Uitslagen 18 februari 2009 87e jaargang nr. 7 De wedstrijd begon in de natte regen die af en toe zelfs op sneeuw leek. Natte sneeuw. Over en weer een hoop gepruts en het was vooral spannend door de inzet maar niet door het niveau. In de 30e minuut was de eerste grote kans voor Elinkwijk. Gelukkig stond Raymond van Emmerik weer goed opgesteld en redde ons. Iedereen ging ervan uit dat we doelpuntloos de rust zouden ingaan, totdat we een corner kregen en deze matig werd genomen maar nog minder goed werd weggewerkt. Gijs Roodbeen schoot de "afvallende bal" prima in en Malcolm Esa- jas kon het laatste knikje geven 0-1. Ik vond het, ondanks het ver toonde spel, toch verdiend want AFC staat niet voor niets bovenaan en heeft op papier een betere ploeg in de wei staan en dat zie je als toeschouwer, ondanks dat AFC niet in goede doen was. De tweede helft een iets beter AFC maar nog lang niet het niveau dat we eerder dit seizoen haalden. Hoe komt dat nu? Even een korte terugblik: Wij hebben de laatste 2 maanden niet een wedstrijd gespeeld op echt gras. We trainen op kunstgras en dat zijn zo maar 20 trainingen. Vandaag hadden de spelers ongetwijfeld langere schroefnoppen en een geheel andere soort veld. Tel daarbij op een trainingskamp met 24 graden en een heerlijk zonnetje en het is overduidelijk dat de boys zijn overvallen door de nieuwe situatie. Nat, grauw, grijs en glibberig. Een aantal lichtpuntjes zijn er ook zeker te noemen. De boys zijn lekker fit en gretig en de sfeer is goed. Pluim voor de begeleiding en we staan echt niet zomaar bovenaan. Gezien deze wedstrijd is er echter nog wel een pak werk aan de winkel voor Cor en de jongens. Om te beginnen werd er de tweede helft een penalty gemist en hadden we zomaar 0-2 kunnen maken. Al in de eerste minuut na rust werd Steven Promes neergehaald en de scheidsrechter zag er niets in. De overijverige grensrechter stond echter driftig te gebaren en alsnog ging de bal op de stip. Zoals zo vaak maakt dan juist de tegenstander wel een goal en sta je niet comfortabel met 0-2 voor maar moet je nog oppassen datje niet met lege handen komt te staan. De wedstrijd was het aanzien meer dan waard, al was het niveau niet geweldig. Er werd jammer genoeg niet meer gescoord en dat geeft ons een dubbel gevoel. Blij met een punt of droevig dat we er twee laten liggen? Wat mij betreft geen vuiltje aan de lucht. Deze week op gras trainen en hopen dat Leandro Kappel er weer bij is. Overigens waren de invallers Laurens Samsom, Bob Gehring en Daryl van Miechem allen heel goed op dreef en krijgt Cor het nog lastig om er volgende week weer een aantal op de bank te zetten want we hebben gewoon onge veer 16 volwaardige eerste elftal spelers en er mogen er nog steeds maar 11 spelen... Bob Duis Opstelling: Raymon van Emmerik, Said Moumane, Mendel Witzen- hausen (Bob Gehring), Erik Piket, Willem Scheer ens, Wout Meule- mans Laurens Samsom) Steve Promes Daryl van Mieghem) Peter Post, Malcom Esajas, Benjamin Pinto, Gijs Roodbeen Foto's (van Ton Post) staan in ons 'AFC Fotoalbum' op de website. 