Bijeenkomst Zilveren Ploeg AFC's "Bie"- zonderheden Opzeggingen: Stijn de Haan 7008, Enzo Hooft 8776, Willem Breekveldt 8475, Daniel Rasche 8714, Alexander de Sevaux 8784, Ruben Leisink 7230, Dan Huyser 6743, Noah Surig 7851, Philippe Santcroos 7590, Russell Abma 7746, Ahmed Ezzahri 8681, Eros Raciti 8514, Daniel Zohar 7634, J. Sijes 9961,Jack Nye 7841, Harry Nye, Ady Keltsh 8496, Quinten van Hoogdalem 7498, Thomas Vertregt 7371, Pieter Vriens 7071, Emanuel Ennin 8673, Afvoeren: Abdelhadi Elamraoui 8002 Deze jaarlijkse bijeenkomst zal worden gehouden op vrijdag 6 no vember 2009 in ons clubhuis. Leden die menen 25 jaar of langer lid te zijn en nog niet zijn toegetreden tot de Zilveren Ploeg worden vriendelijk verzocht zich te melden bij Johan de Bie (tel.0297- 582372), Hans Honsdrecht (tel.020-4422421) of Hans de Wijs (tel.020-6442638). Op zondag 13 september jl. vond voorafgaande aan de thuiswedstrijd tegen Elinkwijk de presentatie van de Persmap 2009-2010 plaats door voorzitter Machiel van der Woude. Voor de 27e keer presen teerde onze AFC een map, die voor voetbalclubs in de amateurwereld zeer uniek te noemen is. Ook dit jaar zijn de samenstellers Jan van Galen, André Wijnand, en Jan Otsen (foto's). Het eerste exem plaar van deze map werd uitgereikt aan de aanvoerster van het Ne derlands Vrouwenelftal Daphne Koster, die samen met Marleen Molenaar naar Goed Genoeg waren gekomen. Tevens werd op deze bijeenkomst bekend gemaakt dat Mendel Witzenhausen is benoemd tot speler van het seizoen 2008-2009 en werd afscheid genomen van oud-spelers Robert Gehring (245 wedstrijden voor AFC 1), Joey Esionye (247 wedstrijden voor AFC 1) en oud-verzorger Ko Grosze Nipper. (30 jaar verzorger bij AFC 1). Voor de aanvang van de wed strijd tegen Elinkwijk werd door ons erelid en oud-voorzitter Dick van der Klaauw samen met zijn kleinzoon en AFC-jeugdlid Nimrod het nieuwe scorebord onthuld. Elders in deze uitgave van ons club blad de Schakel kunt u een verslag lezen over deze zeer geslaagde happening. Voorzitter Machiel van der Woude en Vice-voorzitter Ad Wester hof vertegenwoordigden onze AFC vrijdag 4 september jl. bij de jaarlijks door De Telegraaf georganiseerde feestelijke Topsco rersparty. Onze vereniging was uitgenodigd omdat Malcolm Esajas in het seizoen 2008-2009 een prijs had gewonnen. Malcolm kon vanwege het feit dat hij met zijn nieuwe club MVV een wedstrijd in de Jupiler League moest spelen jammer genoeg niet aanwezig zijn. Volgens de door mij ontvangen informatie was het weer een geslaag de bijeenkomst waarbij er weer gezellige contacten waren met be vriende verenigingen. Het eerste elftal van de ACC (Amsterdamsche Cricket Club) wist zich in het laatste competitieweekend in augustus door een ruime overwinning op WV te plaatsen voor de met ingang van het seizoen 2010 te formeren Topklasse bij de KNCB. Namens de AFC onze hartelijke gelukwensen aan bestuur, spelers en leden met deze fraaie prestatie. Bestuurslid Bob Duis onderging in het ziekenhuis een operatie aan zijn voet. Voorlopig moet hij hulpstokken gebruiken. Dit weerhield hem niet om bij de eerste competitiewedstrijd tegen Westlandia al weer aanwezig te zijn. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel. Truus van den Dungen, echtgenote van Zilveren Ploeger Peter Sr. en moeder van Zilveren Ploeger en Redsbestuurder Peter Jr. moest i recent een aantal medische behandelingen ondergaan. Namens de AFC wensen wij haar een spoedig herstel. Zilveren Ploeger Luuc van Mierlo viert 24 september a s. zijn 80' verjaardag. Luuc was in het verleden jarenlang één van de vaste spe- 16 september 2009 88e jaargang nr. 2 Iers in het eerste negentel van de ABC (Amsterdamsche Baseball Club). Bij AFC behoorde Luuc een groot aantal jaren tot de vaste spelers van de Klassieke Veteranen. Namens de AFC wensen wij Luuc samen met zijn echtgenote Cita nog een groot aantal gezonde en gelukkige jaren. Mijn bekendheid met het echtpaar van Mierlo dateert van langer dan 50 jaar geleden, toen mijn, al jaren geleden overleden, vader zitting had in het bestuur van de