AFC Persmap 2009-2010 16 September 2009 88e jaargang nr. 2 mening te geven... Er werd naast de interviewer en de geïnterviewde dus ook veel gepraat en geroepen door geïnteresseerde omstanders. Door Marcel Koster, Wouter Amesz, Henk Foppen, Klaas Mole naar (ja, van die bekende familie) en Chris Schroder. Vakbekwaam opgevangen door Tom Egbers. Daarbij viel uit hun monden nog wel eens de naam van mijn broer Hans, die ook z'n zegje deed. Zijn verhaal is natuurlijk in onze eigen club al jaren bekend: graag ook in de niet te verre toekomst ook meisjes en vrouwen aan de voetbal in AEC. Waardoor die drie bekende letters dan ook betekenen Amster damse Familie Club! Eerste elftalspeler Bertjan Wijers studeerde recent af aan de Johan Cruyff University (een HBO-studie van 4 jaar voor sporttoppers). Waarmee wij hem vanzelfsprekend van harte feliciteren. Bertjan is nu werkzaam als Product Operation Manager Teamsport bij Puma. De oprichter van deze studie is de vroegere doelverdediger van Ajax Wim de Wit. Namens de AFC wensen wij Bertjan veel succes in zijn nieuwe functie. De vriendenclub in AFC met de naam Club van Acht kwam recent bijeen in het Restaurant met de naam Kleinjansen aan de Hogeweg 62, 1098 CG-Amsterdam (tel.020-6920915). Toen aan het einde van de avond de eigenaar zich presenteerde bleek dat ons AFC-lid Frank Nieuwdorp te zijn. Frank is al een groot aantal jaren lid en aanvoer der van het vriendenelftal Zondag 9. Naar eigen ervaring een aanra der om bij KleinJansen te gaan eten. Bij de wedstrijden van de Mini WK en de Champions League op de zaterdagmorgen is de scheidsrechterscommissie in de persoon van Adriaan Jeukens in samenwerking met de jeugdcommissie gestart met leiden van deze wedstrijden door Junioren C van onze club. Mijn advies aan u is om eens te gaan kijken naar deze wedstrijden van onze jongste jeugd. Ook dit keer moet ik mijn bijdrage beëindigen met verdrietig nieuws. Mij bereikte thans het bericht van het overlijden van ons ondersteu nend lid Jan Moes op 6 juli 2009 op de leeftijd van 87 jaar. Jan was gedurende een groot aantal jaren een trouw supporter van de wed strijden van ons le elftal en was ook op de zaterdagen te vinden op ons Sportpark Goed Genoeg bij de jeugdwedstrijden. Veel oudere leden van de AFC bewaren een aangename herinnering aan hem. Namens de vereniging betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie. Tevens bereikte mij het bericht van het overlijden op 25 augustus jl. op de leeftijd van 89 jaar van de heer Alphons Peters Sr. vader van onze Zilveren Ploeger Alphons Peters. In de jaren dat Alphons in de jeugdteams speelde was hij dikwijls bij de wedstrijden van zijn zoon aanwezig. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan Alphons Jr. en zijn naaste familie. En dan nu de verjaardagen van leden van de Zilveren Ploeg. No belprijswinnaar Tim Timmerman 18/9) - Lid van Verdienste Rik de Boer (23/9) - Luuc van Mierlo (24/9 - 80 jaar jong) - Erelid en AFC-Ridder Fred van Soomeren (26/9 - 81 jaar) - AFC-Ridder Ben Slaap (30/9) - AFC-Ridder Rob de Jong (30/9 - 80 jaar) - Herman Drenkelford (2/10 - 50 jaar) - AFC-Ridder Frank Redde ring (3/10) - AFC-Ridder Ron Prins (4/10) - Maurice de Hond (8/10) - Bert de Rooy (11/10) - Jan Pelsma (11/10) - Erelid en AFC-Ridder Marcel Koster (15/10) - Lid van Verdienste en AFC- Ridder Jaap Draisma (16/10) - Hans Coorengel (16/10) - Barry v.d. Glas (17/10). Aan al deze jarigen onze welgemeende felicitaties. Johan de Bie. P.S. Op verzoek van Seth van Straten, lid van de Elftalcommissie B, plaats ik gaarne het volgende stukje naar aanleiding van het over lijden van Joop Nieuwenhuys. Een gemis langs de lijn. Joop Nieuwenhuys, vader van Flip, is op 28 juli 2009 overleden. Bij velen op AFC bekend, zal hij ons als voormalig toegewijde trainer en coach met goede herinneringen bijblijven. Wij wensen Flip en de rest van de familie veel sterkte bij het verwerken van dit verlies. Vrouwenvoetbal in volle aandacht bij de presentatie Persmap, vooraf AFC - Elinkwijk Jan van Galen, André Wijnand en Jan Otsen verdienden de lof ten volle, die zij zondag 13 september j.l. in een vol bezet clubgebouw door onze voorzitter Machiel van der Woude toegezwaaid kregen. Inderdaad ten gehore van een enorm groot gezelschap AFC-ers en vrienden en vriendinnen van andere voetbalclubs maakte Machiel duidelijk, dat met deze 27e jaarlijkse Persmap maar weer een staaltje van vakmanschap getoond was. Een juweel van een boekwerk met interessante verhalen, mooie foto's en buitengewoon interessante statistische gegevens, zoals gebruikelijk van Chris Schroder afkom stig. v.l.n.r. Jan van Galen, Jan Otsen, André Wijnand en voorzitter Machiel van der Woude. Over driejaar al weer de dertigste Persmap. Waarbij het mij ontscho ten is, wie destijds de zo langzamerhand beroemd geworden AFC- persmap geboren hebben laten worden. Maar laat ons tot aan de toekomstige totstandkoming van het 125 jarenboek van AFC niet teveel naar het verleden kijken. Het gaat om de actuele prestaties-van- nu, die de gerespecteerde aandacht verdienen. Een uitzondering natuurlijk, en dus toch een korte terugblik voor AFC-ers, die zich in het niet al te verre verleden enorm verdienstelijk voor onze geliefde club gemaakt hebben. Zoals Co Grosze Nipper, liefst dertig jaar als verzorger van onze selectiegroep vakbekwaam actief. "Niet alleen voor de talloze benen en armen, die hij naar opti maal gebruik masseerde, maar daarnaast in een vertrouwensfunctie met de spelers over problemen, die sportbeoefening nu eenmaal met zich meebrengen. In 1970 door Otto van Rijn als zodanig aangesteld. Voorzitter Van der Woude noemde en roemde ook Co's echtgenote Coby, die hem in al die jaren bijstond. Coby en Co Grosze Nipper met Machiel van der Woude. Hulde ook voor Robert Gehring, die niet minder dan elf jaar voor ons eerste elftal speelde en dit, mogelijk in de genetische lijn van z'n vader en in samenspel met broer Bob, op een indrukwekkende manier deed. Bloemen ook voor Robert's vrouw Petra, ten aanschouwe van de nog heel jonge Teddie. Die ongetwijfeld Opa Kees mettertijd over

Schakels (clubbladen) | 2009 | | pagina 5