Van Harte AFC's "Bie"- zonderheden 18 februari 2009 87e jaargang nr. 7 Het kampioenschap werd behaald en het 3e elftal promoveerde toen naar de hoogste reserveklasse, in welke klasse ook het 2 elftal uit kwam. Cas was ook actief bij onze club als lid van de Zaterdagcommissie, lid van de jeugdcommissie en hij was ook een seizoen betrokken bij de leiding van de A-selectie met als taak het verzorgen van het materiaal. Na het beëindigen van zijn wedstrijden in de hogere elftallen was Cas speler van een van de lagere vriendenteams. Vele leden van AFC herinneren hem als deelnemer jaren geleden in de bekende quiz van Theo Eerdmans. Cas was een echte sportman: hij was naast een goede voetballer ook een goede honkballer. Ook deze sport beoefende hij samen met zijn broer Ben en wel op het hoogste niveau. Persoonlijk bewaar ik uit die jaren bij de Amsterdamsche Baseball Club leuke herinneringen. De vader van Ben, Cas en Rob was samen met mijn vader lid van de toenmalige negentalcommissie. Ben en Cas speelden in het le negental en na diverse fraaie overwin ningen op de zaterdagmiddag waren mijn tweelingbroer Hans en ik dikwijls in de vooravond te gast bij de familie Tromp Sr. aan de Postjeskade, waar de hele wedstrijd nog eens werd doorgenomen. Ik leerde in die jaren ook Diny kennen, die speelster was in het Da- mes-Softbalteam van ABC. Cas speelde een groot aantal jaren met veel succes als tweede honkman voor onze honkbalclub. Cas zijn derde sport was schaatsen en hij nam deel aan zes Elf Ste dentochten Zijn zwaarste was de tocht in 1963, welke tocht de ge schiedenis is ingegaan als één van de moeilijkste tochten, een tocht die door Reinier Paping werd gewonnen. Deze tocht reed hij samen met zijn AFC-vriend Chris SchrDder. Zijn liefde voor de schaatssport is door Diny en de kinderen op een geweldige wijze tot uitdrukking gebracht met de mooie foto van het schaatsen en de liefdevolle tekst "t is goed zo. Je laatste tocht is volbrachtop de rouwcirculaire. Ook in 1985 en 1986 was hij weer deelnemer aan de Elf Stedentoch ten, toen samen met zijn AFC-vrienden Kees Gehring, Hans Slaap, Wim Crouwel en Rein Minor. Persoonlijk was ik als supporter samen met vader Ad Gehring en Roy van Dijk op diverse plaatsen in Fries land aanwezig en daar ontmoette ik dan ook Cas. Hij vroeg mij dan of ik Diny en dochter Sabine wilde bellen om te zeggen dat hij nog steeds mee reed, en dat het goed met hem ging. Zo lang zijn gezondheid het toeliet was Cas present bij de thuiswed strijden van ons le elftal en een trouw bezoeker van het jaarlijks Herendiner, en de bijeenkomsten van de Zilveren Ploeg. Daarnaast was hij ook een vaste deelnemer van de jaarlijkse klaverjaswedstrij- den op Goed Genoeg. Vele leden van onze club bewaren aangename herinneringen aan Cas. Namens de AFC wensen wij echtgenote Diny en haar familie heel veel sterkte. Johan de Bie Geboren op 28 janari 2009 Sophie Carolien dochter van Rogier de Boer en Marjolein Hoogerwaard. Namens de AFC onze hartelijke gelukwensen aan de trotse ouders en aan de grootouders, ons Lid van Verdienste Rik de Boer en echtgenote Els. Geboren op 5 februari 2009 Teddie Sophie dochter van Robert en Petra Gehring - Stapper. Namens de AFC onze hartelijke gelukwensen aan de trotse ouders en aan de grootouders, onze secretaris en Erelid Kees Gehring en echtgenote Sylvia. Iedere zondagavond kijk ik naar het sportprogramma van Radio/TV Noord-Holland en constateer met vreugde dat er heel veel aandacht wordt besteed aan de wedstrijden in de Hoofdklasse A bij de ama teurs. Toch denk ik met weemoed