AFC-Ridderlunch weer 'n fijne belevenis I I 15 april 2009 87e jaargang nr. 9 Ook de sportbijlage van Het Parool d.d. 30 maart had een positief verslag opgenomen over onze wedstrijd overwinning tegen Hilversum .met als kop AFC, voorheen softies. De KNVB blijft doordrammen over de vorming van een Topklasse. Men is thans op 16 maart jl. met het onzalige voorstel gekomen om met ingang van het seizoen 2010-2011 een topklasse te vormen voor het zaterdagvoetbal en één voor het zondag voet bal. Indien dit voor stel wordt aangenomen zal de AFC er alles aan doen om zich voor een zogenaamde topklasse te plaatsen. U kunt zich in dat seizoen dan voorbereiden op wedstrijden als AFC - Meerssen, WKE - AFC en verdere nieuwe wedstrijden. Het zou volgens mij verstandig zijn als de KNVB eens iets doet aan de sanering van de eerste divisie, waar BVO's meedoen met door de gemeentes verstrekte subsidies. Op onze website kunt u een notitie lezen van ons bestuur met betrekking tot het vormen van de twee topklassen. In de Voetbal International nr. 11 dd. 11 maart jl. was een artikel opgenomen met als titel Zuiverheid gaat bij AFC voor het kampi oenschap. In dit artikel wordt onze voorzitter Machiel van der Woude aan het woord gelaten. Mijn advies is dit te lezen op onze website. In het Parool d.d. 21 maart was een uitgebreid artikel te lezen over ons lid, de televisiepresentator Mare de Hond. Met de jornalisten, onze leden Thomas Rijsman en Nils Adriaans, twee oud ploeggenoten, haalt hij in het bewuste artikel herinneringen op. Mare vertelt over de laatste zes jaar, toen hij door een medische blunder verlamd raakte. In het door hem geschreven boek met de titel Kracht doet hij verslag over de gevolgen van deze medische fout. Ik sprak al eerder mijn bewondering uit voor Mare en dat doe ik nu nog een keer. Paaszaterdag werd het 2e zaterdagelftal kampioen door een 4-1 overwinning op Marken 3. Namens de AFC onze gelukwensen aan de spelers van dit team. In het Amsterdamse Parool Theater werd op 9 april een discussie avond gehouden over het amateurvoetbal in onze hoofdstad. Aanwe zig waren de verenigingen AFC, DWV en JOS Watergraafsmeer, KNVB-officials en journalisten. In het Parool d.d. 10 april was een bericht opgenomen waarin ons bestuurslid Ronald Koster werd geciteerd over publiciteit. Ook gaan onze felicitaties naar het elftal van de Junioren B 1, welk team kampioen werd en weer terug is in de op een na hoogste klasse in de landelijke B-juniorencompetitie. Namens de AFC onze geluk wensen aan spelers, technische leiding en jeugdcommissie. In de sportbijlage van Het Parool van 23 maart was een artikel opge nomen met als kop 777 duels ervaring kwijt. Gesproken wordt hier over het eventueel stoppen bij ons eerste elftal van Robert Gehring, Joey Esionye, Said Moumane, Murat Böke en Mendel Witzenhau- sen. Robert en Joey worden in het bewuste artikel aan het woord gelaten over hun beslissing om te stoppen. Allen hopen op een kam pioenschap aan het einde van dit seizoen. In het programmaboekje bij de verloren wedstrijd van afgelopen maandag tegen Westlandia is een interview opgenomen met Robert Gehring, die na 11 seizoenen in het eerste elftal afscheid gaat nemen. Robert vertelt in het interview over zijn voetballen, zijn echtgenote, zijn dochter, en over zijn werk. Een heel leuk artikel van de hand van André Wijnand. Ook dit keer moet ik mijn bijdrage beëindigen met verdrietig nieuws. Op 