Amsterdamsche Baseball Club. AFC-Ridder Rob de Jong bereikt 29 september a.s. de leeftijd van 80 jaar. Rob is een trouw bezoeker van het herenjaardiner, de bij eenkomst van de Zilveren Ploeg en de wedstrijden van ons le elftal. Iedere maandagavond klaverjast hij met zijn AFC- vrienden. Namens de AFC wensen wij hem nog een groot aantal gelukkige en gezonde jaren. Van onze AFC-Ridder Dick Moesbergen ontving ik een krantenarti kel met betrekking tot onze vroegere eerste elftalspeler Lloyd Head- ley. Hij nam in augustus jl. deel aan de World Transplant Games. De 58 jarige Haarlemmer kwam in het Australische Brisbane uit op vier zwemonderdelen. Lloyd speelde in de tachtiger jaren bij het Haarlemse EDO en bij AFC. De Nederlandse ploeg werd uitgezon den door de Stichting Sport en Transplantatie, die de donorwerving onder de sportwereld onder de aandacht hoopt te brengen. Via Erelid Chris Schroder bereikte mij het bericht dat ons oud-lid Joop den Dekker ernstig ziek is. Joop was in de vijftiger jaren de keeper van ons toenmalige le elftal en één van de eerste spelers die toen de overgang maakte naar het betaalde voetbal (Heracles). Joop is een enkele keer nog wel eens op Goed Genoeg. Namens de AFC wensen wij hem sterkte. De sportkranten schonken de laatste weken veel aandacht aan onze AFC. In de Metropool Sport d.d. 17 augustus jl. vond voorzitter Machiel van der Woude dat de invoering van de landelijke topklasse naar zijn mening "de dood in de pot is", maar dat dit doorgedrukt is door de KNVB. Ook was in deze zelfde uitgave een artikel opgeno men met als kop Vernieuwd AFC vol vertrouwen" alsmede een foto van de nieuwe spelers. In de Metropool Sport d.d. 31 augustus jl. was een uitgebreid artikel opgenomen over onze speler van het le elftal Laurens Samson. Laurens was in de afgelopen jaren al trainer van de Junioren A 2 en in dit zo juist begonnen seizoen staat hij samen met oud-international Wim Kieft aan het roer van de Junioren A 1. Verder vertelt hij over zijn huidige cursus voor voetbaltrainer en zijn liefde voor onze vereniging. Een erg leuk en positief verhaal van Laurens! Afgelopen zondag ontmoette ik bij de wedstrijd tegen Elinkwijk Jo Bonnet-Berk (in 1991 onderscheiden met de AFC-Nobelprijs), weduwe van ons te vroeg overleden Lid van Verdienste Bep. Jo is een trouw supporter van de thuiswedstrijden van ons le elftal. Via mijn rubriek laat zij de bekenden van vroeger hartelijk groeten. Het dagblad Het Parool verscheen bij de start van het seizoen voor het amateurvoetbal met uitgebreide informatie over diverse vereni gingen. Er was een groot artikel met daarbij fraaie foto's opgenomen over het jeugdvoetbal in onze vereniging. Ons bestuurslid en voor zitter van de Jeugdcommissie Brian Speelman en onze jeugdtrainer Nathan Wiener werden beiden in het artikel aan het woord gelaten. Een fantastische reclame voor onze club! Voor het lezen van dit artikel verwijs ik u, beste lezers, naar de website van onze vereniging. Ik kan 't niet genoeg herhalen: AFC-ers kom je overal tegen.Zelfs in grote getale in een groep, die op zich niets met AFC te maken heeft. Dat gebeurde onlangs op een gezellige avond van de Sociëteit Olympisch Stadion. Ja, die club waarvan mijn tweelingbroer Hans in het bestuur zit, alsmede onze leden Henk Foppen en Chris Schro der. Naar aanleiding van het onverwachte succes van het Nederland se damesvoetbalteam (halve finale op het EK bereikt) gaf Marleen Molenaar een presentatie voor de leden van deze sociëteit. Marleen Molenaar is een kanjer in het nationale voetbal. Niet alleen bij AZ, dat opnieuw de Nederlandse damestitel bij voetbal behaalde, maar ook actief betrokken bij het Nederlandse vrouwenelftal. Marleen, een zus van ons AFC-lid en functionaris Klaas Molenaar, tevens moeder van ons jeugdlid Nick Lammers (Jun. B 2) werd op die bijeenkomst geïnterviewd door AFC-er Tom Egbers. Het onderwerp was natuur lijk damesvoetbal met in het aanwezige gezelschap voor-en tegen standers en hen, die 't nog even willen aanzien om een duidelijke 4

Schakels (clubbladen) | 2009 | | pagina 4