Zondag 1 Medische commissie cj Co Grosze Nipper een clubicoon! 1979-mm 18 juni 2009 87e jaargang nr. 11 o.a.: 'Bij ons in de Jordaan...', etc? Dat Ad tijdens deze rit nog een one man show weggaf, zeg maar een stand up comedian, geeft vertrouwen voor de toekomst, mocht het ooit minder gaan met Troostwijk. Sommigen gingen na aankomst naar de Ramblas. Anderen toch weer naar het straatfeest en weer anderen naar een grote discotheek aan de kust. Al met al een zeer lange nacht, met weinig slaap, maar we moes ten weer vroeg naar de luchthaven voor de terugreis naar Amsterdam. Wat verder nog opviel... De buschauffeur reed 30 km/uur op de snelweg. Simon Cohen, Nils Adriaans, Plantinga, Patrick Steenkist, Theo Husers, Thomas Rongen ook vaak genoemd werden als beste speler zondag 1 aller tijden. Er nog meer AFC'ers, wonende in Barca, bij Carpe Diem kwamen voor de borrel. Smitje speelde volgens Maarten Oldenhof zijn beste wedstrijd voor de Veteranen tot dusver en laat Erwin vanaf nu verplicht tien flesjes bier voor de wedstrijd drinken. Ik na jaren weer een wedstrijd speelde met Pieter Scholten, Johan Dol en Smitje. Ad bijna scoorde met een prachtige halve omhaal en er ook voor zorgde dat de tegenstander in eigen goal scoorde, maar niet tegelijker tijd. Kees en Henk nog steeds lieten zien, hoe simpel voetbal toch kan zijn. Een juichende Patrick Groeneveld na een tegenstander gepoort te hebben? Wim Husers ook ging poorten en niet ging juichen. Ernst zijn vertrouwde Schakel in de dug-out las. Frank, André en de rest van de organisatie alles, het gehele weekend onder controle hadden. Rob ook in zijn slaap gewoon de sigaar doorrookt in de bus. Dolf Segaar, Han Trimbach, Nicolaas van Ommeren en nn nog niet genoemd zijn in dit stukje, bij deze heren! Lennard Parlevliet de slappe lach kreeg van het woord "Jonassen" Ik als enige 's ochtends om 7.30 uur klaar stond bij de bus, met blau we polo, rode slippers en een golftas met dank aan Ad. Bij deze wil ik een ieder die mee was, bedanken voor een zeer ge slaagd weekend. Ik ben tot de conclusie gekomen dat jullie de beste voetballers zijn met wie ik ooit gespeeld heb! By the way: Wanneer wordt er gestemd of ik tot de Klassieke Veteranen mag toetreden? Brian Koster Training- en oefenprogramma AFC A-selectie Op 28 juli begint de A-selectie aan een intensief training- en oefen programma ter voorbereiding op het seizoen 2009-2010. Het voorlopige programma zier er als volgt uit: dinsdag 28/7 start training donderdag 30/7 training vrijdag 31/7 training zondag 2/8 oefenwedstrijd Pancratius dinsdag 4/8 training donderdag 6/8 training zaterdag 8/8 Maastricht, oefenwedstrijd VV Eijsden zondag 9/8 Maastricht, oefenwedstrijd OJC Rosmalen dinsdag 11/8 training woensdag 12/8 oefenwedstrijd Roda'23 vrijdag 14/8 training zondag 16/8 oefenwedstrijd de Zouaven dinsdag 18/8 training woensdag 19/8 oefenwedstrijd KFC donderdag 20/8 training zaterdag 22/8 toernooi dinsdag 25/8 training donderdag 27/8 training zaterdag 29/8 toernooi Na 30 jaar letterlijk zijn handen laten wapperen, neemt Topsport masseur Co Grosze Nipper afscheid van zijn taak bij A.F.C. En wat voor een taak, spieren soepel houden, water drager, steun- en praatpi laar van alle selectiespelers (en hun vrouwen), vertrouwensman van en naar de technische staf, beheer van medicijnkast en zelfs nooit te beroerd als spelers te lui zijn om de kleding binnenstebuiten te keren dit zonder morren op zich neemt. A.F.C. kent vele iconen, maar Co kan daar zeker aan worden toegevoegd. De Medische Commissie waar Co deel van uitmaakt zal zeker een andere invulling van zijn taak weten te vinden. Met echtgenote Coby gaat hij voor het eerst van een langdurige vakantie genieten. 1 op ver/<*rger De competitie is gespeeld, de toernooien staan voor de deur en de vakantie breekt aan. Zomervakantie, ondanks cola en chips binnen handbereik blijkt voor het gehele betaalde voetbal een voedingadvies te circuleren. De Medi sche Commissie vaart graag mee op moderne inzichten en adviseert onze Topamateurs dit mogelijk na te volgen. Door regelmatig iets te eten voorkom je dat je opeens heel veel trek krijgt en gaat zitten snaaien. Tips om regelmatig te eten zijn: altijd ontbijten als je uit bed komt al is het pas laat in de ochtend. neem na elke 3 tot 4 uur iets te eten wat wel gezond is. Gezonde tussendoortjes zijn: biscuits als Liga of Sultana, ontbijt koek, eierkoek, krentenbol, rijstwafel, lange vingers, crackers(evt. belegd), muesli- of sportrepen, vruchtenyoghurt, kwark, alle soorten vers fruit of fruitshake, een soepje, gedroogd fruit als rozijnen en vijgen, rijstcrackers, zoute Japanse mix of vruchtenvlaai. Het is vakantie, dus weinig beweging en veel suikers, dan sla je deze energie op in vet (love-handles rondom je buik) Veel suikers bevind zich in frisdranken en siropen te zoete "sporf'drankjes, alle soorten snoep en te veel enkelvoudige suiker in thee en koffie. Wil je toch even vetbekken, miniseer dit tot maximaal twee keer per week. Dit is beter dan elke dag een beetje. Te vette happen zijn: crois sants, donut, broodje kroket, saucijzenbroodje, pizzapunt, hotdog, bapao broodje, gevulde koek, sprits, glacé- en cocuskoeken, snoep met chocola, alle soorten chips, frites met mayo of een frikadel. Gezonde shake voor 2 personen: Doe een geheel bakje aardbeien in een blender, voeg een scheut ma gere yoghurt en spa rood toe. Laat geheel 1 minuut draaien en schenk de mix in twee grote glazen. Gezondheid! Je zult zien dat op de eerste training na je vakantie de trainer verbaasd zal zijn en een basisplaats is gegarandeerd. Voor A.F.C.ers is iedere maandagavond een gratis inloopspreek uur in de fysiopraktijk van Nijenrodeweg 914 van 18.30 tot 19.15 uur Lex Swaan (arts) tel. 020-6731337 Fysiotherapeuten: Wim Crouwel (voorzitter) en Frank Tilmans tel. 020-6440070; voor reacties e-mail: wim.crouwel@xs4all.nl Verzorger/masseur A-selectie: Co Grosze Nipper tel. 06 44352970. 22

Schakels (clubbladen) | 2009 | | pagina 22