De Sixes op Nieuwjaarsdag Kienavond:een groot succes 21 januari 2009 87e jaargang nr. 6 Tja en dan nu naar het spelletje waar het bij ons allemaal in 1895 om begonnen is: voetbal! In het seizoen 2007-2008 eindigde AFC op een stevige vijfde plek waarbij wij Hollandia in zijn kampioenswedstrijd hebben verslagen. Sjoerd Jens werd met vaak onnavolgbare treffers speler van het jaar en dat was voor een nieuwe speler een unicum. Hopelijk is Sjoerd het komende seizoen na zijn stagejaar als co- assistent in Apeldoorn weer in het AFC-shirt te bewonderen. Wij namen na 2 redelijk succesvolle jaren afscheid van Ton du Chati- nier, die opmerkelijk genoeg nu de technische lakens uitdeelt bij BVO Utrecht. Ton gaf het spreekwoordelijke stokje over aan Cor ten Bosch, een gedreven trainer met veel ervaring en succes in het Am sterdamse voetbal. Zou Cor dat succes ook hebben bij AFC? Tot nog toe ziet het er erg goed uit met een tweede plaats achter het voortref felijk gestarte Westlandia, in verliespunten staan wij zelfs gelijk met de trots van Naaldwijk. De verschillen in de Hoofdklasse A zijn dit jaar niet groot. Iedereen kan van elkaar verliezen, zoals ons eerste bewees door tegen de kop loper en de nummer laatst Elinkwijk in het zand te bijten. Maar er waren ook prachtige zeges bij zoals de 5-1 winst bij Haaglandia in Rijswijk. Wat gaat het mei 2009 worden? Zal AFC dan dit jaar Het is al veel gezegd en vaak gehoopt. Als ik de kenners mag gelo ven, en die lopen bij onze club veel rond, dan hebben we dit jaar een behoorlijke kans met deze goede en brede selectie die zich in de tweede helft ook mag verheugen op de terugkomst van oud-captain Robert Gehring na zijn 4'/2 maand verblijf in Hong Kong. Laten we vanavond met elkaar de afspraak maken dat ons eerste kan rekenen op onze maximale support tijdens de komende wedstrijden. Heren spelers en begeleiders, vannacht gaan jullie traditiegetrouw (de twintigste keer in successie) naar Cran Canaria. Wij wensen jullie een goede reis en een fantastisch verblijf toe. Hopelijk geeft dat een push om jullie en onze verwachtingen bij terugkomst helemaal waar te maken. AFC'ers, Wat gaat het nieuwe jaar ons verder brengen? In ieder geval vieren we van oudsher op 18 januari feestelijk het 114 jarige bestaan van onze Club. De dames, zoals te doen gebruikelijk, in het Hilton, de heren net als vorig jaar in het monumentale American Hotel. Het derde, dat vanmiddag al onder de bezielende leiding van Hesdy Sanches ver trokken is, is dan al weer terug van de trainingsstage in Eindhoven. En op zaterdag 24 januari is het jaarlijkse spektakel voor de pupillen in het Borchland complex, jullie zijn allen welkom. Jammer dat het Gelukkig Nieuwjaar toernooi voor zaterdag- en zondagsenioren mor gen door de weersomstandigheden niet door kan gaan, maar wat in het vat zit, zo heb ik van de organisatie begrepen, verzuurt niet. En wat betreft de rest van het jaar? De verwachtingen zijn hoog ge spannen. Als de voortekenen niet bedriegen, mogen wij met name bij de jeugd veel kampioenen begroeten. Tot slot. AFC bestaat bijna 114 jaar, ik heb het eerder gezegd. In die lange tijd is er veel, heel veel veranderd binnen onze club, is veel tot stand gebracht, door 5 opeenvolgende generaties functionarissen, die kwaliteit aan enthousiasme paarden. Veel grote AFC'ers zijn ons in de loop der tijd ontvallen, maar leven in onze gedachten voort door hun bijzondere betekenis in het verleden en daarmee ook voor het heden. Heel veel jonkies stromen de vereniging binnen en zullen er voor zorgen dat AFC in lengte van dagen zal blijven floreren. Onze taak is het om de club anno 2009 verder te brengen, met oog voor traditie en inspelend op nieuwe ontwikkelingen, zoals de Topklasse, waarover wat AFC betreft het laatste woord nog niet gezegd is. Dat verder brengen zal sportief gezien nog niet meevallen want AFC staat er begin 