Bestuursmededelingen Ledenlijst AFC's "Bie"- zonderheden .A. 17 maart 2010 88e jaargang nr. 8 Zomertijd ,A' Op zondag 28 maart gaat de zomertijd in. Dit betekent dat de klok om 02.00 uur één uur vooruit wordt gezet, dus van 02.00 naar 03.00 uur. Houdt hier dus rekening mee voor de wedstrijdenop zondag en kom niet te laat. Kandidaat leden/donateurs: Peter van der Linden, sen., 25-7-1983, Kon. Wilhelminaplein 222, 1062 KS Amsterdam, 06-14278714, lidnr. 8832,KNVBnr. BSZP83P. Hugo Bos, j.sen., 10-5-1987, Leidsegracht 52, 1016 CN Amsterdam, 06-20973067, lidnr. 8833, KNVBnr. CHBF662. Opnieuw opvoeren: Eric Jan Meindersma (9531) Van W.L. naar Donateur: Lennard Parlevliet (was 7925 wordt 100004) Adreswijzigingen: W.J. van Rompu, Wijnbrugstraat 347, 3011 XW Rotterdam, 06- 24958980, lidnr. 9532. Jelle Folmer, Prins Hendriklaan 25, 1075 AZ Amsterdam, lidnr. 7117. Gijs Veerhoek, Jan Tooropstraat 15B (2.11), 1062 BK Amsterdam, lidnr. 8173. T.A.W. Veldhuis, Borneostraat 74 hs., 1094 CN Amsterdam, lidnr. 8082. Na de lange winterperiode was de start van ons eerste elftal iets te leurstellend. Een gelijkspel tegen Haaglandia uit werd gevolgd door twee nederlagen tegen ADO' 20 thuis en Argon uit. Gelukkig keerde in de uitwedstrijd van afgelopen zondag tegen FC. Hilversum het resultaat weer ten goede door een fraaie overwinning op de medeconcurrent voor de le plaats. Een fraaie foto van Chelton Linger sierde de voorste pagina van de Metropool Sport. Voor ver slagen van de diverse gespeelde wedstrijden verwijs ik u naar elders in deze Schakel. Kijk ook naar de fotoreportage van de wedstrijd tegen FC.Hilversum van ons lid Ton Post. De Metropool Sport van afgelopen maandag meldde dat er de moge lijkheid bestaat dat de topklassenwedstrijden in het seizoen 2010- 2911 wellicht door RTL 7 zullen worden uitgezonden. Een prettig bericht daar Studio Sport helaas totaal geen aandacht besteed aan het amateurvoetbal in Nederland. Gelukkig hebben wij nog RTV. Noord-Holland en het is iedere zondag weer een vreugde om daar flitsen te zien van het topamateurvoetbal. Via de mail ontving ik de KNVB-Nieuwsbrief en in de laatste d.d. 12 maart jl. las ik een bericht van de KNVB waarover ik mij wel even over heb verwonderd. Er wordt gemeld dat de KNVB van mening is dat alle leden en verenigingen kunnen laten weten hoe je over de activiteiten denkt en dat men dan zal luisteren. Mijn gedachten gingen even terug naar de plannen voor het instellen van een topklasse. Het merendeel van de Hoofdklassers op de zaterdag en de zondag waren en zijn daar nog steeds pertinent tegen. De heren Kesler en Bruynis van de KNVB wilden niet luisteren en dramden hun zin door. Hoe bedoelt U, geachte bobo's in Zeist, over democratisch handelen. Wellicht eens over denken in Zuid Afrika Sylvia Gehring, echtgenote van ons erelid en secretaris Kees was zo ongelukkig om tijdens de wintersportvacantie in Zwitserland een zware blessure aan haar scheenbeen op te lopen. Inmiddels is zij geopereerd en komt zij deze week per ambulance terug naar Neder land. Namens de AFC wensen wij haar sterkte met de komende reva lidatie en een spoedig herstel. Ons jeugdlid Patrick Engelmoer, speler van de Junioren C 2 was op 3 maart jl. ballenjongen bij de oefenwedstrijd van het Nederlands Elftal tegen het elftal van de Verenigde Staten in de Amsterdamse Arena. U ziet het weer beste lezers, mijn stelling datje leden van onze AFC overal kunt tegenkomen..., en onze felicitaties aan Patrick. In de rubriek