19 augustus 2009 88e jaargang nr. 1 kiesbaar. Maarten Blokland wordt als lid en Nicolaas van Ommeren en Wim Ringe worden respectievelijk als plaatsvervangend lid toege voegd. 20. Verkiezing Kennismakingscommissie Zitting hebben Ger van Caspel (voorzitter), Steve Bierman, Rinus van Leijenhorst, Sebo Woldringh, Johan de Bie, Dennis Bijlsma, Brian Speelman en Peggy de Hond. Rinus van Leijenhorst en Johan de Bie zijn niet herkiesbaar. Zij worden bedankt voor hun werkzaamheden. De anderen worden onder dankzegging herkozen. De commissie wordt uitgebreid met Wiebe Westerhof, Rene Toonen, Floor Wellens en Patrick Reddering. 21. Verkiezing Commissie Pers en Publiciteit Zitting hebben Jan van Galen (voorzitter), Hans Elias en André Wijn and. Jan van Galen stelt zich niet beschikbaar. Zijn werk bij RTV-NH laat dit niet toe. Neemt niet weg dat hij beschikbaar blijft voor 'hand en spandiensten'. Jan wordt onder applaus van de vergadering be dankt voor zijn werkzaamheden. Hans Elias en André Wijnand wor den herkozen. Kees Gehring wordt aan de commissie PPE toege voegd. 22. Verkiezing archiefcommissie Zitting hebben Pim Adriaansz (voorzitter), Rik de Boer, Hans de Wijs en Wim Ringe. Pim Adriaansz is niet herkiesbaar en het bestuur stelt voor Rik de Boer te benoemen als nieuwe voorzitter. Nadat het voor stel onder applaus is aangenomen richt de voorzitter het woord tot Pim Adriaansz. Hij memoreert dat Pim een geweldige staat van dienst heeft binnen de vereniging en hij werd al in 1975 benoemd tot Lid van Verdienste van AFC. Als voorzitter van de archiefcommissie heeft Pim belangrijk werk gedaan. Soms tegen de stroom in, niet altijd naar wens gefaciliteerd, is de geschiedenis van AFC door hem op zeer zorgvuldige wijze en ook op een buitengewoon enthousiaste manier gekoesterd. De unieke stijl van opereren, met oog voor veel detail, mag hierbij niet onvermeld blijven. Het is fantastisch dat Pim in lengte van jaren deze functie heeft vervuld, daarbij gesteund door Rik de Boer en Hans de Wijs, ook allebei al lange tijd Lid van Ver dienste. Met Rik is bovendien gezorgd voor een uitstekende opvolger, waardoor het archief ook in de toekomst een belangrijke functie zal kunnen blijven vervullen. Namens het bestuur dankt de voorzitter Pim van harte voor dit alles en biedt hem en zijn vrouw Olga een diner aan. Deze woorden van de voorzitter worden ondersteund door een luid applaus van de aanwezigen. 23. Verkiezing Commissie Commerciële Zaken Zitting hebben Ad Westerhof (voorzitter), Tim Timmerman, Meindert Huisman, Dennis de Wit en Alderd van der Zwaard. Hans Brouwer ondersteunt de commissie. Zij worden allen onder dankzegging her kozen. De commissie krijgt een groot applaus voor de uitstekende resultaten, die werden behaald in economisch zwaar weer. 24. Verkiezing Commissie Sociale Zaken Zitting hebben onze Ere-leden Johan de Bie, Jan van Dijk en Ger van Caspel. Zij worden allen herkozen. De voorzitter bedankt hen voor hun werkzaamheden. De commissie wordt uitgebreid met Edwin Geluk. 25. Verkiezing Scheidsrechterscommissie Zitting in deze commissie hebben Frans Jüch, Eric Bos, Peter Brans, en Leo de Nobel. Zij worden allen onder dankzegging herkozen. 26. Verkiezing Commissie Materiaal Zitting hebben Fred ten Nijenhuis en Henk Bijlsma. Fred ten Nijen- huis wordt onder dankzegging herkozen. Henk Bijlsma is niet ver kiesbaar en wordt bedankt voor zijn werkzaamheden. Wiebe Wester hof wordt aan de commissie toegevoegd. 