Malcolm Esajas speler van het jaar Zondag 1 «ZM Deze bewuste "laatste" thuiswedstrijd kwamen door de rooie klapdeu ren aan het einde van de gang twee hoog blonde ventjes binnen en het was net of Robert en ik 23 jaar terugkeken in de tijd. Wij zitten direct op de hoek van de kleedkamer en wij zagen ze dus allebei met grote ogen binnen wandelen. De twee bleken broers en de grote zette zijn kleine broertje af bij de ingang van de kleedkamer. Bij het weggaan zei hij zachtjes: "loop maar gewoon naar binnen, het is heus niet eng". Eenmaal op het veld deed Rijk (die kleine) met een big smile mee aan de warming up tussen alle spelers, terwijl z'n grote broer en z'n moe der trots aan de kant stonden te kijken. Het ontroerde mij omdat het me heel erg aan vroeger deed denken toen we zelf wel eens mascotte waren, of elk weekend bij het le gingen kijken om daarna met al onze vriendjes te voetballen tot het (te) donker werd. Juist bij Robert's laatste thuiswedstrijd keken we door dit ontwape nend mooie mannetje even terug in de tijd. Een onverwachte om lijsting van een emotioneel moment, wat wij niet snel zullen vergeten. Bobby Gehring Alle mascottes van dit seizoen zijn geportretteerd op onze website onder 'W.C. C.L.' bij 'pupil van de week'Een bezoekje is zeker een aanrader. Het duel ADO'20-AFC kende zondag geen winnaar. Het werd in Heemskerk 1-1. Maar na afloop ontving AFC-spits Malcolm Esajas van hoofdrappor teur Simon Kistemaker de RTV Noord-Holland beker als beste Noord- Hollandse speler uit de hoofdklasse A en dus toch een win naar. Wij feliciteren Malcolm met dit prachtige resultaat en ook heel AFC. Voor de uitreiking van de trofee 'speler van het jaar' door Simon Kistemaker zie het beeldverslag op onze website. 10 mei 2009: ADO'20 - AFC 1 -1 "Moederdag" De dag begon gezellig met Moederdag kado's. Mijn stelling is dat het altijd Moederdag is. Overigens is het ook iedere dag Vaderdag! 13 mei 2009 87e jaargang nr. 10 Het leven is te mooi om maar heel af en toe elkaar in het zonnetje te zetten. Soms realiseren mensen zich te weinig dat je iedere dag moet leven alsof je jarig bent. Zo is gebleken dat de jongens die gisteren afscheid hebben genomen zich niet altijd hebben gerealiseerd hoe mooi het is om gezond te zijn en voor AFC te kunnen en te mogen spelen. De dag stond in het teken van afscheid nemen en dat werd een zeer emotioneel en gedenkwaardig gebeuren, waarover ik u beknopt zal informeren. Allereerst de wedstrijd. Een goed voetballend AFC kwam op 0-1 door een mooie goal van Leandro Kappel. O.a. Robert Gehring, Mendel Witzenhausen en Joey Esiony voor de laatste keer in de basis. Deze jongens stoppen met voetballen op het hoogste niveau van AFC. Met name Mendel was gisteren fenomenaal. Iedere voorzet kwam aan en bijna alle keuzes waren goed. Zo stonden wij te kijken achter de goal hoe Mendel de 2-0 op een presenteer blaadje gaf. De vrije trap werd hard voorgegeven en Peter Post liep de bal in de goal. Onbegrijpelijk dat dit doelpunt werd afgekeurd en dan zie je wel vaker dat de tegenstander scoort. Een mooie vrije trap van Mendel, vlak voor tijd, had de kroon op zijn werk kunnen zijn maar de prima keeper tikte de bal uit de kruising. De einduitslag was een beetje een teleurstelling omdat we nog derde hadden kunnen worden maar de aandacht ging al snel naar de af scheid nemende spelers. Murat Böke kreeg nog wat laatste speelminu ten en er waren nog meer jongens die hun laatste wedstrijd speelden. Om nu te voorkomen dat dit verslag te lang gaat worden, wil ik mij graag beperken tot Robert en Joey. Deze jongens hebben geschiedenis geschreven door meer dan 10 jaar in AFC 1 te spelen. Beide waren een sierraad voor de club, op het veld en daarbuiten. Na de wedstrijd werden de jongens uitgeleid met bloemen en een barbecue. Alle spelers zijn toegesproken door onze voorzitter Machiel van der Woude. Robert was nog flink op het veld, terwijl Mendel zijn tranen al direct de vrije loop liet. Na de mooie woorden hield Robert het nu dan niet meer droog en vooral toen Joey nog even wat wilde zeggen, werd het voor velen te veel. Wat een emoties en jammer dat aan alles een einde komt. Voor mij is het dit seizoen ook wel mooi geweest als verslaggever. Nu even een aantal maanden niet perse naar het voetballen maar naar het strand of even met de honden op pad. Voor iedereen heel veel plezier tijdens het zomer reces en tot in het nieuwe seizoen! Bob Duis Opstelling: Stephan Veenboer, Peter Post, Gijs Roodbeen, Leandro Kappel, Robert Gehring, Said Moumane, Joey Esiony, Bob Gehring, Willem Scheerens, Malcom Esajas Wisselspelers: Murat Böke, Wout Meulenmans, Laurens Samsom Zie de foto's van Ton Post in ons AFC Fotoalbum waarin men mooie beelden van het vertrek van enkele spelers en de wedstrijd kan zien. Eindstand per 10 mei Westlandia 24 15 3 6 48 42 -23 FC Hilversum 24 14 4 6 46 43 - 32 Haaglandia 24 11 8 5 41 46 -40 Argon 24 12 4 8 40 42 -28 AFC 24 11 7 6 40 45 - 34 VVSB 24 11 3 10 36 37 - 30 Hollandia 24 10 6 8 36 36 - 33 ADO '20 24 8 7 9 31 35 - 34 FC Omniworld 24 8 4 12 28 40 - 38 HBS 24 7 7 10 28 28 -46 Elinkwijk 24 7 6 11 27 33 -42 VUC 24 6 4 14 22 26 -40 DWV 24 2 5 17 11 13 -46 Türkiyemspor opgeheven DWV gedegradeerd VUC in nacompetitie

Schakels (clubbladen) | 2009 | | pagina 6