Scheidsrechter zijn bij AFC Voetbal in Zuid-India op 'n cricketveld Zondag 1 AFC op Gran Canaria 2009 nen heeft, mag het dan wel deze zege zijn die 't zelfde heerlijke chau vinistische gevoel geven dat Nederlandse voetbalfans koesteren na 'n overwinning op Duitsland. Hoewel dit in wat mindere mate voor hocky geldt, wordt dit zeker ook bij Indiase hockeysuccessen beleefd. 21 januari 2009 87e jaargang nr. 6 Nadat eerst mevr. Roedema en haar geblesseerde zoon Michiel in het zonnetje waren gezet, kon het kienen echt van start gaan. Zes rondes werd er weer gelachen en geconcentreerd de snippers op de getallen gelegd. Geweldige gulle AFC-goedgezinde gevers stonden garant voor evenzeer gigantische prijzen: Oger met de originele blazer van Ajax, Tommy Hilfiger met een palet aan kleding, Centralpoint met LCD-schermen, de firma Severin (Brussee) met allerhande electrisch huishoudelijke apparatuur, een fiets van de firma Duis, en een dia mant van de firma Coster Diamonds. Voorts sierden cadeaus van Kappé (parfumerie), Canon, Aegon, Bagels Beans, O'Neill, Gant, de Sound Shop, Lutz, Moorman, Sama Sebo, en vele anderen de prijzentafel. Met excuus bij voorbaat aan degenen die we elk jaar vergeten te noemen. Iedereen, namens AFC, heel heel hartelijk be dankt! Grote klasse, om met Knegjens te spreken. Als kien- en derhalve rondemiss werd dit keer de vriendin van Brian Koster, Lisette, benoemd, die zich met verve van haar belangrijke taak kwijtte. We zullen haar terugzien bij de prijsuitreiking van het Gelukkig Nieuwjaar Tournooi a.s. 10 januari. In de laatste ronde werd de hoofdprijs, dit keer een tweepersoonsreis naar Nice, gewonnen door de sympathieke Emiel Neter. De klok liep al tegen enen toen de voorzitter van AFC, Machiel van der Woude nog een dankwoord tot het team richtte, dat een lange traditie (sinds de jaren twintig van de vorige eeuw) in stand weet te houden. En daarmee kwam een lange maar geweldige avond ten einde. En door deze avond zal de beoogde "oefenmuur" voor de trainingen worden gerealiseerd! Noteert u voor volgend jaar vast 18 december 2009 als kienavond. Gezien het grote aantal mensen en toch, ondanks de gepubliceerde regels, het aanwezig zijn van mensen die echt niets (meer) met AFC uitstaande hebben, zal er een andere formule gekozen worden. Hoe dat in zijn werk gaat leest u hier volgend jaar op deze website en in de Schakel. Nicky Hekster Scheidsrechter zijn, en watje dan zoal te horen krijgt: "scheids maar ik raakte hem helemaal niet" "scheids, dit is de eerste keer dat een scheids hiervoor fluit "scheids, zij mogen zeker alles "scheids, volgens mij is het allang tijd" "scheids, wanneer kijk je nou eens En dan nu weer een opmerking van de scheids, "scheids,^maar ik raakte hem helemaal niet" Wat zeggen de regels over dit onderwerp? Het beoefent geen betoog dat het trappen van een tegenstander één van de ernstigste overtredingen is. Het is dan ook duidelijk dat de poging, ook al wordt de tegenstan der niet geraakt, even strafbaar is." Duidelijker kan het eigenlijk niet, niet raken is net zo erg als wel raken wordt ongetwijfeld vervolgd Adriaan Jeukens, scheidsrechter Cricket en hockey mogen dan in geheel India de meest favoriete sporten zijn.Een Indiase jongere mag dan wel uit z'n blote hoofd een namenrijtje opnoemen van bekende cricketspelers van eigen bodem en hen als helden vereren. Als India met cricket van Pakistan gewon- Het is mij gelukt om op het terrein van ons ecologische