27. Rondvraag - Nicolaas van Ommeren neemt het woord. Hij neemt met pijn in het hart afscheid maar kan zijn drukke zakelijke en privé leven niet lan ger meer combineren met het bestuurswerk. Hij draagt zijn taken echter met een gerust hart over aan zijn 'opvolger en juicht de verdere professionalisering van de administratie toe. Ook vindt Nicolaas het fantastisch dat Kees Gehring en Edwin Geluk in het bestuur blijven en hij sluit niet uit dat hij ooit nog terug komt in het bestuur. - Hans Elias merkt op dat hij vaak kritiek heeft gehad op het ge bruik van een verkeerd AFC-embleem. Hij is dan ook verheugd dat Fred ten Nijenhuis het voor elkaar heeft gekregen om nu een goed embleem te regelen. - Hans Brouwer vraagt of, gesteld dat ons bij de eerste 4 eindigt, het bestuur enig idee heeft welke criteria de KNVB zal hanteren voor de club in de Topklasse. Machiel van der Woude deelt mee dat daar nu nog niets over bekend is. Het wachten is wat dat betreft op de KNVB. Jack van Gelder voegt hieraan toe dat hier bij de KNVB nog niets voor is voorzien. - Tim Timmerman vraagt hoe het bestuur indien wij de Topklasse hale staat tegenover shirtreclame. Machiel van der Woude deelt mee dat het bestuur dat op dit moment onbespreekbaar vindt. - Max Flam merkt op dat Wim Kieft bij PSV stage gaat lopen. Kan hij dit combineren met zijn trainersfunctie bij AFC Bob Duis deelt mee dat hij een paar ochtenden naar PSV gaat en 's avonds bij AFC traint. Dit valt goed te combineren. - Max Flam stelt voor weer iets aan merchandising te doen, bij voorbeeld rond de wedstrijden van het ls,e. Machiel van der Woude deelt mee dit een goed idee te vinden. - Max Flam merkt op dat AFC steeds groter wordt. Hij stelt voor dat de A-,B-, en C-commissie en de jeugdcommissie 3 a 4 keer per jaar onder leiding van de verenigingsmanager overleg hebben. - Rik de Boer merkt op dat de Schakel toch het visitekaartje van de club is.Laten wij hier dan vooral zorgvuldig mee omgaan. Kees Gehring antwoordt dat de fysieke Schakel gewoon blijft be staan, alleen de oplage wordt minder. - Hans Elias merkt op dat wij meer en meer een zaterdagclub lijken te gaan worden. Brian Speelman deelt mee dat dit zo lijkt omdat zaterdagochtend zo veel jeugd aanwezig is. Er gaan echter ook een paar teams (A2, B2 en C2) over naar de zondag. - Machiel van der Woude maakt van de gelegenheid gebruik om Hans Elias te bedanken voor het vele werk dat hij weer als webmas ter en schakelredacteur heeft verricht. Maarten Blokland vraagt waarom het contract met de pachter maar met 1 jaar is verlengd en of dit is toegestaan. Machiel van der Woude antwoordt bevestigend en geeft aan dat wij dit al jaren zo doen en geen aanleiding zien om het beleid op dit punt te wijzigen. - Tenslotte neemt Erelid en oud-voorzitter Jan van Dijk het woord en dankt zowel de vertrekkende als de zittende bestuursleden voor hun inzet en wens iedereen een goede zomer. 28. Sluiting door de voorzitter De voorzitter merkt op dat het een plezierige vergadering is geweest, dat veel is besproken. Ook lastige zaken, maar steeds op een produc tieve manier. Wij hebben een nieuwe, vertrouwenwekkende pen ningmeester en gaan vol goede moed op weg naar de Topklasse. Mede dank zij de vele commissies die de ruggengraat van onze vere niging vormen. Hij bedankt een ieder voor zijn aanwezigheid en de positieve inbreng in de discussie. Wij kunnen met een gerust gevoel naar huis gaan in de wetenschap dat het goed gaat met AFC en dat wij met vertrouwen het nieuwe seizoen tegemoet kunnen zien. Dit juist ook dank zij de vele commissies die de ruggengraat van onze vereni ging vormen. De voorzitter wenst iedereen een goede vakantie en sluit de vergadering om 23.00 uur. Amsterdam, 15-7-2009. Ruud Mantel, 2de secretaris. Clubhuis openingstijden Maandag, dinsdag en donderdag 15.00 uur tot 24.00 uur Woensdag 12.00 uur tot 24.00 uur Vrijdag 16.00 uur tot 20.00 uur Zaterdag en zondag 08.00 uur tot 20.00 uur y 8

Schakels (clubbladen) | 2009 | | pagina 16