13 mei 2009 87e jaargang nr. 10 3 mei 2009: AFC - FC Omniworld 3 - 2 "30 jaar Co" Het seizoen nadert zijn einde en een aantal spelers loopt op hun tand vlees. Sommige jongens weten al dat zij naar een andere club gaan en voor andere spelers is het nu zaak om hun visitekaartje af te geven voor volgend seizoen. Tristan Buchinhorn, Steve Promes en Erik Piket gaan bijvoorbeeld proberen ergens anders te "scoren", van Gijs Roodbeen is al lang bekend dat hij naar Spakenburg gaat, terwijl o.a. Daryl van Mieghem, Laurens Samsom en Bob Gehring de mannen zijn waarop Cor ten Bosch, naar ik hoop, zijn team zal gaan bouwen voor volgend seizoen. Ik noem deze spelers juist omdat ze allen uit onze eigen jeugdopleiding komen en cultuurdragers zijn. Vandaag waren de AFC-boys klaar voor het slotakkoord op Goed Genoeg en speelden Robert Gehring en Mendel Witzenhausen hun laatste wedstrijd op hun "home course". Last but not least was Co Grosze Nipper aanwezig voor zijn aller laatste kunstje als verzorger van ons eerste zondagteam. Woorden schieten te kort om te beschrijven wat het is om 30 jaar lief en leed te delen met de jongens; vele 10-tallen jongens heeft hij zien komen en gaan! We gaan intern natuurlijk nog aandacht besteden aan het nade rende afscheid van deze clubiconen. Het begin van de wedstrijd was voor AFC. Een mooie voorzet van Leandro Kappel werd door Bobby Gehring goed ingekopt maar er zat jammer genoeg nog een rug van een tegenstander tussen. Er werd echter door een aantal jongens wat onrustig gespeeld en ook miste ik vooral voorin een beetje het heilige vuur. Omniworld had vandaag niets meer te winnen en tevens niets te ver liezen. Maar AFC wil gewoon opnieuw bij de eerste vijf eindigen. Na 20 minuten was Bobby opnieuw betrokken bij een mooie aanval en zijn dieptepass kwam goed aan bij Gijs Roodbeen en die wist wel raad met deze buitenkans. Maar vlak daarna betekende een schoon heid foutje achterin een tegengoal en dat was zuur. Het begin van de tweede helft was heel goed van AFC kant. Met Mendel Witzenhausen achterin was het direct beter georganiseerd en kwam er weer lijn in het spel. De ene na de andere goede keuze lever de in no time 2 goals op. De 2-1 was wonderschoon. Een goed opge zette aanval werd ingezet door Bobby. Hij liep vervolgens de vrije ruimte in en kreeg de bal door de lucht terug op zijn blonde kop, 2-1 Direct daarna weer een goede aanval en deze keer schoot Wout Meu- lemans de bal prima in: 3-1 Over en weer ontstonden nog diverse mogelijkheden. Raymon van Emmerik stond weer goed te keepen. Voorin bij ons nog een aantal mooie kansen maar het lukte net niet om nog een goal te maken. Omniworld mocht 20 minuten voor tijd nog een penalty nemen en daar wist de Omiworld speler wel raad mee. 3-2. Na het eindsignaal hoorden we de uitslagen van de overige wedstrij den. Argon dit jaar geen kampioen. Westlandia heeft de beste papie ren en de beste spits. Wij hadden zo'n leuke wedstrijd thuis tegen Westlandia met een gezellige groep supporters dat wij er wel vrede mee hebben dat deze ploeg aan het langste eind gaat trekken. Nog één uitwedstrijd te gaan tegen ADO'20, waar misschien ook Joey Esionye en Murat Böke nog één keer voor AFC in het veld (kunnen) verschijnen. Ajax is uitgespeeld dus al die AFC'ers die er zo vaak niet zijn omdat Ajax op TV is kunnen naar Heemskerk om de jongens nog een keer aan te moedigen. Tot volgende week! Bob Duis Opstelling: Raymon van Emmerik, Kevin Vermey, Gijs Rood been,Leandro Kappel, Willem Scheerens, Wout Meulenmans, Peter Post, Said Moumane, Bob Gehring, Malcolm Esajas, Michiel Fop pen Wisselspelers: Daryl van