Ik ben de eerste die zal toegeven dat dit verslag niet erg boeiend is. Alle toeschouwers zullen echter begrijpen waarom. Het was gewoon koud om langs de kant te staan en de teams waren nauwelijks in staat om een beetje lekker te voetballen. Deze prachtige club heeft volgend jaar nieuwe kunstgras velden. Dan is het probleem uit de wereld en kunnen wij het thé-dansant nog een keertje over doen. Opstelling: Raymon van Emmerik, Said Moumane, Mendel Witzen- hausen Erik Piket, Laurens Samsom, Daryl van Mieghem, Peter Post, Malcom Esajas, Gijs Roodbeen, Willem Scheerens Invallers .-Tristan Buchinhoren, Robert Gehring, Leandro Kappel Foto's van deze wedstrijd (Ton Post) zijn te zien in ons AFC Foto album op de website. 8 maart 2009: AFC - VYSB 3 - 2 "Het zou zo maar kunnen..." Wat een weekend. Ik heb zo veel te vertellen dat ik niet weet waar ik moet beginnen. Allereerst hebben de boys een week lang op gras getraind en ben ik nog nooit zo vaak aangesproken op mijn vorige wedstrijdverslag. AFC leeft en AFC staat er heel goed voor. De selectie is een hecht team en daarom vond ik het eigenlijk wel mooi dat de jongens alle maal een beetje boos op me waren. Wie weet heeft het geholpen, want wat er vandaag allemaal gebeurde was genieten geblazen. Vanaf de eerste minuut speelden beide ploegen hartstochtelijk. Een beetje op z'n Engels en er gebeurde van alles. Na een klein half uur een aanval van AFC waar de grensrechter niet vlagde terwijl het wel buitenspel leek. De keeper van VVSB reageerde zo fel dat de scheidsrechter besloot om een indirecte vrije trap te geven, dicht bij de goal. De bal kon er nauwelijks in maar de rebound kwam bij Said Moumane en zijn mooie voorzet kopte Gijs Roodbeen heel knap in: 1-0. Daarna begon het spektakel pas goed. Inmiddels weet ik waarom Cor ten Bosch zonder rechtsbuiten speelt. Ik zal het u niet verklappen want het werkt. Vlak na de eerste goal kon de scheidsrechter niet meer verder vanwe ge een blessure. Er moest een scheidsrechter gezocht worden die bevoegd was om Hoofdklasse wedstrijden te leiden. En die werd gevonden. De heer Breebaart nam de leiding over en hij dit deed voortreffelijk (Bedankt hiervoor). Gijs had al zijn eerste gele kaart op zak en na de hervatting ging Gijs weer te wild een duel aan en had hij eigenlijk zijn 2e gele prent al kunnen verwachten. Omdat de nieuwe scheidsrechter niet direct zijn blonde kop herkende bleef het bij een waarschuwing, tot ergernis van de VVSB spelers. De toon was gezet. Nog voor de pauze ging Gijs voor de 3e keer over de schreef en moest er terecht af met zijn tweede gele kaart. De tweede helft dus met 10 man verder en keiharde wind tegen. Ie dereen zag het somber in, totdat "rookie" Daryl van Mieghem het op zijn jonge heupen kreeg. Het 18 jarige kindje van de club stond voor het eerst in de basis en stelde ons allen niet teleur. Met een prachtige passeerbeweging speel de hij zich vrij en verschalkte de keeper in de korte hoek. Wat een goal en wat een ontlading! Nog voordat we er erg in hadden stond het echter snel 2-1 en even later zelfs 2-2. Ik kon de goals niet zo goed zien en was ook wat afgeleid. Het was erg gezellig op de dijk en we werden verwend door de supporters club The Red's, die alle trouwe fans lekkere kroketjes uitdeelden. Met deze stand kon iedereen wel leven want VVSB had een mooie serie achter de rug en wij hadden uiteraard veel last van de wind. De passie en de werklust droop ervan af. Het ging en kon alle kanten op en er was niets van te zeggen. Peter Post haalde een bal van de lijn en er werd kort voor tijd ook nog door VVSB op de lat geschoten. 