Kienen voor een Prikkie 21 januari 2010 88e jaargang nr. 6 gens (met hulp van de keeper van Spijkenisse) raak schoot zat AFC op rozen. Enkele minuten later liet keeper Oscar Vrijhoef zich kronen tot de absolute Man of the Match van deze finale door de 3e en laatste penalty van Spijkenisse te stoppen en daardoor de finale te beslissen. Spelers en begeleiding konden hun geluk niet op. Rennend en sprin gend over het veld drong langzaam maar zeker tot hun door dat de toernooiwinst een feit en de reis naar Madrid binnen was. Ook de ouders en familie op de tribune waren door het dolle heen. Prachtig om te zien hoe er de hele dag vanaf de zijkant als echte AFC suppor ters meegeleefd werd met de spelers! Trainer Coersen gaf overigens na de finale nog aan al voor de beslissende penalty te weten dat zijn team zeker was van de overwinning: "Wij wisten uit een vorige wed strijd dat die jongen zijn penalty links onderin zou schieten dus ik wist dat Oscar die bal tegen zou houden" aldus een dolgelukkige en altijd eigenwijze Coersen. Om even voor half 7 ontving aanvoeder Rik Ravelli uit handen van Jack van Gelder de fantastisch grote beker en de reischeque voor Madrid en zo werd er toch weer eens een prijs uitgereikt aan een Amsterdamse ploeg in de Arena. Na een welverdiende douche konden de spelers nog genieten van een heerlijk buffet in een van de zalen in de Arena. Na een lange, bijzon dere en gedenkwaardige dag keerden spelers, begeleiding en ouders tegen half 8 moe maar uiteraard zeer voldaan huiswaarts. De enige die nog een smetje op deze prachtige dag kon bedenken was trainer Coer sen zelf: "Kunnen we ook met de bus?" vroeg hij als laatste aan hoofdorganisator Rene Vlaanderen. Wat wil het geval? Coersen blijkt last van vliegangst te hebben... Graag willen wij ook van de gelegenheid gebruik maken om Volks wagen en Trefpunt (organisatie) wederom te bedanken voor de ge weldige organisatie. Alles op tijd, alles in orde, alles meer dan perfect geregeld en weer een dag om nooit te vergeten! Fantastisch! Natuurlijk ook de spelers en begeleiding bedankt voor dit prachtige resultaat. Een beter uiteinde van 2009 konden deze jonge helden onze AFC niet geven, klasse jongens!! Flet was een lange dag en dus een lang verslag... Heeft iedereen tenminste wat te doen tijdens de winterstop! Als laats te wensen wij alle AFC'ers uiteraard de beste wensen voor 2010! Benno Nihom Donovan van Dam (eerder geplaatst op 30-12-2009 op AFC website) Zie ook de website www.volkswageniuniormasters.nl Voetbal-analyticus Ton Ojers, met cameraploeg aanwezig op AFC om hoofdtrainer Cor ten Bosch de hoogste TV-NH wintereer te betuigen in de vorm van De Piek, wist niet wat hij zag. Terwijl hij de honder den mensen toesprak, merkte hij terloops op dat hij dacht dat bingo (of op z'n AFCs "kienen") slechts voor bejaarden was weggelegd. Maar hier op AFC op vrijdag 18 december jl. waren naar schatting 250 mensen - een absoluut record! -, jong en oud, van jong-senior tot veteraan, hele teams van Zaterdag 11 tot Zondag 1 (voltallige selectie met aanhang) hadden een "snipperavond". Het volledige Zondag 7 was aanwezig aan één tafel met 36 mensen! Het was kortom een gekkenhuis, en naarmate de avond vorderde, een pandemonium. Zelfs aan de wedstrijdtafel zaten mensen. Echter niet te kienen, maar te kaarten naar later bleek Voor de dertiende keer had het kiendreamteam, allen deel uitmakend van Veteranen 1, een cabareteske vertoning op stapel gezet. Het thema - Kienen voor een Prikkie - had natuurlijk alles te maken met de Mexicaanse griep en dus schalde de Zangeres (hoe heet ze ook alweer?) door de boxen: ik ben naar Mexico gekomen, het land van liefde en van zon. Vervolgens was het kienteam gekleed als Mexicaanse Mariachi band dat besnord en met sombrero de zaal meteen in de vervoering bracht. En dat alles ging er, na de door Joop Kenter en Frans Ris aan 165 mensen geserveerde Chili Culinario Con Came en Corona's, wel in. Zes rondes werd er weer gelachen en geconcentreerd de snippers op de getallen gelegd. Geweldige gulle AFC-goedgezinde gevers stonden garant voor evenzeer gigantische prijzen: Jack van Gelder met een nummer 16 shirt van Ajax - inderdaad van Luis Suarez en mét hand tekening, Oger met een maatkostuum, Tommy Hilfiger met o.a. een collectie kleding, CentralPoint.nl met onder meer een Netbook en beeldscherm, de firma Severin met allerhande electrisch huishoudelij ke apparatuur, Fellows met herenkleding, Bonnit met prachtige trui en, een fiets van de firma Duis, een diamant van de firma Coster Diamonds, en ski's van Intersport Duo. Voorts sierden cadeaus van Kappé (parfumerie), De Logie, Klassewijn, Canon, Aegon (Edwin Geluk), O'Neill, Gant, de Sound Shop, Lutz, Moorman, Yves Gyrath Media Group, Sama Sebo, Garage Cees Thomas, Autocentrum Zwart, Sportshop Peter-Jan, Italiaans restaurant Bellini, HME Groep, Groen hof Optiek, Hans Coorengel met kleding, Fred ten Nijenhuis en vele anderen de prijzentafel. Te veel om op te noemen, en dat in deze tijd! Ook had een aantal leden letterlijk een duit in het zakje gedaan, hetgeen door de kiencie in vele kado's werd omgezet. Met excuus bij voorbaat aan degenen die we elk jaar vergeten te noemen. Iedereen, namens AFC, heel heel hartelijk bedankt! Cha- peau,chapeau Opmerkelijk was de Doos met het Vraagteken, dit keer een Severin Koelkast (rood met zwarte V) met een Vraagteken, die uiteindelijk ook als prijs wegging. Onder meer Ko Grosze Nipper met zijn weder helft Coby bracht dit geluk: hij won een overnachting in het Amster damse hotel Kien (ja, dat bestaat echt!), inclusief een etentje bij Sama Sebo, een bioscoopbezoekje en toegang tot het diamantmuseum bij de eerder genoemde firma Coster. Als Miss Kien werd dit keer de vriendin van Hans Beukers van Zon dag 7, Carla Generaal, benoemd, die zich met verve van haar belang rijke taak zou kwijten, om te beginnen met het aan een ieder uitdelen van een toegangskaart-met-twee-drankjes voor de Amsterdamse Icebar. In de laatste ronde werd de hoofdprijs, dit keer een tweepersoonsreis te boeken bij de firma Arke, gewonnen door de sympathieke Emiel Neter. Hoe is het mogelijk, ook in 2008 won hij de hoofdprijs, toen een reis naar Nice. De klok liep al tegen enen toen erelid Johan de Bie namens de AFC een dankwoord tot het team richtte. Hij memoreerde dat een lange traditie (sinds de jaren twintig van de vorige eeuw) in stand wordt gehouden en dat AFC dit zeer waardeert. Vanuit de zaal vond hij bijval onder groot applaus. En daarmee kwam aan een lange en ge weldige avond een einde. Noteert u voor volgend jaar vast 17 december 2010 als kienavond. U leest hierover volgend jaar meer op deze website en in De Schakel. We hopen u wederom in groten getale te ontmoeten. Voor nu prettige feestdagen en een "prijzenswaardig" 2010. De kiencommissie, Ron van Doesburg, Roy van Dijk, Hans Hulst, Lou Hekster, Ronald Koster en Nicky Hekster. (eerder geplaatst op 23-12-2009 op AFC website) 12

Schakels (clubbladen) | 2010 | | pagina 12