16 September 2009 88e jaargang nr. 2 De eerste twee Persmappen werden uitgereikt aan Marleen Molenaar, manager damesvoetbal AZ Alkmaar en Daphne Koster, speelster van AZ Alkmaar en tevens aanvoerdster van het Nederlands elftal wat de halve finale had bereikt tijdens Euro 2009. De dames werden ge vraagd naar de opmars van het damesvoetbal en door deze actie van het Bestuur werd de deur toch op een kier gezet voor damesvoetbal op AFC. De tijd zal het leren. En dan de wedstrijd. Vandaag kregen we onze vrienden uit Utrecht op bezoek. Elinkwijk staat 2e in de 'Ranglijst aller tijden' en onze Reds 3e met maar 6 punten achterstand ....dus... staan wij eind van het seizoen 2e? Eerst maar eens vandaag een mooi resultaat neerzetten. Elinkwijk had vorige week ook een goede start door met 4-1 te winnen van Haag- landia. Dus op de 2e speeldag al een topper, voor wat het waard is. Voor de veel te jong overleden oud speler van Elinkwijk en FC Utrecht Flenny van Schoonhoven werd een minuut stilte in acht ge nomen alvorens scheidsrechter Meulmans floot voor het begin van de wedstrijd. AFC kwam krachtig uit de startblokken en de eerste 10 minuten waren voor de onzen. Het was toch Elinkwijk dat erg gevaarlijk te rugkwam en in de 21e minuut was het linksback Marc van Rees van Elinkwijk die met een vlammend schot het houtwerk boven Raymon van Emmerik testte. De wedstrijd was open en leuk om naar te kijken en 5 minuten later werd het puntertje van Sjoerd Jens met buitenkans rechts naast de verkeerde kant van de paal gedeponeerd. Bob Verweij van Elinkwijk mocht blij zijn dat hij maar geel kreeg voor de harde overtreding op wederom Sjoerd en uit de genomen vrije trap waren het Peter Post en keeper Raymond Homoet die elkaar tegenkwamen in de lucht en volgens de scheidrechter had de keeper een trappende beweging gemaakt waar Peter op reageerde met een duw. Beide rood terwijl ik al 2x geel had genoteerd. Ik denk dat dit geen rode kaarten waren en zeker niet in de geest van de wedstrijd, maar ik geloof dat dat niet meer bestaat. Men fluit volgens de opge legde regels, maar die kunnen wel eens verkeerd uitpakken. In de 40e minuut was het over rechts Bejamin Pinto die Laurens Samsom bereikte en na het uitspelen van zijn directe tegenstander Chelton Linger de bal gaf die Magid Jansen aan zag stormen, de bal panklaar legde en de bal verdween snoeihard in het dak. 1-0, rust, waar na werd gepraat over de rode kaarten. Elinkwijk begon goed aan de 2e helft en direct werd er druk gezet op het doel van AFC. Toch was het Sjoerd Jens die de 2-0 op het nieuwe score bord, aangeboden door All In Transport, wist te zetten. Elink wijk wist redelijk de A/B/C pressie van Co Adriaanse toe te passen, maar het steekballetje van Wout Meulemans bereikte het uitschuif- been van Linger die de3-0 en zijn 2e van het seizoen wist aan te tekenen. Elinkwijk kwam terug tot 3-1 en het was aan Raymon van Emmerik te danken dat het niet nog spannend werd in de laatste 10 minuten van de wedstrijd. Heldhaftig gooide hij zich een aantal keer voor de voe ten van de "Utregers", waardoor er geen aansluitingstreffer werd genoteerd, maar de uitbraak werd succesvol afgerond door Bertjan Wijers die in was gevallen en zijn goaltje meepikte. Deze goal is prachtig te zien in het AFC Fotoalbum op onze website, die Ton Post uitstekend fotografeerde. Oké, Sergio Parris kreeg nog 2x geel, beetje onnodig zo 5 minuten voor tijd met 4-1 voor, maar dat weet hij zelf ook wel. De bank is breed. 