c 19 augustus 2009 88e jaargang nr. 1 Benno deelt mee dat het bestuur besloten heeft de contributies niet te verhogen, anders dan de gebruikelijke indexatie. De contributies zien er dan als volgt uit: Oud Nieuw Senioren 325,= 330,= Senioren 18 - 23 jaar 280,= 285,= Senioren boven 60 jaar 190,= 195,= Jeugdleden 255,= 260,= Donateurs worden verzocht minimaal 100,= euro te betalen. Toeslag van betalen na 1 oktober 50,= euro. Entreegeld nieuwe leden 50,= euro. Nieuwe leden zijn eerst speelgerechtigd na betaling voor 1 september van verschuldigde contributie en entreegeld. Benno Honsdrecht geeft een korte toelichting op enkele in het oog springende begrotingsposten. De contributie wordt iets hoger begroot, dit als gevolg van de indexa tie. De posten AFC-vriendelijke bedrijven en reclameborden gaan iets omlaag, gelet op de economische crisis. Ook de bijdrage van The Reds is iets lager, mede omdat het Lieverd jesfonds zich actiever gaat opstellen en rekening wordt gehouden dat enkele leden hiernaar overstappen. De kosten voor communicatie worden lager begroot omdat het de .V bedoeling is minder papieren Schakels te versturen. De kosten van de administratie worden door de komst van Henny Kottmann hoger begroot. De post evenementen wordt iets verlaagd, hopelijk springt het Lie verdjesfonds bij. Barry van der Glas merkt op dat hij heeft begrepen dat Dennis Purperhart weg moest omdat hij te duur was. Dit zou dan moeten betekenen dat deze post omlaa gaat maar blijkt niet uit de begroting. Nicolaas antwoordt dat de nieuwe trainer van het 2de wel dege lijk goedkoper is. Hans de Wijs vraagt waarom de Schakel goedkoper wordt. Kees Gehrlng antwoordt dat aan de leden zal worden gevraagd wie de Schakel nog fysiek wenst te ontvangen. Degenen die dit niet nodig vinden, krijgen de Schakel alleen nog digitaal. Dit scheelt veel aan drukwerk en porti-kosten. Hans de Wijs vraagt wat dit betekent voor de adverteerders. Kees antwoordt dat deze zullen worden benaderd en dat hen zal worden verteld dat de advertenties nu ook digitaal zullen wor den geplaatst. Dat was voorheen niet het geval. Hans Elias voegt hieraan toe dat door de kleinere oplage ge print kan worden in plaats van gedrukt. Dat is veel goedkoper. Chris Schroder vraagt of de buskosten van de BI en de Dl in de begroting zijn verwerkt. Benno antwoordt dat dit het geval is. Barry van der Glas vraagt hoe het kan dat de post onderhoud velden omhoog gaa terwijl kunst grasvelden goedkoper in onder houd zijn. Bob Neseker verwijst hiervoor naar de toelichting van Nicolaas bij Contributies m.b.t. de SOF-bijdrage. De begroting wordt met inbegrip van de contributies aangenomen. 11. Verkiezing Elftalcommissie A TOPamateurs De voorzitter deelt mee dat Jack van Gelder zich heeft gekandideerd voor en wordt toegevoegd aan deze commissie. Ook Bob Duis (voor zitter) en Klaas Molenaar worden aan de commissie toegevoegd. Het zitting hebbende lid Henk Bijlsma wordt herkozen. De taakomschrij ving van de leden zal later worden vastgesteld. Johan Dol, Rinus van Leijenhorst en Frank Keijzer zijn niet herkiesbaar. De voorzitter bedankt hen voor hun werkzaamheden. Tim Timmerman vindt het geweldig dat Jack van Gelder wordt toegevoegd maar hij vindt ook dat wij de enorme ervaring van Johan en Frank niet zomaar moeten weggooien. De voorzitter deelt mee deze opmerking aan Bob Duis als commissievoorzitter mee te geven. Hans Loonstijn