Mieghem, Robert Gehring, Mendel Witzen hausen 26 april 2009: Argon - AFC 0 - 1 "vuurwerk" Na de midweekse avondwedstrijd tegen VUC, waren we nu wel toe aan een beetje "vuurwerk" Immers was het behoorlijk slaapverwekkend jongstleden donderdag en hadden de jongens wat goed te maken. Tegen "angstgegner" Argon hoef je de boys nauwelijks extra op te peppen. Immers zijn deze wedstrijden altijd een spektakel. Wanneer Argon het veld op komt dan staat er een echte mannenploeg. Wanneer dat ook nog eens gebeurt tegen AFC, dan doen deze spelers er allemaal nog een schepje bovenop. Aan de ene kant een beetje overdreven maar het heeft ook wel wat. Zo ging sterspeler Patrick Lokken flink te keer en was het duidelijk dat dit wel eens een verhit middagje kon gaan worden. Vanaf het eerste fluitsignaal een redelijk gelijk opgaande strijd. AFC zonder Robert Gehring, Mendel Witzenhausen, Joey Esionye, Mal- com Esajas en Benjamin Pinto in een opstelling met veel jonge spe lers en eigenlijk alleen met Said Moumane als routinier in het veld. Over en weer kansen en vlak voor rust de eerste en enige goal. Le andro Kappel brak door na een schitterende diepte pass van Bob Gehring en de verdediger van Argon kon niet anders dan ingrijpen. Gezien het feit dat deze al geel op zak had en dat de bal al over de achterlijn was gerold, was het niet erg slim van deze zeer goede Ar gon speler om er zo wild in te gaan. De scheidsrechter kon niet anders dan hem zijn tweede gele kaart geven. De penalty werd ijzig koel ingeschoten door Gijs Roodbeen, ondanks dat hij irritant werd gehinderd door de Argon verdedigers. De tweede helft gaat voor mij de boeken in als de minst leuke van het seizoen. Nagenoeg niet één bal werd nog rustig rond gespeeld, on danks dat wij een man meer hadden. Argon was daarentegen ook niet in goeden doen. Misschien toch de spanning want deze ploeg kan nog steeds kampioen worden. Gezien de eerste wedstrijd dit seizoen, toen wij werden afgetroefd op alle fronten, is Argon voor mij nog steeds favoriet. Kennelijk heeft deze kampioenskandidaat een probleem als ze achter komen want als het andersom gebeurt gaat het achterin "op slot" en kun je door voetballen tot het donker wordt. Al met al een nuttige overwinning en het is wel een keer leuk dat we daar de drie punten uit het vuur hebben gesleept. Het was niet mooi maar over een week heeft niemand het meer over het vertoonde spel maar telt alleen het resultaat en daarvoor verdienen de jongens en met name onze trainer een groot compliment. Bob Duis Opstelling: Raymon van Emmerik, Peter Post, Gijs Roodbeen, Le andro Kappel, Wout Meulenmans, Kevin Vermey, Daryl van Mieg hem, Said Moumane, Michiel Foppen, Bob Gehring, Willem Schee rens Wisselspelers: Robert Gehring, Malcom Esajas, Laurens Samsom 23 april 2009: AFC - VUC 0 - 0 "moeizame avond" Vol goede moed reed ik vanavond naar ons sportpark om lekker te gaan kijken naar AFC-VUC. Als klein jongetje van een jaar of 12 kan ik mij herinneren dat ik een voor wedstrijd speelde in Voorburg. Kennelijk heb ik al heel erg veel wedstrijden tegen VUC mogen aanschouwen en het zijn meestal mooie wedstrijden geweest. Vandaag scheen de zon en lag het veld er prachtig bij. AFC had een aantal jongens in de basis die er af en toe ook naast hebben gestaan. Zonder dirigenten Robert Gehring en Mendel Witzenhausen moest het vandaag komen van de individuele klasse van met name de voor hoede spelers. We hebben wel vaker gewonnen op die manier en gelukkig is Mal com Esajas weer terug van weggeweest. Hij begon op de bank maar dat is toch wel een lekker gevoel. 7

Schakels (clubbladen) | 2009 | | pagina 7