,v f 19 augustus 2009 88e jaargang nr. 1 7. Verslag van de kascommissie De secretaris leest de brief van de kascommissie voor. De penning meester wordt hierin décharge verleend. Dit wel met de aantekening dat de kascommissie van mening is dat een onderdeel van de cijfers naar de toekomst toe te rooskleurig worden voorgesteld. Het is naar hun mening niet zeker dat de te ontvangen spelersvergoeding ook daadwerkelijk betaald zal worden door Newcastle United. De pen ningmeester wijst er echter op dat de KNVB hem bevestigd heeft dat het opgenomen bedrag beslist inbaar is en dat hij dat derhalve ook zo in de begroting heeft opgenomen. Na een korte discussie wordt ge noemd punt afgerond met de conclusie dat het bestuur de inning van deze spelersvergoeding nauwgezet in de gaten zal houden. Nicolaas ontvangt als vertrekkend penningmeester een warm applaus. Hij heeft in het afgelopen jaar, maar ook de jaren daarvoor uitstekend werk verricht voor de vereniging. 8. Verkiezing van het bestuur Het bestuur bestond het afgelopen seizoen uit de volgende leden: Machiel van der Woude (voorzitter), Kees Gehring (secretaris), Nico laas van Ommeren (penningmeester), Ad Westerhof (vice-voorzitter), Ruud Mantel (2e secretaris), Edwin Geluk (2e penningmeester), Ro nald Koster (commissaris seniorenvoetbal), Brian Speelman (commis saris jeugdzaken), Rinus van Leijenhorst (commissaris Topamateurs), Bob Duis (commissaris algemene zaken), en Henk Bijlsma (commis saris materiaal). Nicolaas van Ommeren, Rinus van Leijenhorst en Henk Bijlsma zijn niet herkiesbaar. Het bestuur kandideert Benno Honsdrecht als le penningmeester. Het bestuur zal er voor het seizoen 2009 steld, als volgt uitzien: 2010, zo wordt voorge- Machiel van der Woude - voorzitter, zijn 20e bestuursjaar, voor het T jaar als voorzitter. Kees Gehring - secretaris, zijn 25e bestuursjaar, voor het 15e jaar als secretaris. Daarnaast zal Kees zich bezighouden met PPE-zaken. Benno Honsdrecht, die debuteert als penningmeester. Ad Westerhof - vice-voorzitter, met bijzondere aandacht voor com merciële zaken en materiaal. Ad begint aan zijn 12e jaar als bestuurs lid, voor het T jaar als vice-voorzitter. Ruud Mantel - 2e secretaris, zijn 3e jaar. Edwin Geluk - 2e penningmeester, voor het 20e seizoen in successie. Ronald Koster - commissaris seniorenvoetbal, voor het 9e jaar in successie. Bob Duis - commissaris TOPamateurs, zijn 3e jaar als bestuurslid. Brian Speelman, commissaris jeugdzaken, voor het 2e jaar. De voorzitter geeft een toelichting. Het nu voorgestelde bestuur kent negen leden, twee minder dan in het seizoen 2008-2009, met de komst van Henny Kottmann als vereni gingsmanager een verantwoorde stap. Nicolaas van Ommeren stapt na zes jaar uit het bestuur, waarvan 3 pittige jaren als penningmeester. Gelukkig blijft Nicolaas actief voor AFC in het Zuidas-dossier en wie weet stapt hij later weer in de bestuursboot. Het bestuur is verheugd dat Benno Honsdrecht bereid is gevonden Nicolaas op te volgen. De familie Honsdrecht is een begrip binnen AFC, de clubliefde van Benno heeft hij niet van een vreemde. Wij wensen Benno, vorig seizoen nog actief als penningmeester in de jeugdcommissie, heel veel succes. Henk Bijlsma gaat het bestuur ook verlaten na drie jaar trou we dienst als commissaris TOPamateurs en afgelopen seizoen als commissaris materiaal. Henk gaat zich volgend jaar als lid van de commissie TOPamateurs direct in een leidersrol bezighouden met ons eerste, iets wat hij 'after-all' het liefste doet en met welke bijdrage AFC bijzonder blij kan zijn. 