn laatste toets van mei de 17e. Ik moet dan b waarschijnlijk nog wel terug om een tentamen te maken begin juni, s; maar dat is geen probleem, v n Voetbal 2 Dankzij jullie hulp kan hier meetrainen met Alicante C.F. de tweede k profclub van Alicante. Ik kan helaas alleen meetrainen en geen wed- 1( strijden spelen, omdat ze te maken hebben met een internationale d transferdeadline. Ik begreep het niet helemaal aangezien AFC een v amateurclub is, maar het is nu eenmaal zo. In het begin trainde ik 3x per week mee, maar inmiddels is dit wat minder omdat ze om 4 uur 's middags trainen en ik, zoals eerder gezegd, vaak college tot 5 of 7 uur heb. Bij deze club is alles anders en niks is te vergelijken met AFC, op de afkorting van de naam na dan. Ze spelen niet vast op de zondag of de zaterdag en daarom wisselen de trainingsdagen ook. Niemand spreekt - Engels en communiceren is lastig, maar wel goed voor mijn Spaans - en het meeste is wel te begrijpen. Ik wordt er met open armen ont- vangen en iedereen is super aardig, dus meekomen is geen probleem, j Ook qua niveau is meekomen eerlijk gezegd geen probleem. Het S niveau is te vergelijken met AFC, maar ik denk dat wanneer we een wedstrijd zouden spelen AFC wel zou winnen haha. Ze zijn hier allemaal wat fysieker, wat ik eerlijk gezegd niet had verwacht, maar tactisch wel wat minder. Aan het begin moest ik wel echt wennen aan de andere manier van trainen. Om een voorbeeld te geven de eerste week heeft de trainer me meerdere malen verzocht om de bal wat minder strak in te passen, terwijl in Nederland juist het tegenovergesteld van je wordt verwacht. Inmiddels gaat alles gewoon goed en is elke training leuk. Ik mis k alleen wel de wedstrijden. Ergens om naar toe te leven enzovoorts. Ik n voetbal hier ook veel op het strand, pleintjes en de universiteit, maar c( dat is toch heel wat anders. -- Over wedstrijden gesproken. Ik hoop dat ik bij AFC nog de laatste paar wedstrijden kan meepakken. Ik weet dat zowel het eerste als het tweede een goede kans hebben op het kampioenschap!! Hoewel ik niks volg weet ik dat dan weer wel haha. Al met al ben ik blij met deze ervaring en had ik dit voor geen goud willen missen. Ik denk dat het me veel kansen en mogelijkheden geeft voor de toekomst en natuurlijk is het goed voor mijn C.V. Ik ben me daarentegen ook wel degelijk bewust dat het mijn kansen op voetbal gebied bij AFC heeft verkleind! Ik denk dat inmiddels de selectie voor volgend seizoen zo goed als compleet is. Ik hoop in ieder geval half mei gewoon weer aan te sluiten bij de groep en wat de toekomst brengt is nog onduidelijk! Ik zou graag aan Joey willen vragen of hij de groeten wil aan de jongens van AFC 2. Nogmaals wil ik Kees Gehring, Emst-Pieter Knupfer, Joey van Leij- enhorst en Jesus Esteban bedanken voor jullie moeite! Tot over een maand! Met vriendelijke groeten, David Faerber 21 maart 2010: Elinkwijk - AFC 3-0 Natuurlijk wordt PSV kampioen. Tenminste, dat zeiden de kenners tijdens de winterstop en wij hebben in Nederland heel veel kenners. Maar gisteren gaf onze "well-dressed" criticaster Hugo "sla mezelf op mijn" Borst het toe...."ik moet om, ik denk toch dat Twente kampioen wordt". Voetbal is de mooiste bijzaak die er is en PSV was toch over het algemeen de meest genoemde ploeg van de Eredivisie. Hoe staat het er over 2 weken voor. Nog 6 wedstrijden te gaan en op papier heeft AJAX lijkt mij toch het makkelijkste programma. AZ speelt op dit moment redelijk voetbal, willen zich plaatsen voor Europees voetbal en met AZ-Twente en AZ-PSV op het programma kan in Alkmaar de competitie wel eens worden beslist. Het Nederlandse voetbal stelt misschien Europees niet zoveel meer voor, leuk is het wel. En ben benieuwd wat de ko mende weken ons gaat brengen. Laat ik dan ook maar mijn kampioen op papier zetten....toch AJAX... zitten in een goede opwaartse en denk dat ze dat gaan volhouden waar Twente toch nog gaat mor sen....maar mijn mening kan volgende week weer anders zijn. Wij moesten naar Utrecht. Theo Thijssenplein moest ik mijn auto kwijt en was toch lastiger dan afgelopen seizoen. Mooie kooi op het plein waar de plaatselijke jeugd zich niet hoefde te vervelen. Theo Thijssen, laat ik er maar wat Wikepediatjes ingooien, was een oud schrijver en politicus en ik weet nog dat ik hem op mijn lijst had staan met het boek Kees de jongen. Mooi boek over Kees....het uittreksel was niet uitgebreid genoeg, dus heb het van a tot z gelezen. Is overi gens ook nog een film van gemaakt., een aapnider. We werden keurig ontvangen in de Bestuurskamer waar de pro gramma's voor het oprapen lagen met de opstellingen der teams er naast. Foutje dat onze opstelling werd aangekondigd met als kop "opstelling FC Hilversum". Leek op een koud oorlogje, maar na 2 heerlijke verse Douwe Egbers van de buurman, was die veronderstel ling snel weggenomen. Elinkwijk zat lekker in haar vel na de overwinning van afgelopen donderdag uit bij Haaglandia, knap. Maar wij hadden het afgelopen zondag ook prima gedaan tegen onze grote concurrent Hilversum. Laat ik er geen doekjes omheen winden, laat ik kritisch zijn waar ik meestal probeer er nog iets positiefs uit te halen. De eerste helft was dramatisch, echt zeer matig en zat helemaal niets in. Daar komen dan zo'n 120 AFC'ers voor naar Utrecht, om dit elftal zo te zien voetballen? Was geen verbinding tussen de linies, we speelden te ver naar achteren en voorin konden we niet één keer gevaarlijk worden. De goals waren ook collectieve fouten en de voorsprong was dan ook meer dan terecht voor Elinkwijk, dat wel de strijd aanging en voor iedere meter vocht. Het veld was zeer matig tot slecht, maar ook daar hebben beide teams last van, geen excuus meer, gewoon strijd leveren. Niets voor mij, 7

Schakels (clubbladen) | 2010 | | pagina 10