2009 zeer goed voor. Zo zijn er iedere week 108 teams in de weer, komen AFC 1 en 2 op het hoogste amateurniveau uit in de Hoofdklasse A en dat als enige club vrijwel onafgebroken, spelen de standaard jeugdelftallen A 1, B 1, C 1 en D 1 op het hoogste dan wel een na hoogste niveau in Nederland, staan maar liefst circa 40 trainers op de loonlijst en is onze jeugdopleiding als enige in Amsterdam en omstreken door de KNVB gecertificeerd. De investering in ons tech nische beleid heeft dus zeer geloond. Maar wat AFC vooral succesvol maakt is continuïteit en clubliefde. Dat was zo, is zo en zal hopelijk ook altijd zo blijven. Er zijn binnen onze club veel leden die zich met hart en ziel inzetten. Mensen als tweede penningmeester Edwin Geluk die al bijna 20 jaar bij iedere thuiswedstrijd aan de poort staat, commissielid Sebo Woldringh die al 19 jaar de belangen van het zaterdagvoetbal dient, Zilveren Ploeg voorzitter Johan de Bie die al vanaf 1958 functionaris is. Wat te denken van onze webmaster Hans Elias, iedere dag in de weer voor onze zeer veel bekeken website en sportparkmanager Pim van de Meent, die al 23 jaar aan onze club verbonden is en de laatste 10 jaar 7 dagen in de week ons sportpark beheert. Van Chris Schroder, die al 45 jaren alle standen bijhoudt, van Agnes Reddering, al 20 jaar be trokken bij de organisatie van het damesjaardiner, van Ko Grosze Nipper, dit seizoen 30 jaar actief als verzorger van ons le elftal, van Pickelaar Pim Adriaansz die al sinds mensenheugenis bijdragen levert voor ons onvolprezen clubblad de Schakel. AFC'ers, zoals deze, maar ook vele anderen zijn, ieder op hun eigen plek, met elkaar het echte geheim van ons succes. Laten wij met elkaar het glas heffen op onze goede oude club: proost en een Gelukkig Nieuwjaar! Bij binnenkomst lagen de oliebollen en appelflappen je aan te gapen. Traditie is bij AFC een groot goed en de Sixes is een prachtig evene ment om het jaar mee te beginnen. Rond 13.00 uur kwamen spelers, toeschouwers en een aantal be stuursleden binnen om elkaar een gelukkig en sportief 2009 te wen sen. Zo'n 30 spelers streden om de eer en werden de teams via een loting ingedeeld. Welke teams deden er mee? De laatste maanden van 2008 had men het alleen maar over de "kredietcrises" en daarom werd deze Sixes dan ook omgedoopt tot "Crisixes". Na 4 wedstrijdjes werd Icesave, die in de finale van Banesto won, le. De kleine finale ging tussen UBS en Fortis, deze werd verdiend gewonnen door UBS. Iedereen ging met een prijsje naar huis, luchtje aangeboden door Kappé of een lekker flesje wijn. Hoe dan ook, winnen was totaal niet belangrijk, het gaat zon eerste dag om het samenzijn, de teams die ingedeeld worden ongeacht leef tijd. Dank gaat uit naar Frans, Joop, Pim, Appie, Joey, Max, Robbie en Sebo die ervoor zorgen dat ook een klein evenement bestaansrecht heeft op onze gigantische vereniging. Hoop u allen op de 9e de hand te mogen schudden op de Nieuwjaars receptie en sportief de 10e op het Gelukkig Nieuwjaar toernooi te mogen ontmoeten. Ronald Koster Op vrijdag 19 december jl. vond op AFC het traditionele kienen plaats en wel ten twaalfde male onder de bezielende leiding van het kiendreamteam bestaande uit Ron van Doesburg, Ronald Koster, Lou Hekster, Hans Hulst, Roy van Dijk en Nicky Hekster. Ongeveer 200 mensen, jong en oud, woonden deze avond bij, zelfs hele teams met aanhang waren komen opdagen (onder meer Zaterdag 1 en Zaterdag 4), kortom, het werd weer een gekkenhuis. Deze keer stond de financiële crisis centraal en had het kienteam zich verlaagd tot landloperniveau, d.w.z. bij opkomst stond Ronald Dode- rer in de hoofdrol als Swiebertje (Hoezo crisjens?), gevolgd door Lou als Borgemeester, Nicky als Bromsnor, Ron als Malle Pietje, Hans als collega-landloper en last but not least, Roy als Saartje (cup D- Squared). 8

Schakels (clubbladen) | 2009 | | pagina 8