deelt mee dat hij nogal verbaasd is door de benoeming van Klaas Molenaar. Hij kent Klaas niet en dat geldt ook voor anderen die hierover door Hans zijn benaderd. In reactie laat Bob Duis weten dat hij Klaas Molenaar ook niet kende. Dat zegt overigens niet veel. Klaas Molenaar is benaderd door Rinus en dit niet zomaar. Hij is al een hele tijd actief voor AFC en heeft ook enkele jaren in de jeugdcommissie gezeten. Bob heeft inmiddels met Klaas gesproken en was heel enthousi ast na dit gesprek. Het is de bedoeling dat Klaas zich nadrukke lijk met het 2de gaat bezighouden. - Hans Loonstijn vraagt waarom niet met Barry van der Glas is gesproken. Bob Duis antwoordt dat hij met Johan, Frank en Barry heeft gespro ken. Bekeken gaat worden hoe zij kunnen worden ingeschakeld. 12. Verkiezing Elftalcommissie B Zitting hebben Patrick Reddering (voorzitter), Max Flam, Rogier de Boer en Lars Boering. Zij worden allen herkozen. De voorzitter be dankt hen voor hun inzet. Seth van Straten wordt aan de commissie toegevoegd. 13. Verkiezing Elftalcomissie C De zitting hebbende leden Roy van Dijk (voorzitter), Sebo Woldringh en Jack Huiman worden onder dankzegging herkozen. 14. Verkiezing Jeugdcommissie De voorzitter merkt op dat de jeugdcommissie wederom een enorme pluim verdient voor wat zij onder voorzitterschap van Brian Speel man allemaal verricht heeft en overhandigt onder luid applaus een bos bloemen aan Peggy de Hond. Zitting hebben Brian Speelman, Benno Honsdrecht (penningmeester), Wiebe Westerhof, Peggy de Hond, Rene Toonen, Floor Wellens en Dennis Bijlsma. Benno Honsdrecht is niet herkiesbaar, de anderen worden herkozen. 15. Verkiezing Veteranencommissie De voorzitter leest een brief voor van Sebo Woldring met een voorstel tot naamswijziging van de Veteranencommissie in Klassieke Vetera nencommissie. Dit om het onderscheid met de andere veteranenteams die onder de C-commissie vallen (het zijn er inmiddels 3 en dat wor den er in de toekomst wellicht nog meer), te benadrukken. Tevens bedankt Sebo in zijn brief namens zijn familie alle AFC-ers die blijk hebben gegeven van hun medeleven met het overlijden van Sebo Woldringh Sr. op 17 mei 2009. Het voorstel tot naamswijziging wordt aangenomen. Zitting in de commissie hebben André Wijnand (voor zitter), Frank Keijzer en Rob Ruis. Zij worden onder dankzegging herkozen. 16. Verkiezing Commissie Medische Zaken Zitting hebben Wim Crouwel (voorzitter), Frank Tilmans en Lex Swaan. Allen worden herkozen. De voorzitter prijst de medische commissie voor het vele werk dat in het afgelopen seizoen verricht is. 17. Verkiezing Strafcommissie Zitting hebben Mr. Ernst Seunke (voorzitter), Mr. Ron Limburg en Bas Rachman. Plaatsvervangend lid is Mr. Quintus Abeln. Allen worden onder dankzegging herkozen. 18. Verkiezing Commissie van Beroep Zitting hebben Roy van Dijk (voorzitter), Wiebe Westerhof, Patrick Reddering en Johan Dol. Johan Dol is niet herkiesbaar. De anderen worden onder dankzegging herkozen. Johan de Bie merkt op dat Johan Dol door een persoon uit zijn commissie moet worden vervangen. De voorzitter deelt mee dat de commissie hiernaar zal kijken. 19. Verkiezing Kascommissie Zitting hebben Peter van den Dungen jr. (2009), Jos Lonnee en Frank Keijzer. Plaatsvervangende leden zijn Hans Honsdrecht en Maarten Blokland. Peter van den Dungen en Hans Honsdrecht zijn niet her- 7

Schakels (clubbladen) | 2009 | | pagina 15