kinderproject Eco-Trust een voetbaltoernooi te organiseren om de Wonderland- Cup. Een echt sportevenement op een tot voetbalveld "omgetoverd" cricketveld. Compleet met krijtijnen, doelen cornervlaggetjes en middenstip. En een "echte" scheidsrechter en twee grensrechters. Beiden waren Indiase krijtlijnbelissers. De rol van hoofdreferee was aan mij toebedeeld. Niet nadat ik in enkele voorgesprekken de jon gens een verhaal over AFC verteld had. "De belangrijkste amateur club van Nederland", zoals mijn nieuwsgierige toehoorders regelma tig tijdens mijn presentatie bleven roepen. Een kwaliteitsnaam, die ik natuurlijk diverse keren aan hun oren had laten weten. Een serie wedstrijden, uitsluitend gespeeld door jongens van ons project. Spelers in voetbalshirts met oranje en groene sjerpen om 'n lijf. Oranje als kleur van Nederland en groen van India. Met de fluit aan m'n mond en een rode en gele kaart duidelijk zichtbaar in de borstzak van m'n witte shirt, mocht ik vier voorwedstrijden leiden en uiteindelijk de Grand Finale. Op diverse plekken met banners en posters aangemoedigd ter stimulering van de jonge, maar ook oudere bewoners van omligende dorpen. Die dan ook in grote getale belang stellend kwamen opdraven. Voorzien van toeters en andere lawaai- instrumentjes om hun favoriete ploeg aan te moedigen. Er werd rede lijk sportief gespeeld. Ik had tijdens de wedstrijd voortdurend gelukig dicht 'n Engels sprekend speler in m'n buurt. Om de onderlinge soms wat heftige gesprekken in de taal van Tamil Nadu tussen spelers van de verschillende teams te kunnen begrijpen. De groene en rode kaart bleven in m'n borstzakje. Van de natuur wisselende opstelling, zodat ieder enkele keren aan de beurt kwam, maakten ook twee Nederlandse jongens (Ties en Nick) uit. Beiden gaven blijk over meer voetbaltalent te beschikken dan de rest. Ook onder de Indiase jongens mocht een zekere vorm van kwali teit niet onzichtbaar blijven. Opvallend tegen hun criketachtergrond. De finale werd 'n groot succes. De winnende ploeg kreeg na afloop een geheel van klei gemaakte Cup, een kwalitatieve prestatie van een van de leraren (Dave) van het die dagen daar gehouden Winterkamp. Na afloop een lekkere fruitsuice en wat hartige nootjes. Bijzonder opmerkelijk was dat een dag later de meisjes van het kinderproject, die de dag tevoren hun jongmannelijke leeftijdsgenoten aangemoe digd hadden, mij om een voetbal vroegen om met elkaar te kunnen spelen. Het zal de lezer van dit artikel niet verbazen, dat ik diezelfde dag nog de meisjes ook over voetballen informeerde en met hen zelfs een serieuze baltraining had. Ja, dat ik naar het Zuiden van India moest reizen, om eindelijk meisjesvoetbal te zien! Hans de Bie Voor de 20ste keer in successie is de A-selectie van AFC op trai ningskamp in Maspalomas op de Canarische Eilanden geweest. Hieronder volgt een uitgebreid verslag van één van de spelers. Dag 1. In de koude vroegte van vrijdagnacht 9 januari j.l. kwam het eerste elftal plus begeleiding om 3:15 uur bijeen in de stille derde vertrekhal van Schiphol. Met de slaap (of juist het gebrek daaraan) nog in de ogen maakten wij ons op voor een vier uur durende vlucht naar ons trainingskamp op de Canarische Eilanden, voor AFC 1 de twintigste opeenvolgende keer. Helaas moesten we vertrekken zonder onze studenten Wout Meulemans en Willem Scheerens die thuis moesten blijven voor cruciale tentamens. We hebben ze gemist!

Schakels (clubbladen) | 2009 | | pagina 9