terug aan de uitzendingen in het verleden, toen de presentatie in handen was van Ton Ojers en Mat- thijs Groenewoud. Zij brachten het programma op een bepaalde amusante wijze en het was naar mijn mening een groot genoegen om daar naar te kijken. Om hen moverende redenen heeft de leiding van Radio/TV Noord- Holland besloten om aan dit programma een andere opzet te geven: voetbalkenner Simon Kistemaker bezoekt een wedstrijd en na afloop kiest hij de man van de wedstrijd. Ook daar heb ik geen probleem mee, maar het geven van de punten voor het nieuwe spelersklasse ment kan mijn steun niet krijgen. Iedere keer worden de punten weer aan spelers van clubs gegeven, die op de desbetreffende zondag heb ben verloren. Ik denk dat de assistenten van Simon (meestal voorma lige trainers van clubs) hun meningen eens moeten verleggen naar spelers van clubs, die in het zogenaamde linkerrijtje vertoeven! Ons Lid van Verdienste en Zilveren Ploeger Jack van Gelder haalde veel publiciteit door een hoofdrol te krijgen in de Musical Les Miserables, welke musical momenteel in het Koninklijk Theater Carré speelt. Jack is een groot liefhebber van musicals en speelt de rol van de Herbergier Thenardier. Vorige week donderdag waren Mar- joleine en ik aanwezig in Carré om Jack, veelzijdig als hij is, te zien in zijn nieuwe rol. Het was een geweldige avond met veel bewonde ring voor ons lid van verdienste, Beste lezers ik heb het altijd al zo vaak geschreven dat je leden van onze mooie club overal tegen komt Zilveren Ploeger Cocky van Duijvenbode heeft eind december voor de 2e keer een nieuwe knie gekregen. Inmiddels mocht ik hem bij de bij onze bekende fysiopraktijk voor AFC weer ontmoeten en vertelde hij mij dat alles naar zin is verlopen. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel en een snelle terugkeer op de velden. In de Telegraaf van 5 januari jl. was een foto opgenomen van onze in 2005 met de Mr. Henne Boskamp Nobelprijs onderscheiden Peter Brans en echtgenote Monne. Onze Peter, die in het artikel een Am sterdamse herenmodekoning wordt genoemd toont zijn vreugde met het feit dat de zondagkrant thans in tabloidformaat verschijnt. U ziet het weer beste lezers dat je leden van onze AFC overal tegen komt. Recent las ik in Het Parool een artikel met als kop Ajax en AFC op het ijs. In genoemd artikel wordt aandacht gegeven aan de schaats- kwaliteiten van Ajax en daarbij wordt terug gegaan naar het Ajax Nieuws van 7 maart 1929. Erelid Wim Schoevaart van Ajax en ons Erelid Chris Schroder halen in het bewuste artikel herinneringen op aan deze wedstrijden. In de Metro van 3 februari jl. las ik een leuk interview met onze voormalige selectiespeler Rody Turpijn. Hij vertelt over zijn voet balloopbaan bij diverse verenigingen, zijn studie en zijn huidige baan bij het Ministerie van Buitenlandse Zaken. In de Metropool Sport van maandag 26 januari jl. werd uitgebreid aandacht besteed aan de mooie 2-0 overwinning op Turkiyemspor met als kop AFC in race voor het kampioenschap. Uiteraard waren er ook beelden te zien in het sportprogramma van Radio TV Noord Holland. Leuk ervaar ik het dat je als lid van AFC gedurende de zondagavond en in de nacht van zondag op maandag dan ieder uur de overwinning van je club kunt zien. In de Metropool Sport van 2 februari jl. las ik een heel leuk inter view van onze topscorer in het le elftal Malcolm Esajas. De kop van het artikel luidt: Artiest met elastieke benen, en Malcolm vertelt over zijn vorige clubs en zegt dat hij AFC een prachtige club vindt.

Schakels (clubbladen) | 2009 | | pagina 4