'The right man on the right place'. Zoals eerder gezegd treedt ook Rinus van Leijenhorst terug. Het afgelopen seizoen actief als commissaris TOPamateurs, maar daarvoor 5 inten sieve jaren als commissaris jeugdzaken. Mede door zijn grote inzet en visie ontving AFC de Rinus Michels Award voor beste jeugdoplei ding van Nederland, een schitterende bekroning. Rinus treedt dus terug, door zeer drukke werkzaamheden. Hij is nu op een welverdien de vakantie, waarna wij eens rustig gaan bezien op welke manier hij, rekening houdend met zijn agenda, weer actief kan zijn voor AFC. Dat is stellig te hopen, want Rinus is een echte liefhebber van het voetbal, met een grote kennis van zaken. Door het terugtreden van Rinus was er een vacature in het bestuur voor wat betreft de TOPama teurs. Na een grondige discussie is besloten om deze vacature vanuit het bestuur in te vullen en is Bob Duis gevraagd commissaris TOP amateurs te worden, op basis van zijn communicatieve vaardigheden, zijn beleidsmatige belangstelling voor deze portefeuille en zijn en thousiasme. Gesteund door o.a. oud lste elftalspelers Kees Gehring en Edwin Geluk in het bestuur en Henk Bijlsma en Klaas Molenaar in de commissie, zal Bob deze zware klus zeer goed gaan klaren, daar is het bestuur van overtuigd. Maar Bob was, zoals bekend, de beoogde secretaris, als opvolger van Kees, die na 24 jaar te kennen had gege ven dat het nu toch wel echt genoeg geweest was. Je moet toch een keer stoppen, hoe belangrijk je bijdrage ook is voor de club. Maar nood breekt wet. Het voltallige bestuur heeft een beroep gedaan op Kees om toch als secretaris aan te blijven. Als super clubman is hij overstag gegaan en daar zijn we hem zeer dankbaar voor. In deze discussie heeft ook Edwin op dringend verzoek van het bestuur beslo ten er nog een jaar aan vast te knopen. Heel erg belangrijk, ook omdat Edwin Henny Kottmann kan inwerken bij zijn incassoactiviteiten. Bij elkaar een negen koppige bestuursploeg die zich met veel enthousi asme wil inzetten voor AFC. De voorzitter vraagt of de vergadering akkoord gaat met onderhavig voorstel. Door middel van een luid applaus wordt dit akkoord gegeven. Voor de pauze spreekt de voorzitter de scheidende bestuursleden Henk Bijlsma en Nicolaas van Ommeren toe. Het gaat om twee AFC'ers die ook buiten het bestuur actief blijven voor hun club, een fantastische zaak. "Henk, van commissaris materiaal naar leider van het eerste elftal, een stap terug die je heel graag maakt. 12 jaar elftalleiderschap in het verleden zijn daar niet vreemd aan, en natuurlijk ook niet de acht jaren als doelpunten machine van het eerste. AFC 1 gaat je nauw aan het hart en je aanwezigheid daar levert veel goeds op. Dat neemt niet weg dat je in de afgelopen vier jaren in het bestuur ook veel tot stand hebt gebracht. En ook hier was je altijd goed voor een geanimeerde sfeer. Henk veel dank en veel plezier in je nieuwe, maar tevens zo vertrouwde, functie." De voorzitter richt vervolgens het woord tot Nicolaas, die door zijn drukke gezinsleven en werk stopt als penningmeester. "Het bestuur vindt het ontzettend jammer dat je stopt, integer en kundig als je bent. De appel valt niet heel ver van de boom, wetend dat je de kleinzoon bent van Otto van Rijn. Het intensieve overleg met de fiscus heb je op bijzonder productieve wijze gevoerd. Dit vertrek past dan ook niet goed in het beleid om ook een nieuwe generatie kundige bestuurders aan het roer te krijgen. Neemt niet weg dat het bestuur je dankbaar is voor je inzet in de afgelopen jaren en dat we natuurlijk begrip hebben voor je keuze. We wensen je al het goeds privé en met je werk en je bent natuurlijk helemaal niet echt weg, want de Zuidas roept." Namens het bestuur worden Henk en Nicolaas plus partners tot slot verblijd met een etentje 'op kosten van de zaak'. Henk en Nicolaas ontvangen van de vergadering een welverdiend applaus. 9/10. Contributies seizoen 2009-2010 en vaststelling begroting 2009-2010 De voorzitter merkt op dat contributies en begroting nauw samenhan gen en dat deze onderwerpen als zodanig worden gepresenteerd. Hij geeft het woord aan de nieuwe penningmeester. Benno Honsdrecht stelt zich voor: hij is sinds 1974 lid van AFC, is een aantal jaren lid geweest van de C-commissie, het afgelopen sei zoen was hij penningmeester van de jeugdcommissie en tevens van The Reds. Benno is zeer onder de indruk van het werk van Nicolaas en hij bedankt de vergadering en het bestuur voor het in hem gestelde vertrouwen. 6

Schakels (clubbladen) | 2009 | | pagina 12