8 Goals voor gemaakt door 7 verschillende spelers is ook prima en as zondag Haaglandia thuis. Het begin van het seizoen is aardig, maar een begin is pas na een wedstrijd of 8, dan kan je zien waar je staat. Maar we doen mee, we spelen attractief en goed en het plezier straalt eraf. Ingrediënten voor goede prestaties. Ronald Koster Opstelling: van Emmerik, Scheerens, Post, Samsom, Meulemans, Jens, Langguth, Jansen, Vermeij, M. Ruijter, Linger. Ingevallen: PInto, Parris en Wijers. Voor foto's van deze wedstrijd (Ton Post) zie ons 'AFC Foto album'. 6 september 2009: Westlandia - AFC 0-4 Met een vreemde spanning in mijn lijf vertrok ik om kwart voor één van de Stadionweg richting Naaldwijk. Voor het eerst na 11 jaar niet als speler, maar nu weer als supporter - een gek gevoel. Keurig op tijd kwam ik aan bij het mooie complex van Westlandia, tijd voor een kopje koffie en een kort gesprekje met Henk Bijlsma en Murat Böke tijdens de warming up. Altijd spannend een eerste wed strijd van het nieuwe seizoen. AFC heeft een goede voorbereiding gehad, maar dat - zo leert het verleden - zegt nog niets over de "ech te" competitie. Bovendien zijn er de nodige spelers (voorlopig) afge haakt met blessures (Steve Kenepa, Darryl van Mieghem, Bobby Gehring, Sergio Parris), nog niet beschikbaar (Lutzen Brink) of nog niet 100% wedstrijdfit (Benjamin Pinto) en spelen we vandaag tegen de kampioen van vorig seizoen, Westlandia. De omstandigheden waren goed (hoewel het kunstgras er erg droog uitzag), altijd lekker veel publiek, het seizoen 2009-2010 kon beginnen. Eigenlijk maakte AFC na een kwartier al een eind aan de twijfel. Nadat de eerste mogelijkheid van de wedstrijd nog voor Westlandia was (schot voorlangs), was het daarna AFC dat de controle over de wedstrijd kreeg. Na tien minuten leidde dit overwicht al tot een doel punt. Magid Jansen stuurde Jens goed in de diepte, Sjoerd liep ieder een eruit en gaf de bal aan Chelton Linger die van dichtbij 0-1 maak te. Daarna gebeurde er een tijd lang niet veel, tot vlak voor rust toen het nu Linger was die Jens in stelling bracht. Zijn vrije schotkans van 16 meter ging echter over. Een marge van 1 met de rust, dat is in Naaldwijk meestal niet voldoende. Het was niet Westlandia, maar AFC dat heel scherp uit de kleedkamer kwam. Mike Ruyter won (drie minuten na rust) een duel na een afge slagen corner van van der Knaap, Jansen trok prachtig voor en Peter Post (captain vandaag) kopte knap tegendraads raak: 0-2. Westlandia was aangeslagen en AFC voelde dat er meer in zat. Jansen stuurde tien minuten later opnieuw Jens diep, die creëerde een mooie kans, schot op de keeper, rebound voor Laurens Samsom, die met 2 benen werd geblokkeerd. Vrije trap,rand 16 meter en een terechte gele kaart voor Virgil Gard. Mike Ruyter had midweeks tegen JOS Watergraaf smeer al bewezen dat hij vrije trappen kan nemen en dat toonde hij nu opnieuw. Prachtig over de muur in de bovenhoek: 0-3. AFC speelde daarna de wedstrijd sterk uit en het had een nog grotere uitslag kunnen worden. Nu bleef het bij 0-4, nadat Wout Meulemans 2 minuten voor tijd scoorde na een mooi hakje van Tacchary Languth en een blunder van de keeper van Westlandia. Blij met het mooie resultaat én met het vertoonde spel vertrok ieder een richting Amsterdam. AFC oogde volwassen en gaf onder leiding van een zeer fit ogende Raymon van Emmerik eigenlijk de gehele wedstrijd geen kans weg. Dat biedt perspectief! Volgende week, thuis tegen Elinkwijk (1-4 winst opj Haaglandia), direct een topper voor de koppositie! Tot zondag! Robert Gehring Opstelling: van Emmerik; Ruyter, Vermey, Post, Langguth; Meule mans, Samsom (65. Pinto), Scheerens, Jansen (80. Wijers); Linger, Jens (70. Moumane) 27 september VVSB - AFC Terrein VVSB Dr. Schaepmanlaan 2 2211 AV Noordwijkerhout 0252 - 37 35 33 11 oktober ADO'20 Terrein ADO'20 Sportpark De Vlotter Oosterweg 4c 1968 KN Heemskerk Tel. 0251 - 244534 AFC 8

Schakels (clubbladen) | 2009 | | pagina 8