hele wedstrijd, echt de hele wedstrijd lang, zijn spelers te coachen, te sturen en proberen te motiveren met een stem die menig gebouw in de omgeving heeft doen trillen. Als deze, overigens bijzondere aardige man, op de markt zou gaan staan dan valt er voor de overige markt kooplui geen enkele eer te behalen bij het aanprijzen van hun waar. En had het effect? Neen kan ik u zeggen, want ik had niet de indruk dat onze spelers er van in de war zijn geraakt maar ook de spelers van Zeeburgia maakte niet de indruk er beter door te gaan spelen of extra motivatie te vinden in deze overigens positieve en zeer betrok ken" luidruchtige" coachingAFC Dl won uiteindelijk met 2-0. Dat in het mannenbolwerk AFC ook de 'damesoranjekoorts' heeft toegeslagen blijkt wel uit het verslag van de D10: Spanning, span ning, en nog eens spanning. Dat waren de kenmerken van deze sprankelende wedstrijd. Het had werkelijk alles van de halve finale tussen de dames van Engeland en Nederland. In het begin van de wedstrijd liep het wat stroef. De meeste spelers van Roda speelden voor het eerst op een groot veld. En dat was te merken. Ze maakten het speelveld heel klein. En zo kon het zo maar gebeuren beide elftal len in een kluitje heen en weer over het veld liepen. Toch zat er al veel snelheid in het spel. Wij speelden steeds beter, kwamen steeds beter in de wedstrijd, en kwamen steeds dichter voor het doel van de tegenstander. Noah maakte vele meters op het middenveld en ver deelde het spel. Brian liep heel goed vrij op links. En in de achter hoede speelden Storm en Robin heel beheerst. Als of ze daar al jaren samen speelden. Toch was het Roda die als een duveltje uit een doos je via een snelle uitval op voorsprong kwam. Daarna waren ze ook nog twee keer gevaarlijk, maar het sterke keeperswerk van Tamir (en dan vooral het tijdige uitlopenredde ons beide keren. Ook de heren van de A2 waren van de 'oranjedames' gecharmeerd... Slechts drie minuten waren we verwijderd van onze geliefde penalty's en toen sloeg de Big Ben toe. De droom spatte uiteen. Teleurgesteld haalden we de posters van Anouk Hoogendijk van de muur en ons al gereserveerde plekje boven op een Amsterdamse woonboot kon ook afgezegd worden. Drie minuten en twintig penalty's verder en we hadden samen met Vera Pouw nog maar 90 minuten hoeven te wachten op de rondvaart door de grachten. We zijn nog aan het verwerken. En ook de 27,5 miljoen is weer aan ons neus voorbij gegaan, geen grote vis, geen klein visje, nee nog geen guppie zwom het dorp binnen. Kortom, het was een zware week. De pupillen gingen natuurlijk ook allemaal enthousiast van start, de F2 begon geconcentreerd aan hun wedstrijd: vanaf de aftrap was het AFC dat lekker fel ten aanval trok en al snel een overwicht opbouw de. Na een aantal schoten net naast - o.a. een harde knal van Derk - en wat ballen die de keeper van Buitenveldert goed stopte kreeg AFC een corner op rechts. Het was Douwe die de corner hard en goed met links nam waardoor Buitenveldert de bal niet kon wegwerken en Ralph er snel bij was om de verdiende 1-0 binnen te tikken. Een lekker begin van de wedstrijd. Een minuut of 5 later ging Rowdy goed door over links, bracht de bal naar zijn rechtervoet en scoorde slim in de korte hoek, 2-0 voor AFC. De verdediging en het middenveld met afwisselend Derk, Dio, Do, Julian, Ralph en Douwe gaven de aanvallers van Buitenveldert nauwelijks kansen om gevaarlijk te worden. En als dat al een keer gebeurde was daar steeds David die erg goed en geconcentreerd stond te keepen. Zijn mooiste redding was een paar minuten voor rust toen de spits van Buitenveldert bij een snelle counter alleen op hem afkwam en David zich als een leeuw op de bal gooide. Klasse redding! De El3 had aanvankelijk wat meer moeite die heerlijke zomerweken uit het geheugen te wissen...bij AFC was men nog enigszins in de vakantiestemming en wilde het samenspel niet echt goed lukken. Alhoewel onze mannen hun uiterste best deden om voet aan de grond te krijgen, wilde het niet lukken en werd de druk op het goal van AFC groter..maar gelukkig waren de zomerblues van korte duur, want een week later: maar de El3 liet zich hierdoor niet van hun stuk brengen en met ongekende vechtlust gingen ze opnieuw tot de aanval over. Na ongeveer 7 minuten is er een aanval van AFC over rechts waarbij Derk de bal in