AFC's "Bie"- zonderheden 18 juni 2009 87e jaargang nr. 11 Van de penningmeester Dit is mijn laatste stukje als 2e penningmeester. Met veel plezier heb ik de afgelopen 19 jaar de contributies, donaties, boetes etc. mogen incasseren, maar er is een tijd van komen en er is een tijd van gaan. Ook in mijn laatste seizoen is het niet gelukt een 100% score te be halen, dus worden er ook weer wat leden en donateurs afgevoerd. Hieronder volgen de namen: 4323 Tular E.R. 5176 KrotT 5220 Cohen A 6015 Chatziliontos G.T. 6240 Testa La Muta H.R. 6316 Eendenburg P.N. van 6833 Erchiah P.B. 7228 Sinouh M. 7728 Zwitser J. 7813 Krap Y 8084 Marie F. van 8238 Lerby K. 8358 Kwetters G. 8372 Zschöttche J. 8482 Umar Ali A. 8538 Leeuwen M. van 8552 Liesdek I. 9429 Meulstee G. 9567 Veldhuis J. 9589 Pop J. 9868 Braspenning H.R. 9901 Roeden R. 9907 Wolschrijn W. 9913 Bartens D. 9942 Young A. Edwin Geluk Het amateurvoetbal kent met ingang van het seizoen 2010-2011 twee topklassen. De vergadering van het amateurvoetbal in Zeist heeft dit op 6 juni jl. besloten. Er komt een topklasse bestaande uit zestien zaterdagclubs en een topklasse van zestien zondagclubs. Voor verdere bijzonderheden over de voorwaarden waaraan de clubs moe ten voldoen verwijs ik u naar onze website. Het wordt voor het eerste elftal van onze AFC dan ook in het komend seizoen 2009-2010 heel spannend en zeer belangrijk. De start van de wedstrijden in de Top klasse voor het seizoen 2010-2011 is bepaald op 21 en 22 augustus 2010. Op 7 juli a.s. zal in het KNVB Sportcentrum in Zeist de loting plaatsvinden van de wedstrijden om de KNVB-beker in de le en 2e ronde. Zoals bekend heeft ons eerste elftal aan de hand van de eind stand in de Hoofdklasse A zich verzekerd van een plaats. Voor een opgave van de deelnemende clubs verwijs ik u naar onze website. Op 5 juni jl. trad onze fysiotherapeut van onze selectie Frank Til- mans in het huwelijk met Claire te Nuijl. Frank is al een aantal jaren degene op wie altijd een beroep kan worden gedaan bij blessures tijdens de wedstrijden. En ook op het sportspreekuur op de maandag is hij bereid om spelers van onze AFC de nodige behandelingen te geven. Namens de AFC feliciteren wij Frank en Claire, en wensen hen veel geluk. In mijn column in de AFC-Schakel van 15 april jl. informeerde ik u reeds over een interview in het Parool waarin ons lid Mare de Hond centraal stond. Samen met ons lid Paroolcolumnist Thomas Rijsman en ons lid en journalist Nils Adriaans, twee oud-ploeggenoten van Mare, werden tijdens een potje rolstoelbasketbal (de nieuwe passie van Mare) oude herinneringen opgehaald. Cameraman Tom Poeder- bach maakte een indringend beeldverslag van het interview. Ook hier kan ik u verwijzen voor nadere informatie naar onze website met als titel "Gewoon een andere sport". Als er één AFC-er de afgelopen tijd in het volle nieuws geweest is, dan is het wel ons clublid en voormalig trainer Stanley Menzo. Als succesvol trainer/coach van SC Cambuur. Kampioen in de eerste divisie, maar in het voorportaal van de eredivisie door Roda JC verhinderd de hoogste voetbalklasse binnen te komen. Het moet een hoopvol moment voor de sympathieke Menzo geweest zijn, toen zijn Friese ploeg vier minuten voor het einde van de regu liere speeltijd met 1-0 voorstond, en Cambuursupporters gele shirts aantrokken met het opschrift "There is only one Stanley Menzo". Drie kwartier later stapte Roda JC na een spannende verlenging en een noodzakelijke strafschoppenserie als winnaar van het veld af. Toch veel lof voor Stanley in de bladen, voor de radio, en op televi sie. Waarbij onvermijdbaar de herinnering naar voren kwam, dat Menzo op 7 juni 1989 aan de dood ontsnapte door omstandigheden niet met het Surinaams Kleurrijk Elftal mee te vliegen met het SML-toestel, het vliegtuig dat bij Zanderij (Paramaribo) neerstortte, waarbij van de 187 passagiers slechts elf inzittenden de ramp over leefden. Stanley kan op een boeiende en sprankelende voetbalcarrière terugblikken. "Een zeldzame doelman met talent om te trainen", kopte De Volkskrant