Medische commissie Zondag 1 Hielspoor 16 September 2009 88e jaargang nr. 2 Evenals Ad Westerhof, in wiens handen de verzorging van de ge- luidsinstallie als gegoten leek. Johan en Machiel ontmoetten aan de bestuurstafel in de achterzaal van onze clubsocieteit de belangrijke gasten. Samen met hun mede bestuurders van het toernooi Rob Stenacker, voorzitter (lid van DWS), Jacqueline Degenkamp, 2e secretaris (lid van DCG), Hans van Walbeek (namens de KNVB) en Johan Degenkamp vice-voorzitter (lid DCG). Zij mochten voor de Vips (vervelend woord trouwens!) en de journalisten de drankjes en de hapjes bestellen en uitdelen. Zoals altijd met vakvrouwschap vriendelijk geserveerd door Marian Jans sen. Smakelijke "versnaperingen", voorbereid door Frans Ris en Joop Kenter met hun attente en behulpzame staf. De velden lagen er prima bij, de kleedkamers waren opgeknapt en het speelmaterial was keurig geinstalleerd. Allemaal uitgevoerd door een gezellig groepje in de weken tevoren onder leiding van Pim v.d. Meent. Ik heb er later verslag van gekregen van mijn kleinzoon Guido Soeteman, die toen ook ter verfraaiing van het Goed Genoeg-complex zijn handen uit de mouwen gestoken heeft. AFC heeft zeker weer ruim gescoord met het op "Goed Genoeg" laten plaatsvinden van dit geweldig gezellige voetbaltoernooi. Weer ge sponsord door de centrale gemeente Amsterdamm de Deelraad Zui- der-Amstel, Amstel Bier en het Palteam, de drukkerij, die onze Scha kel zo voortreffelijk verzorgt. Rob Stenacker reikte de prijzen aan de eerste drie uit: winnaar Zwaluwen, Huizen (2e) en Hilversum (3e). AFC miste als vierde geeindigde een plaats op het denkbeeldige ere- schavot. Henk Boes, portefeuillehouder voor sport van de Deelraad Zuider-Amstel, schopte de eerste bal, maar had het in de politiek al eerder ver geschopt. De gastvrije prestatie van AFC was in de augus- tusweek tevoren voorafgegaan door goed georganiseerde voorrondes van het Topamateur Cup-toernooi door DCG en FC Hilversum. Opmerkelijk op het toernooi was de grote aanwezigheid van jeugd. Uit diverse jongere monden hoorde ik diverse opgetogen reacties. Hopelijk naast goede voetbalspelers in de toekomst mogelijk ook goede functionarissen-in-de-notedop voor AFC. Hans de Bie Op de Officiële Wereld Kampioenschappen 2009 welke deze week (13 - 20 september) in Nederland worden gespeeld, is tijdens de voorronde de eerste blessure aan de hiel een feit. Mogelijk te harde onderlaag of te grote frequentie wedstrijden geperst in slechts drie dagen is daar het gevolg van. Eerst even wat anatomie. De peesplaat aan de onderkant van onze voet bestaat uit zeer sterk niet rekbaar weefsel, dat de verbinding vormt tussen de tenen en de hak. Het vormt samen met de spieren en de botten onze voetboog. Bij onze nationale tennistrots zijn er door herhaaldelijke kleine scheurtjes zg. degeneratieve afwijkingen ontstaan. Op de röntgenfoto ontwaart men de veel besproken "hielspoor" door een lokaal verkalkingproces. Dit behoeft overigens geenszins te leiden tot pijn. Echter door intrede van kunstgrasvelden, halfverharde trainingsvelden of de immer ridi cule looptraining over het Bosbaan-beton, kunnen klachten ontstaan welke behoren bij een hielspoor. Deze klachten zijn: 1. Messcherpe pijn aan de binnenzijde van de hiel, juist onder het vetkussen. 