19 augustus 2009 88e jaargang nr. 1 iZQ, aanwezigen geen opmerkingen gemaakt zodat deze notulen onder dankzegging aan de samensteller Ruud Mantel worden goedgekeurd en ongewijzigd worden vastgesteld. 4. Bestuursmededelingen Ook gedurende het seizoen 2008-2009 hebben wij tot veler verdriet afscheid moeten nemen van verschillende AFC'ers. Op 31 augustus 2008 overleed Zilveren Ploeger Rob Dukker, op 1 oktober mevrouw Annie Geluk, weduwe van eerste elftalspeler en AFC-ridder Chris Geluk en moeder van 2e penningmeester Edwin Geluk en op 1 de cember overleed mevrouw Anneke de Wijs, echtgenote van oud bestuurslid, Ridder en lid van Verdienste Hans de Wijs. In 2009 overleed op 20 februari AFC-ridder Cas Tromp, op 5 maart Zilveren Ploeger Henk Huisman, op 16 april mevrouw Lous van Poorten, echtgenote van AFC-ridder Gerard van Poorten en op 17 mei Sebo Woldringh Sr., lid van de Zilveren Ploeg. Aan deze overleden club genoten, die lang in ons midden waren, en die ieder op eigen wijze kleur en inhoud gaven aan onze vereniging bewaren wij onze eigen goede herinneringen. De voorzitter vraagt de aanwezigen een moment stilte ter nagedachtenis. De voorzitter besteedt vervolgens aandacht aan de heer Piet Kranen- berg, die op 24 juni 2009 is overleden. De heer Kranenberg was voorzitter van de naar hem genoemde commissie die in 2006 bemid delde tussen Gemeente en AFC over de toekomst van ons sportpark, wat leidde tot een voor onze vereniging belangrijke overeenkomst. AFC gedenkt deze markante Amsterdammer, die o.a. bekendheid genoot als redder van het Olympisch Stadion, daarom in dankbaar heid en met veel respect. Op 18 januari 2009 vierde AFC haar 114e verjaardag in de monumen tale zaal van het American Hotel. Tijdens het zeer geslaagde Jaardiner ontvingen Herman Fritzsche en Ap Springer voor hun jarenlange scheidsrechtersactiviteiten de mr. Henne Boskamp Nobelprijs. Tevens werd voorgesteld Ad Westerhof voor zijn vele, jarenlange verdiensten te benoemen tot Lid van Verdienste. Onder luid applaus wordt dit voorstel door de aanwezigen aangenomen. Een volgend punt betreft de professionalisering van onze ondersteu nende organisatie ten behoeve van de circa 150 vrijwilligers die iede re week in touw zijn voor onze club. Zo is Yvonne Steeman actief voor de ledenadministratie en de commerciële commissie en sinds de aanvang van het vorige seizoen Theo Janssen voor het veelomvatten de wedstrijdsecretariaat. Ten einde in het nieuwe seizoen de werk zaamheden van de le en 2e secretaris en de le en 2e penningmeester te verlichten, de aansturing van het uitvoerende apparaat te stroomlij nen en de commissies verder te ondersteunen is het bestuur verheugd te kunnen meedelen dat per 1 augustus Henny Kottmann wordt aan gesteld als verenigingsmanager van AFC voor ca 20 uur in de week. Henny is, zoals velen van u weten, van heel wat AFC-markten thuis. Hij is de enige AFC'er die ooit als speler en als trainer van ons eerste actief was. In beide gevallen met het nodige succes. Henny kent ook het recreatieve voetbal van AFC van binnenuit. Als administratieve rechterhand van secretaris Kees Gehring heeft Henny gedurende de laatste 15 jaar een grote bijdrage geleverd aan de bestuurlijke admini stratie. Tegen deze achtergrond heeft het bestuur er alle vertrouwen in dat Henny als verenigingsmanager de verdere professionalisering van onze organisatie nader vorm en inhoud gaat geven. Wij wensen Hen ny veel succes én plezier in deze functie. Een ander onderwerp betreft de belastingcontrole waarmee AFC de laatste jaren is geconfronteerd. Zoals bekend worden alle clubs in de hoofdklasse door de fiscus onderzocht. Dat kan desastreuze conse quenties tot gevolg hebben, zoals de geschiedenis van Türkiyemspor, maar ook die van andere clubs, leert. Het bestuur is verheugd te kun nen mededelen dat het onderzoek onlangs is afgerond en dat de belas tingdienst over de periode 2003-2008 geen grote