"Aktie geef een bal" Notulen Algemene Vergadering 19 augustus 2009 88e jaargang nr. 1 Aan de leden en donateurs van AFC. De competitie voor AFC seizoen 2009-2010 zal op 13 september aanvangen met de wedstrijd AFC-Elinkwijk. Zoals te doen gebruikelijk bij de thuiswedstrijden van AFC 1 kan een wedstrijdbal door leden, elftallen, groeperingen en/of bedrijven be schikbaar worden gesteld. Voor het seizoen 2009-2010 zijn nog thuiswedstrijden beschikbaar om een bal te doneren. De bal bij de 1ste thuiswedstrijd AFC - Elinkwijk is beschikbaar gesteld door Troostwijk. Mocht u interesse hebben dan kunt u contact opnemen met Benno Honsdrecht (penningmeester AFC) telefoonnummer 0615015894 of met Tim Timmerman (commerciële commissie) telefoonnummer 06- 22794788. Ter info, de kosten voor het beschikbaar stellen zijn 150,= (incl. BTW) en de naam van de schenker wordt bekendbaar gemaakt mid dels het programmaboekje, op de AFC website en zal vlak voor de wedstrijd na het bekendmaken van de opstellingen omgeroepen wor den via onze geluidsinstallatie. Notulen van de Algemene Vergadering van de Amsterdamsche Football Club, gehouden op 2 juli 2009 in het clubhuis, gelegen aan de De Boeleiaan te Amsterdam. Aanwezig: 78 werkende leden hebben de presentielijst ondertekend. 1. Opening door de voorzitter Om 20.00 uur opent voorzitter Machiel van der Woude de Algemene Vergadering. Nadat hij geconstateerd heeft dat er niet voldoende stemgerechtigden aanwezig zijn, sluit hij de vergadering met een verwijzing naar een volgende Algemene Vergadering op dezelfde datum om 20.30 uur. Om 20.30 uur opent Machiel van der Woude de vergadering met een hartelijk woord van welkom aan de aanwezigen, in het bijzonder de Ereleden Jan van Dijk, Johan de Bie, Rein Akkerman, Rob Duis, Marcel Koster, Ger van Caspel, Chris Schroder, Bob Neseker, Kees Gehring en Edwin Geluk, de leden van Verdienste, de winnaars van de Mr. Henne Boskamp Nobelprijs, AFC-ridders en commissieleden. Hij spreekt de wens uit dat deze vergadering op een vruchtbare en plezierige wijze zal verlopen. Voor dat laatste is volgens het bestuur alle aanleiding: AFC is anno 2009 nog steeds de club die jong en oud veel vreugd heeft beschoren. Een club om trots op te zijn. De voorzitter deelt mee dat de Agenda, die in de Schakel van 18 juni 2009 (Jaargang 87, nummer 11), was opgenomen, aangepast diende te worden. De nieuwe agenda is op onze site geplaatst. Deze wijziging was nodig omdat Rinus van Leijenhorst wegens drukke werkzaamhe den zich moest terugtrekken uit het bestuur. Als gevolg daarvan von den in het bestuur enkele verschuivingen plaats, waarop de voorzitter bij agendapunt 8. Verkiezing van het bestuur terug komt. De voorzitter vervolgt zijn opening met een terugblik op het afgelo pen seizoen. Het was, kort samengevat, een spannend én inspannend voetbaljaar, met veel mooie momenten, maar ook met enkele flinke teleurstellingen. Al die activi teiten zijn beschreven in het uitvoerige en zorgvuldig opgestelde jaarverslag van tweede secretaris Ruud Mantel, dat is afgedrukt in Schakel nr. 11, seizoen 2008-2009, 87e jaargang, 18 juni 2009. Voor deze bijdrage neemt Ruud het applaus van de vergadering in ont vangst. Gezien de stortvloed aan activiteiten beperkt de voorzitter zich tot enkele saillante gebeurtenissen in het afgelopen verenigingsjaar. Te beginnen met hetgeen waarvoor AFC 114 en een half jaar geleden is opgericht: voetbal! In het afgelopen seizoen waren maar liefst 107 teams actief, waaronder 83 jeugdteams. Van die 107 teams werden er 21 kampioen, te weten zondag 9, zaterdag 2 en zaterdag 8, junioren B 1C6 en C 8. pupillen D 4, D 6, D 8, D 10, D 11, E 2, E 3, E 4, E 7, E 8, E 9, E 14, F 1, F 4 en F 5. Verder won de C 1 de KNVB-beker en de B 1 en D 1 waren de verliezend finalist van deze beker. Minder goed verging het zondag 4 en 8 en de A 3, want deze teams degradeerden. Over het geheel