2. De pijn treedt op uitsluitend tijdens belasten en niet in rust. 3. Er is sprake van startklachten en ochtendstijfheid( het lijkt of ik op eierko len loop). De Eerste Hulp bestaat uit: gedoceerde rust, meerdere keren per dag koelen door met een ijsklontje de plek te masseren en later kan Shockwave therapie uitkomst bieden. Bij een doorgezakt lengtegewelf van de voet is het raadzaam een schokabsorberende inlegzool aan te brengen. Tijdens het opbouwen van de belasting mag de pijngrens nooit worden overschreden, immers het is je waarschuwingssignaal. Verder zal tijdens de looptraining aandacht worden geschonken aan het rekken van de voetzoolspieren en de kuitspier, mede door onder steuning met tapebandage, het lokaal versterken van de voetzool en het handhaven van je algemene conditie door te fietsen, zwemmen, of krachtraining van de niet aangedane rest van het lichaam. En vergeet het niet, want onze Frank en Michael zijn een meester in het geven van voetzoolmassage. Als al die factoren weer kloppen mag de voet baltraining worden hervat. Liever één week langer gewacht dan één dag te vroeg begonnen, vraag het maar aan het Nederlands Honk bal team. Nieuwe gezichten bij de verzorging van onze jeugd zijn, Monas Floor pup. Dl (haar hele familie ademt A.F.C. en is het nichtje van "oud" eerste elftalspeler Rob Mathijse) en Dennis Schroder jun. BI welke tevens de zondag sen. 2 onder zijn hoede neemt. Beiden uiterst vak bekwaam, dus AFC-ers maak daar gebruik van!? De medische commissie: Lex Swaan(arts) tel. 020 6731337 Fysiotherapeuten: Wim Crouwel/Frank Tilmans tel. 020 6440070 Sportmasseur: Co Grosze Nipper tel. 06 44352970 13 september 2009: AFC - Elinkwijk 4-1 Het feest is weer begonnen, het seizoen 2009-2010 was voor AFC 1 afgelopen zondag gestart met een eclatante 0-4 overwinning op de kampioen van afgelopen seizoen, Westlandia. Een mooie start, maar het gezegde "één zwaluw maakt nog geen zomer", is hier wel op zijn plaats. Westlandia uit is leuk en daar win nen is nog prettiger, maar nu onze eerste thuiswedstrijd op Goed Genoeg, "oost west thuis best". Het geheel werd opgelijst met de jaarlijkse overhandiging van de Persmap 2009-2010. Er was een hardwarebeurs in de RAI, dus wat druk om ons sportpark te bezoeken. Voorzitter Machiel van der Woude opende stipt 13.00 uur de feeste lijke middag met het benoemen van de kampioenen overige senioren van afgelopen seizoen: zondag 9 .Michiel Roedema, zaterdag 2 Fred ten Nijenhuis en zaterdag 8 Maarten Blokland werden naar voren geroepen om de oorkondes in ontvangst te nemen. 11 Seizoenen in AFC 1 en mooie uitstapjes naar Ajax en Spanje staat op de cv van Robert Gehring. Robert speelde 245 wedstrijden in AFC 1 en dat is een aantal om trots op te zijn. Aanvoerder en altijd hart en strijd voor het team en de club. Hij ontving een ingelijst AFC shirt en zal aan het einde van het seizoen met een door hem samengesteld All Star team van spelers van de laatste 11 seizoenen een wedstrijd tegen het huidige AFC 1 spelen. Helaas was Joey Esionye niet aanwezig, maar hij werd tevens genoemd en geroemd voor zijn vele wedstrijden voor AFC 1 De volgende in de rij die werd gehuldigd is niet de eerste de beste. Ko Grosze Nipper die 30 jaar is verbonden geweest aan AFC 1 en zoveel coryfeeën heeft behandeld voor een verstuikt enkeltje, een voetbal knietje, een dijbeentje, een liesje, een rugpijntje, een schaafwond, ga zo maar door, Ko heeft ze allemaal langs zien komen. Hij en zijn vrouw Coby ontvingen beiden een prachtig horloge en een daverend applaus. Ook werd de 'speler van het jaar 2008-2009' in het zonnetje gezet. Deze eer viel te beurt aan Mendel Witzenhausen. Terecht staat hij nu eveneens in het rijtje van vele illustere voorgangers. De Persmap werd onthuld. De samenstellers Jan van Galen, Andre Wijnand en Jan Otsen werden naar voren geroepen en bedankt voor hun werkzaamheden voor de Persmap. De heren ontvingen veel hul de, want er was wederom een staaltje vakmanschap gecreëerd met medewerking van een aantal AFC'ers onder het mom "alles voor de club". 7

Schakels (clubbladen) | 2009 | | pagina 7