25 januari 2009: Turkiyemspor - AFC 0 - 2 "Teletekst pagina 844" Nog net op tijd kwam ik aan bij de "kraker" Turkiyemspor-AFC. Eigenlijk moest ik de gehele dag werken maar wilde uiteraard deze wedstrijd niet missen. Lekker begin van de 2e helft van de competitie en direct een kans om bovenaan te komen. Dan wel eerst even winnen van onze enige echte "angstgegner" Turkiyem. Vanaf het begin een lekkere wedstrijd met een beter AFC. Ook al kreeg de thuisploeg ook enkele kansen, het had zomaar 0-4 kunnen staan bij de rust. Vooral onze spits Malcom Esajas kreeg de bal er niet in. De ene na de andere mooie aanval en eigenlijk deed Malcom niet zo veel ver keerd maar er stond een geweldige keeper in de weg. In de 20e minuut was het zeer verdiend wel raak. Een corner van Malcom kwam voor de voeten van Wout Meulemans terecht en die draaide de goede kant op: 0-1 Na de rust was AFC even te weinig fel op de bal. Weer werden een aantal goede kansen om zeep geholpen en dan wordt het vaak lastig. De tegenstander komt dan weer in de wedstrijd, mede door je eigen schuld. Vandaag was dat ook wel een beetje zo, maar eigenlijk is AFC nooit echt in gevaar geweest. Er was een moment dat de wedstrijd had kunnen kantelen maar dat voorkwam onze keeper Raymon van Em merik. Vandaag noem ik Raymon vooral, omdat hij een geweldig seizoen doormaakt en altijd voorop gaat in de strijd. De redding halverwege de 2e helft voorkwam dat Turkiyem weer in de wedstrijd kwam en hiermee hield Ray ons overeind. Insiders weten hoeveel Raymon er voor doet om bij AFC in de goal te staan en daar heb ik heel veel respect voor. Dan is het extra lekker dat je als keeper af en toe het verschil maakt, zeker als de boys voorin het even niet voor elkaar spelen. De bevrijdende 0-2 kwam op een bijzondere manier tot stand. Onze trainer Cor ten Bosch haalde Tristan Buchinhoren naar de kant voor Murat Böke. Tevens viel Laurens Samsom in voor de moe gestreden Wout Meulemans en Daryl van Mieghem voor Steve Promes. De wissels pakten direct goed uit, ook al speelden zowel Wout, Ste ve als Tristan een prima wedstrijd. Via de constant gevaarlijke Mal com kwam de bal voor en kaatste Murat de bal prima door op de inkomende Laurens Samsom. Beheerst schoof hij de bal in de korte hoek, zoals Raphael van der Vaart dat ook deed vorige week voor Real Madrid. Hoe bedoel je gouden wissels? Winnen uit bij Turkiyem! Het blijft extra mooi, mede gezien de ve le wedstrijden die we verloren van deze bijzondere club. Mijn vader is regelmatig aan het klagen dat "wij" nooit winnen van Amsterdamse ploegen. Vaak hebben we extra moeite om van onze stadgenoten te winnen en ook van Turkiyem verloren we bijna altijd. Dit seizoen echter zijn wij de bovenliggende partij. En hoe bovenliggend! Vanavond gaan heel veel AFC 'ers "spinnend" naar bed. Ze dromen van champagne flessen die ontkurkt worden. Morgenochtend staan we echter allemaal weer gewoon in de fde en weten we dat het seizoen nog heel erg lang is. In ieder geval kunnen we de hele week genieten van de stand op de ranglijst. Kijk maar op Teletekst: pagina 844! Bob Duis Opstelling: Raymon van Emmerik, Said Moumane, Mendel Witzen- hausen, Erik Piket, Willem Scheerens, Wout Meulemans Laurens Samsom) Steve Promes (Daryl van MieghemPeter Post, Malcom Esajas, Tristan Buchinhoren (Murat Böke), Benjamin Pinto. Foto's (van Ton Post) staan in ons 'AFC Fotoalbum' op de website Zaterdag 24 januari 2009 AFC Al - Haarlem Al FC Cl - Stormvogels Cl Overige wedstrijden afgelast 2-1 3-0 7

Schakels (clubbladen) | 2009 | | pagina 7