prachtige resul taten. AFC heeft veel talent in huis, dat is duidelijk. Dat moeten we koesteren. Hulde, felicitaties en applaus voor alle kampioenen. Onze top teams, zondag 1 en 2 en de junioren A 1, deden het ook uitstekend. Ons eerste behaalde een mooie vierde plaats, en als Tür- kiyemspor het nog even had volgehouden had er beslist meer ingeze ten. Een goed debuut dus van onze trainer-coach Cor ten Bosch. Het tweede had geen makkelijk jaar in de Reserve Hoofdklasse, maar eindigde toch op een fraaie tweede plek. Trainer-coach Dennis Pur perhart en leider Barry van der Glas kunnen trots zijn op dit uitste kende resultaat. De junioren A 1 eindigde in de top van de eerste divisie en kwam nog een heel eind in de promotiewedstrijden voor de eredivisie. Veel A 1-spelers zien we volgend seizoen terug in het tweede, enkele zelfs in het eerste. De zo gewenste doorstroming krijgt hiermee duidelijk gestalte. Over doorstroming gesproken: 5 clubs uit de Hoofdklasse A stromen aan het eind van volgend seizoen door naar de Topklasse, die er ondanks al het weerwerk door de KNVB is doorgedrukt. Zit AFC bij die 5 clubs? Wij hebben ongetwijfeld een goede selectie, maar dat geldt wel voor meer verenigingen. Het is in ieder geval een sportieve uitdaging van jewelste, die hopelijk leidt tot een prachtig resultaat. Duidelijk is in ieder geval dat de Topklasse bijzondere eisen stelt aan de deelnemende clubs. Als AFC op dit niveau gaat acteren zal er veel moeten gebeuren. Of dat kan, en of we dat echt willen, zal het bestuur de komende maanden onderzoeken. Zeker is dat de Topklasse een zakelijker houding mee zal brengen. Daar zal niet aan kunnen worden ontkomen. Interessant daarbij is ook de enquête die is uitgevoerd via onze site. Op de vraag of AFC in het komende seizoen de Topklasse moet zien te bereiken antwoordde van de 78 met ja, 9% heeft twijfels en 13 antwoordde met nee, want het heeft te veel nadelen. Er werden 557 stemmen uitgebracht. Ook dit seizoen, en dit voor deze opening tot slot, is er wederom veel tijd besteed aan het Zuidas-dossier. Ondanks dat het dok op de lange baan is geschoven, mogelijk helemaal van de baan is, is sprake van concrete plannen om op ons huidige complex te gaan bouwen. Precies op dit moment wordt in de Gemeenteraad over dit onderwerp ge stemd. Daarbij wordt een uitvoerige reactie van AFC, dat zich tegen dit uitvoeringsbesluit keert, betrokken. In het Jaarverslag 2008-2009 wordt een en ander nader toegelicht. Op 7 juli as. volgt een gesprek van het AFC-bestuur met de wethouders Maarten van Poelgeest en Carolien Gehrels. Daarbij zal ook de eventueel mogelijke verplaatsing van AFC naar een locatie buiten de Zuidas aan de orde komen. Of dat ooit zal gebeuren is op dit moment niet duidelijk. Uitgangspunt voor het bestuur blijft dat AFC nu en in de toekomst in volle omvang uit de voeten kan op het hoogste amateurniveau, in een milieuvriendelijke omgeving, goed bereikbaar voor onze leden en gasten. Slechts op die manier kan AFC een belangrijke functie blijven vervullen in de Am sterdamse sportwereld. 2. Ingekomen stukken Secretaris Kees Gehring deelt mee dat hij de volgende stukken heeft ontvangen: a) Een brief van de Kascommissie die behandeld zal worden bij agendapunt 7. b) Berichten van verhindering van: Hans de Bie, Ronald Koster, Rinus van Leijenhorst, Jos Kemna, Frans Jüch, Fred van Soomeren, Wiebe Westerhof, Hans Geusebroek, Harry Schoemaker, Maurice Loonstijn, Meindert Huisman, Hans Honsdrecht, Henny Kottmann, Willem de Jong, Dick van der Klaauw, Hans Woudstra, Paul van 't Wout en Jan Wortel. c) Een brief van Sebo Woldringh die behandeld zal worden bij agendapunt 15. 3. Notulen van de Algemene vergadering van 7 augustus 2008. Deze notulen zijn gepubliceerd in de Schakel nummer 1 seizoen 2008-2009, 87e jaargang, van 22 augustus 2008. Er worden door de V 4

Schakels (clubbladen) | 2009 | | pagina 8