10 april jl. overleed op de leeftijd van 64 jaar ons ondersteunend lid Mevrouw Len de Zwart - Jonsson, weduwe van onze in 1999 overleden Zilveren Ploeger Wim de Zwart. Len was na het overlij den van haar echtgenoot als ondersteunend lid betrokken bij onze AFC en was blij dat haar kleinzoon Boris Braun een aantal jaren geleden bij onze jeugd ging voetballen. Namens onze vereniging betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie. Tevens bereikte mij het bericht van het overlijden van ons oud-lid Ad Veltema. Ad behoorde in de vijftiger jaren tot de A-selectie en speelde o.a. met Chris Geluk, Dick Disselkoen, Gerrie Stallmann, Jaap Wildschut, Paul Meijer en Henk Sonneveld in het eerste elftal. Vele oudere leden van onze club bewaren een aangename herinnering aan hem. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg: In de eerste plaats dien ik te vermelden, dat ons Lid van Verdienste en AFC-Ridder Pim Adriaansz op 2 mei a.s. de leeftijd van 85 jaar jong gaat bereiken. Pim werd reeds in 1975 wegens zijn vele verdien sten voor de AFC benoemd tot Lid van Verdienste. Pim is ondanks zijn hoge leeftijd nog steeds actief bij onze AFC. Hij is voorzitter van de Archiefcommissie, bezoekt alle wedstrijden van ons le elftal, heeft bij de thuiswedstrijden zijn plek aan de perstafel en verzorgt ook nog steeds zijn column Mixed Pickles in ons clubblad de Schakel. Na mens de AFC wensen wij Pim samen met zijn echtgenote Olga nog een aantal gelukkige en gezonde jaren. Jarig zijn verder Ronald Sarfaty (16/4) -Lou Hekster (18/4) Bas Rachman (21/4) - Willem de Jong (21/4) - Kees Gehring (24/4) - Brennus van der Klaauw (24/4) Co Onsman (26/4) - Jan de Boer (26/4) - Jaap Wildschut (27/4) - Dennis Bijlsma (30/4) - Karei Baar- schers (30/4) - Pim Adriaansz (2/5 - 85 jaar) - Dennis de Wit (4/5) - Rein Minor (5/5) - Ronald Gans (9/5) - Ron Susan (10/5) - Jeroen Walker (10/5) - Benno Honsdrecht (13/5) - Peter v.d. Heydt (14/5) - Wouter Amesz (15/5) - Ab Springer (15/5) - Karei van Stuyvenberg (18/5). Namens de AFC onze felicitaties aan al deze jarigen. Johan de Bie Ieder zijn eigen verhaal. Meestal over het verleden. Maar altijd even interessant om naar te luisteren. Zo was het weer dinsdag 7 april op de AFC-Ridderlunch. Ridder uiteraard met 'n hoofdletter R geschre ven, want dat zijn de leden die 50 jaar of langer lid zijn van onze prachtige vereniging. Het is toch niet niks wat op zo'n feestelijke bijeenkomst met elkaar aan tafel zit. Zoals tafelpraeses Max de Bruin het terecht formuleerde: "Mensen met een grote staat van dienst". Als voetballer en velen in een organiserende functie. Liefst 55 Ridders waren aanwezig, waaronder vier nieuwe, namelijk Pierre Eskes, Herman Fritzsche, Co Onsman en Daan Kappel- hoff. Max en Johan vormen samen met de beide eveneens actieve Hansen (Honsdrecht en de Wijs) het organiserend viertal, dat deze gezellige en leuke lunchbijeenkomst ieder jaar weer mogelijk maakt. Diverse keren terecht applaus voor hen. De nieuwe AFC-Ridders v.l.n.r.: Daan Kappelhoff, Co Onsman, Pierre Eskes en Herman Fritzsche De lintjes en de ereschildjes werden door Johan kort toegelicht. Waarna AFC-voorzitter Machiel van der Woude de lintjes opspelde en Johan de schildjes overhandigde. Machiel telt zelf nog niet een halve eeuw lidmaatschapsjaren, maar was, zoals gebruikelijk als voorzitter speciaal uitgenodigd. 5

Schakels (clubbladen) | 2009 | | pagina 5