nalatigheden heeft geconstateerd bij AFC. Een pluim op de hoed van de voormalige penningmeester Bob Neseker en de huidige penningmeester Nicolaas van Ommeren, die heel veel tijd en energie in dit dossier hebben zitten. Uiteraard ook een kort woord over de samenstelling van ons eerste en de technische organisatie. Zoals bekend hebben aan het eind van vorig seizoen enkele gezichtsbepalende spelers hun laatste wedstrijd voor AFC 1 gespeeld. Joey Esionye en Robert Gehring, die meer dan 10 jaar deel uitmaakten van de A-selectie, hebben binnen en buiten het veld een grote prestatie geleverd, waarvoor we hen dankbaar zijn. Maar ook andere ervaren spelers van het eerste, zoals Murat Böke en Mendel Witzenhausen, namen afscheid. En natuurlijk dient hier Co Grosze Nipper genoemd te worden. Co was maar liefst 30 jaar ver zorger van het eerste; er zijn heel wat AFC-benen door zijn handen gegaan. Met elkaar een flinke aderlating, die eisen stelt aan de ver nieuwde spelersgroep en het begeleidingsteam van ons vlaggenschip. Na 31 mei is Leandro Kappel alsnog vertrokken naar Volendam en is Malcolm Esajas een week op stage bij MVV. Toch heeft het bestuur er vertrouwen in dat ons eerste ook in het seizoen 2009-2010 succes vol zal zijn. Tenslotte de pachter Frans Ris en zijn assistenten Joop en Peter. Over hun inzet is het bestuur zeer tevreden. Daarom is het verheugend dat de pachtovereenkomst voor het volgend seizoen weer verlengd is. Naar beider idee is sprake van een win-win situatie, die voor de toe komst veel perspectief biedt. Dank dus voor de samenwerking in het afgelopen jaar en wij wensen de heren veel succes in het komend seizoen. 5. Jaarverslag secretaris 2008-2009 Dit verslag is opgenomen in de Schakel van 18 juni 2009, nummer 11, 87e jaargang, vanaf pagina 5. De voorzitter peilt of er nog vragen zijn naar aanleiding van dit uitvoerige verslag. Dit is niet geval. De voorzitter bedankt Ruud Mantel voor het opstellen van het verslag. 6. Jaarverslag penningmeester boekjaar 2008-2009 Dit jaarverslag lag vanaf 25 juni 2009 voor belangstellende clubgeno ten ter inzage bij de administratie op sportpark Goed Genoeg. Het verslag was ook opvraagbaar bij penningmeester Nicolaas van Om meren. Vragen konden vooraf aan de penningmeester worden gesteld. De voorzitter geeft het woord aan de penningmeester. Deze verstrekt het verslag aan de aanwezigen en geeft een toelichting op de belang rijkste punten. Naar aanleiding van het financiële verslag en de toelichting van de penningmeester worden de volgende opmerkingen gemaakt: Hans Loonstijn vraagt waar de belastingverplichtingen vandaan komen. Nicolaas van Ommeren deelt mee dit al vanaf 2003 speelt. Pas dit seizoen is er schot in de zaak gekomen en heeft de Belastingdienst de zaak opgepakt en grondig bestudeerd. Op basis van hun bevindin gen is de Belastingdienst uitgekomen op een kleine navordering van over de periode 2003-2008. Onze advieskosten bedragen circa 5.000 euro. Rob Duis vraagt waarom The Reds onder de lasten staan ge noemd. Nicolaas deelt mee dat er eerst inkomsten binnenkomen die bij de baten worden vermeld en daarna weer worden uitgegeven en dan onder de lasten worden vermeld. - Max Flam mist de post merchandising. Nicolaas merkt op dat deze post destijds bij het 110-jarig bestaan is opgevoerd maar nu wordt er niets meer verkocht. - Johan Dol merkt op dat er tijdens de mini-WK wel veel werd ver kocht. Nicolaas antwoordt dat deze opbrengsten rechtstreeks naar de jeugdcommissie zijn gegaan. - Jack van Gelder vraagt wat onder de post kleding diversen moet worden verstaan. Nicolaas antwoordt dat het hier om logo 's en Oger-kleding gaat. - Joop Turfkruier verbaast zich over de kosten van de trainers: in totaal 230.000 euro. Nicolaas geeft aan dat er 13 trainers in loondienst zijn en circa 40 krijgen een vergoeding. Ook de begeleiding valt onder deze post.

Schakels (clubbladen) | 2009 | | pagina 11