18 maart 2009 87e jaargang nr. 8 We hadden em zo maar ook nog kunnen verliezen maar dat gebeurde niet. 10 Minuten voor tijd ontplofte heel Goed Genoeg en vloog iedereen elkaar in de armen. Een diepe pass richting de linkercorner vlag werd door Said Moumane fenomenaal voor gegeven. "By far" de mooiste voorzet van het jaar. Malcolm Esajas hing in de lucht en kopte de bal snoeihard in, zoals Ruud Gullit dat deed in '88. Het bleef 3-2 en wat waren we blij dat VVSB ook tijdens de 5 extra speel minuten niet meer kon scoren. De prestatie van ons eerste was geweldig. Iedereen speelde met het hart en er stond een collectief dat ik in jaren niet heb gezien. Een groot compliment voor de hele begeleiding, technische staf en de "gladiatoren" Vorige week was het een nuttige overwinning maar vandaag was het een wedstrijd waar we nog heel erg lang van kunnen na genieten en wie weet wat er nog volgt. Het zou zo maar kunnen... Bob Duis Opstelling: Raymon van Emmerik, Said Moumane, Mendel Witzen- hausen, Erik Piket, Laurens Samsom, Daryl van Mieghem, Peter Post, Malcom Esajas, Gijs Roodbeen, Willem Scheerens Invallers .Tristan Buchinhoren, Benjamin Pinto Foto's van deze wedstrijd (Ton Post) zijn te zien in ons AFC Foto album op de website. 1 maart 2009: DWV - AFC 0 - 2 "Mooie tegenstanders" De wedstrijd van vandaag deed mij denken aan de "klassieker" Ajax- Feyenoord. Deze wedstrijden zijn "one of a kind" en worden al de cennia gespeeld. Hoe het nu komt dat de wedstrijden tussen Ajax en Feyenoord niet meer zo mooi zijn als vroeger is niet zo moeilijk uit te leggen. Door het grote geld worden de mooie spelers eerder weggehaald dan voorheen. Nu speelt van der Vaart al vele jaren niet meer voor Ajax. Bij de top van de amateurs zit Robert Gehring op de bank en gaat Yucel Gondugdu naar een 4e klasser. Begrijpt u het nog? DWV was vandaag geen partij voor een zeer slecht spelend AFC. Het veld was echt niet best en de ploegen hadden weinig ritme. Skiën is toch wat anders dan voetballen en het vele trainen op kunst gras is niet heel erg bevorderlijk voor de techniek op een knollen veld. AFC traint donderdag op gras. We moeten weer oefenen om een bal aan te nemen, wanneer deze niet gelijkmatig aan komt rollen. Speelt DWV volgend jaar nog in de hoofdklasse? Turkiyemspor in ieder geval niet. Nooit meer het lekkere broodje Kebab en nooit meer juichen als we eens een keer van ze konden winnen. Ooit wonnen we een keertje bij Turkiyem, nota bene op vijandig grondgebied. Wat zijn we dronken geworden en hebben we nog weken daarna genoten van de herinneringen. Waarom is voetbal zo mooi? Daar is geen rationeel antwoord op. In ieder geval zal ik Turkiyem missen want wat waren de wedstrijden mooi en wat waren die broodjes heerlijk. Wat hoop ik tevens dat DWV in de Hoofdklasse blijft. Ik ben heus geen DWV supporter want eens rood zwart, altijd rood zwart, maar om AFC'er te zijn en van AFC te genieten hebben we wel mooie tegenstanders nodig! Nu genoeg sentiment en terug naar de dag van vandaag. Na een half uur wat plaagstootjes en af en toe een kansje, vooral erbarmelijk slecht voetbal en niets te beleven. Waarom geen "echte" rechtsbuiten tegen een tegenstander waar wij toch meer dan 70% van de speeltijd al in balbezit zijn? 6

Schakels (clubbladen) | 2009 | | pagina 6