onlangs boven een ruime column over onze AFC-vriend. We zijn trots op hem! Recent ontving ik als lid van de ACC (Amsterdamsche Cricket Club) de presentatiegids met als titel "ACC Spring Special 2009". Voor het tweede jaar een schitterende gids met alle informatie over het cricketseizoen 2009. Namens de AFC onze complimenten aan het adres van Jan-Willem Lodder (eindredactie), Michael van Os (teksten) en Jan Otsen (fotografie en vormgeving). Wij wensen het eerste elftal van ACC veel succes in de lopende competitie. In de Metropool Sport d.d. 2 juni jl. was een leuk artikel voorzien met een foto opgenomen over de Amsterdamsche Cricket Club. Aan het woord worden gelaten voorzitter Guido Dukker, secretaris Ernst Pieter Knupfer en coach Ryan Maron. Een verheugende informatie van het bestuur is, dat de club het aantal jeugdleden ziet toenemen. Ook dit jaar zal voorafgaande aan het nieuwe voetbalseizoen weer het traditionele topamateurvoetbaltoernooi worden georganiseerd. Op zaterdag 15 augustus a.s. zal ons le elftal in haar poule spelen op de velden van DCG en op zaterdag 22 augustus a.s. zullen de finales worden gespeeld op ons eigen Sportpark Goed Genoeg. Voor het wedstrijdprogramma voor de beide zaterdagen ben ik zo vrij u te verwijzen naar onze website. In de Metropool Sport d.d. 8 juni jl. was de topscorerslijst van de Hoofdklasse A opgenomen. De volgende spelers van de A-selectie zijn genoteerd: Malcolm Esajas (10), Leandro Kappel (6), Gijs Roodbeen (5), Laurens Samson (4), Robert Gehring (4), Tristan Buchinhorn (4), Steve Promes (3) en Peter Post (2). Negentien spelers scoorden ieder een keer. Voor nadere gegevens met betrek king tot de assists verwijs ik u naar onze website van scorers aan de hand van erelid Chris Schroder. De laatste berichten met betrekking tot de gezondheid van onze AFC- Ridder Paul Meijer zijn gelukkig gunstig te noemen. Paul verblijft in het Revalidatiecentrum aan de Overtoom en moet veel fysio doen. Hij volgt de resultaten van AFC en ACC. Paul is ruim 79 jaar en Paul is 67 jaar lid van onze vereniging. In het verleden jaren lang speler in het eerste elftal en daarna actief als lid van de toenmalige elftalcom missie. Namens de AFC zenden wij hem onze AFC-groeten, verge zeld met onze wensen voor beterschap. In de Financiële Telegraaf d.d. 8 juni jl. was een uitgebreid interview opgenomen over het kledingmerk Hilfiger, al vele jaren een van onze AFC Vriendelijke Bedrijven. Zilveren Ploeger Fred Gehring (met foto) wordt uitvoerig aan het woord gelaten in een artikel met als titel Hilfiger stuurt door storm over de gevolgen van de recessie voor de kledingindustrie in de U.S.A. Een artikel om trots op te zijn! U ziet het beste lezers, dat je leden van AFC zelfs in de top van de wereld tegen komt.... Ook dit keer moet ik mijn column eindigen met verdrietig nieuws. Op 17 mei jl. overleed op de leeftijd van 76 jaar Sebo Woldringh Sr., ondersteunend lid van de AFC, lid van de Zilveren Ploeg en vader van onze Zilveren Ploeger en functionaris Sebo Jan. Naast Ajax was AFC zijn club en volgde hij met vaderlijke trots de verrichtingen van zijn zoon, eerst in de jeugd en later bij de senioren. Hij was al meer dan 25 jaar lid, maar kon jaren lang door ziekte niet aanwezig zijn bij de jaarlijkse bijeenkomsten van de Zilveren Ploeg in de maand november. Het was voor mij als voorzitter van de Zilve ren Ploeg dan ook een groot genoegen om hem bij de bijeenkomst van november 2008 als lid van dit genootschap te mogen installeren. Zittende aan de zelfde tafel heb ik kunnen constateren hoe trots hij die avond was om samen met zijn zoon Sebo Jan aanwezig te kunnen zijn. Vele leden van onze club bewaren een aangename herinnering aan Sebo Sr. Namens de vereniging wensen wij de naaste familie alle sterkte om het heengaan Sebo Sr. een plek te geven. Tevens bereikte mij het bericht van het overlijden van Mevrouw Peter Lissaur-Köhler op 30 mei jl. op de leeftijd van 74 jaar, moeder van onze Zilveren Ploeger Michael Kinsbergen, schoonmoeder van 19

Schakels (clubbladen) | 2009 | | pagina 19