Stan Huygens Journaal in de Telegraaf van zaterdag 6 maart jl. was een groot artikel opgenomen met als kop Klokkies kijken bij Benno over het bedrijf van onze Zilveren Ploeger Benno Leeser. het Juweliersconcern Gassan Diamonds. Het bedrijf is ge vestigd in de enorme, 130 jaar oude, voormalige stooindiamantslij- perij Boas in Amsterdam. Benno vertelt in het artikel over dit fami liebedrijf en vertelt dat er jaarlijks circa 300.000 toeristen komen. Grootvader Samuel Gassan richtte het bedrijf op in 1945. Ook in de rubriek van Stan Huygens Journaal in de Telegraaf van 10 maart jl. was er weer aandacht voor een lid van onze AFC. Ons lid van verdienste Jack van Gelder was één van de deelnemers aan de jaarlijkse bijeenkomst van de Stichting Het Grote Genieten in Noordwijk. Deze happening in het Grand Hotel Huis ter Duin is een bijeenkomst van bekende Nederlanders die liefhebber zijn van het roken van sigaren. Op een foto zien wij Jack van Gelder met de hotel-1 eigenaar Mevrouw Marian Noorlander. Zoals reeds eerder in mijn column vermeld komen de AFC-Ridders weer voor hun jaarlijkse bijeenkomst bij elkaar. Op dinsdag 6 april a.s. zal er weer een lunch worden gehouden en tijdens deze middag zullen weer een aantal nieuwe AFC-Ridders worden benoemd. Na mens de club wensen wij al de aanwezige AFC-Ridders een gezellige bijeenkomst. Zilveren Ploeger Etienne Spee, die nu nog optreedt als trainer/coach van het eerste dameselftal bij de hockeyclub Qui Vive in Uithoorn, met als speelster Willemijn de Bruin, de kleindochter van AFC- Ridder Max de Bruin, wordt in het nieuwe seizoen 2010-2011 de trainer/coach van de hockeyclub Pinoké. Namens de AFC wensen wij hem veel succes. Onze oudste AFC-Ridder Wil Brommelcamp wordt op 29 maart a.s.' 88 jaar en is sinds 1934 lid van onze AFC. Wil is een trouw suppor ter van de thuiswedstrijden van ons le elftal, een trouw deelnemer aan! het Herenjaardiner, en een vaste bezoeker van de bijeenkomsten van de Zilveren Ploeg. Namens de AFC wensen wij hem samen met echtgenote Amie, temidden van kinderen en kleinkinderen, nog een groot aantal gelukkige en gezonde jaren. AFC-Ridder Herman Fritzsche had, tijdens het winterse weer, zijn linkerarm gebroken en was in het gips gezet. De afgelopen week is er J opnieuw naar zijn arm gekeken en is er alsnog een ijzeren pen inge- I bracht. Namens de AFC wensen wij Herman sterkte en wensen hem een spoedig herstel. De VBC (Vrienden Biljart Club) was vrijdag 12 maart jl. .met 8 leden te gast bij onze oude vrienden van de KHFC voor de traditio nele jaarlijkse biljartontmoeting. Er werd door ons met 5-3 gewonnen en er werden natuurlijk weer vele oude herinneringen opgehaald. In de sportbijlage van Het Parool d.d. 22 februari jl. las ik een artikel over de problemen in de diverse clubhuizen in relatie met de vele afgelastingen door het slechte weer. Ook ons Lid van Verdienste en Zilveren Ploeger Hans Elias werd aan het woord gelaten. Via Zilveren Ploeger Henk Steinvoorte kwam ik in het bezit van een schoolkrant, gemaakt door de kinderen van groep 7 en 8 van de Noordmansschool in Slotermeer-Geuzenveld. In dit blad is een pagina geschreven over onze vereniging naar aanlei ding van een interview, dat een onderwijzeres samen met twee leer lingen van groep 7 en 8: Sjoerd en Steve met onze Zilveren Ploeger Henny Kottmann hebben gehad. Een leuk artikel met als kop AFC staat dit seizoen voor grote uitdagingen, waarin ook onze voorzitter)

Schakels (clubbladen) | 2010 | | pagina 7