In Memoriam In Memoriam Henk Huisman Dankbetuiging Medische commissie Als je het thuishonk "net" niet haalt. Ik moet ook dit keer mijn bijdrage weer beëindigen met verdrietig nieuws. Op de leeftijd van 75 jaar overleed plotseling onze Zilveren Ploeger Henk Huisman. Elders in deze uitgave van ons clubblad de Schakel leest u een in memoriam. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg: Kees Boyenk (19/3) - Rob Groenteman (19/3) - AFC-Ridder Edward Janus (20/3) - Willem Vos (20/3) - Willem de Ridder (27/3) - AFC- Ridder Jan Hein Lans (27/3 - 65 jaar) - Jurgen Seunke (29/3) - AFC- Ridder Willy Brommelcamp 29/3 - 87 jaar jong) - AFC-Ridder Nol Kuikens (31/3 - 65 jaar) Wim Husers (2/4) - Doby Polak (3/4 - 65 jaar) - AFC-Ridder Hans Rooze (4/4) - Ab Landman (5/4) - AFC- Ridder Ton Balk (7/4) - Brian Speelman (10/4) Ernst Huisman (10/4) Erelid en AFC-Ridder Chris Schroder (14/4 - 75 jaar) - Ronald Sarfaty (16/4) - Lou Hekster (18/4 - 50 jaar) Aan al deze jarigen onze welgemeende gelukwensen. Johan de Bie Op 5 maart jl. overleed onverwacht op de leeftijd van 75 jaar ons ondersteunend lid en Zilveren Ploeger Henk Huisman. Henk speelde in de vijftiger jaren eerst in de jeugd en later in de senioren bij AFC met bekende namen uit die tijd zoals onze AFC- Ridders Rein Akkerman, Jan van Dijk en Henk v.d. Bergh. Mijn eerste herinnering aan Henk dateert uit het eind van de vijftiger jaren. Henk had in de Oude Brugsteeg in Amsterdam een winkel met de naam Gramotheek. Zelf was ik lid van de toenmalige jeugdcom missie onder voorzitterschap van ons overleden Lid van Verdienste Henk van Teunenbroek. Ieder jaar werd toen nog op onze terreinen aan de Zuidelijke Wan delweg een kienmiddag voor de jeugd gehouden. Voor de gratis prijzen kon ik dan altijd terecht bij Henk. In die tijd leerde Henk zijn vrouw Jetty kennen, die werkzaam was bij Phonogram. In latere jaren werd Henk lid van onze bevriende club DWV waar hij diverse func ties vervulde en dan ook terecht werd benoemd tot Lid van Verdien ste. Zijn eerste club was DWV, maar in zijn hart bleef hij ook een beetje AFC'er. Bij de ontmoetingen tussen beide clubs ging hij voor de winst voor DWV, maar menige keer zag ik hem bij een gelijkspel 18 maart 2009 87e jaargang nr. 8 tevreden naar huis gaan. De laatste jaren was hij een bezoeker van de bijeenkomsten van de Zilveren Ploeg. Zijn interesse voor zijn AFC- vrienden bleef, hetgeen ik recent na mijn thuiskomst uit het zieken huis weer mocht ervaren. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan zijn echtgenote Jetty en zijn zoon Richard. Vele oudere leden van onze vereniging zullen een aangename herinnering aan Henk behouden. Johan de Bie Langs deze weg wil ik mijn grote dank betuigen aan allen, die door woord en/of daad mijn 95e verjaardag tot een groot feest hebben gemaakt. In het bijzonder geldt dit voor bestuur en leden van de Vrienden Biljart Club, die een onvergetelijke middag hebben georganiseerd. Ook noem ik Michael Kahn, die mij met zijn auto ophaalde en weer thuis bracht; en natuurlijk de heer Sebo Woldringh sr. en zijn staf voor de smakelijke rijstmaaltijd en attente bediening in zijn gezellig restaurant. Met hartelijke groet en naar ik hoop nog vaak tot ziens, Guido Kiemeneij Geweldig zoals het Nederlands honkbalteam zich manifesteert in de World Baseball Classic. Daarom juist jammer dat in de met 3-1 verlo ren partij tegen Venezuela, derdehonk coach Wim Martinus voor Nederland een inschattingsfout maakte met desastreuze gevolgen. Hij stuurde de over het derde honk spurtende Yurie Decaster door naar de thuisplaat. Kansloos werd deze daar opgewacht door de catcher van Venezuela. In de dertien jaar voor het Nederlands team uit te zijn gekomen, overkwam iets dergelijks mijzelf in de Europese Kampi oenschappen 1971 te Parma Italië. Doorgestuurd naar het thuishonk greep ik op volle snelheid met één hand pijnlijk naar mijn rechter dijbeen. Struikelend, om slechts één meter voor de thuisplaat te wor den uitgetikt. Inscheuring van de Hamstring was in het ziekenhuis de diagnose. De ene na de andere speler heeft last van de Hamstring. Wat opvalt is dat deze blessure vaak juist niet uit forse duels voortkomt. Een voet baller zet aan voor een sprintje of een sprong en plotseling grijpt hij met één hand naar de achterkant van zijn dijbeen en zijn gezicht verraadt dat het mis is. "Dat is juist de klassieke uiting", zegt sport arts Frits Kessel. Een lichte krampaanval is vaak al de voorbode. Kramp wordt vaak onderschat, terwijl je het als een bijna-blessure moet zien. En als je vervolgens ineens moet aanzetten kan het mis gaan. De Hamstring bestaat uit drie grote vlezige spieren, welke vanaf het zitbeen( tuber ischium) naar de achterzijde aan de knie verlopen. De meeste inscheuringen ontstaan in de overgang van spier naar eindpees nabij het zitbeen. De juiste handeling is, direct staken van verdere actie, ijskompressen en drukbandage gedurende 24 uur waar na voorzichtig rek- en spierversterkende oefeningen binnen de pijn grens zijn aan te bevelen. Dat juist voetballers vaak worden getroffen heeft te maken met de aard van deze sport, namelijk een explosieve krachttoename bij een sprint. Maar we zien het ook na eenzijdige krachttraining van de dijbeenspieren. Het voetbalspel is sneller ge worden. Er worden steeds meer wedstrijden gespeeld waardoor de noodzakelijke herstelfase steeds korter wordt. Maar nog kwalijker is, dat de basiskwaliteit afneemt. Dat jeugd minder gymnastiek krijgt in het basis onderwijs en dat massaal op steeds jongere leeftijd voor de beeldbuis hangt, inclusief de ouders, vaak nog met het bord op schoot. Want dat is toch lekker makkelijk!? Sportarts Kessel heeft de indruk dat voetballers zichzelf te weinig rast gunnen en anders is er wel de trainer om ze op te jagen. Het bestuur geeft met leedwezen kennis van het overlijden op 5 maart 2009 op de leeftijd van 75 jaar van de heer Henk Huisman ondersteunend lid van onze vereniging, alsmede lid van de Zil veren Ploeg. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan zijn echtgenote Jetty en zijn zoon Richard. Machiel van der Woude - voorzitter Kees Gehring - secretaris

Schakels (clubbladen) | 2009 | | pagina 4