het goal schiet waardoor de stand weer gelijk is, 1-1. De oplettende spelers van AFC hadden al snel door dat de keeper van Amstelveen een kwetsbaar punt was bij het team, dus toen een paar minuten later even over de middenlijn Fabio de bal kreeg, vuurde hij I 16 september 2009 88e jaargang nr. 2 deze met een keihard schot op het doel af waarbij deze in één keer in het goal ging, 1-2. Door deze voorsprong werd bij onze jongens het vertrouwen in hun eigen capaciteiten gesterkt. Ook de allerjongste jeugd, de Champions League en World Cup spelers zijn weer begonnen, volgende Schakel een uitgebreid verslag van hun avonturen... Floor Wellens, Jeugdcommissie AFC Spreekuur Coördinatoren Iedere dinsdag van 18.30 tot 19.30 uur is er een inloopspreekuur voor de jeugd van A.F.C. De drie jeugdcoördinatoren van A.F.C., Bert Rijmers, Martin Verburg en Jan Verhagen, zijn in het clubhuis voor ouders en spelers beschik baar om vragen te beantwoorden die te maken hebben met het voet ballen bij A.F.C. Je hoeft daarvoor geen afspraak te maken. Hoewel zij op veel vragen zelf actie zullen kunnen ondernemen, kan het ook zijn dat zij anderen moeten inschakelen voor een antwoord. In dat geval zullen zij aangeven wie de vraag verder zal behandelen. Berichten, verslagen en foto's plaatsen op je eigen teamsite De competitie gaat nu voor alle teams echt beginnen. En, zoals be kend, heeft ieder team zijn eigen site. Op deze site kunnen verslagen, berichten en foto's geplaatst worden zonder tussenkomst van de web master. Maar dat kan niet iedereen zo maar doen. Je hebt pas toegang met een geactiveerde gebruikersnaam en wachtwoord. Vaak maken de leiders van een team hiervan gebruik, maar een speler of ouder van het team kan meestal ook toegang krijgen. Het plaatsen van berichten, verslagen, enz. is eenvoudig. Vraag dus bij webmaster@afc-amsterdam.nl toegang tot je teamsite. Echter je teamfoto moet door de webmaster geplaatst worden omdat deze altijd bovenaan de site blijft staan. Stuur deze naar de webmaster en deze wordt eveneens geplaatst in het AFC Fotoalbum. Heb je vragen stuur deze dan naar webmasterafc-amsterdam.nl Stichting de Lieverdjes van AFC, misschien iets voor U Sinds geruime tijd bestaat binnen onze vereniging een fonds voor de jeugd: Stichting de Lieverdjes van AFC. Het ontleent zijn naam aan een man die op deze wijze de jeugd van AFC extra financieel onder steunde, Dé Stoop. Deze oud voorzitter van FC Amsterdam (de lie verdjes), overleed in 2007. Stichting de Lieverdjes van AFC ondersteunt een groot aantal projec ten binnen de jeugd die niet door de normale begroting gedekt wor den. Veelal betreft dit de evenementen, maar ook zijn extra - niet geplande - voetbalmogelijkheden hierdoor in de seizoenen mogelijk gemaakt. Omdat AFC van tijd tot tijd het aanbod krijgt van leden of ouders van leden, om iets extra's te doen voor de vereniging - en dan met name de jeugd - brengen wij dit fonds graag onder uw aandacht. De doelstelling blijkt al uit de invulling hierboven. Het fonds is louter bestemd voor de jeugdafdeling van AFC en wordt beheerd door enkele leden van de jeugdcommissie onder toezicht van de penningmeester van AFC. Een bijdrage in dit fonds is uiteraard vrijwillig en AFC geeft ook geen ruchtbaarheid aan de sponsors in dit fonds. Bijdragen van iedere omvang zijn welkom, maar wij kunnen ons voorstellen dat u wellicht iets meer informatie daarover wilt hebben. Want uw bijdrage kan onder bepaalde voorwaarden ook fiscaal inte ressant zijn. Brian Speelman, voorzitter van de jeugdcommissie, is graag bereid u verder hierover te informeren. Hoewel het fonds al zijn gelden aan de jeugd ter beschikking stelt is er nog wel één voordeel voor de sponsors in dit fonds te noemen. Bij een jaarlijkse bijdrage van 500,00 of meer zal een parkeerkaart voor weekdagen op het parkeerterrein van AFC ter beschikking wor den gesteld. AFC is ambitieus en wil graag het aanbod van voetbal en plezier op een nog hoger nivo brengen. En ondanks alle vrijwillige inspanningen is geld daarbij onontbeerlijk. Als u dit streven deelt en in de gelegenheid bent iets extra's te doen is dit een prima mogelijkheid. Het Lieverdjesfonds van de Amsterdamsche Football Club Rekeningnummer: 52.92.45.868 Voor meer informatie hierover: Brian Speelman (06-53139933) 14

Schakels (clubbladen) | 2009 | | pagina 14