Medische commissie Nieuwjaarsreceptie Griep 21 januari 2009 87e jaargang nr. 6 kunnen bestaan. Met voorzitter Guido Dukker van onze trotse doch tervereniging ACC, komend seizoen weer te bewonderen in de hoofdklasse. En tenslotte, 'last but not least', met de vertegenwoordi gers van de AFC Vriendelijke Bedrijven, die door hun financiële bijdrage veel mogelijk maken wat anders onbereikbaar zou blijven. Het AFC-bestuur is u allen zeer dankbaar voor uw aanwezigheid. En verderAFC gaat op naar de 115e verjaardag en wij vieren op 18 januari 2010 dat kroonjaar hier in het Americain of op een andere gepaste plek. Dit "als plichtgetrouwe mannen", zoals in ons 74 jaar oude clublied wordt bezongen! Lang leve onze AFC!! "Ik heb U lief, mijn A.F.C. Dat werd zondag j.l. uit volle borst door ongeveer 160 clubleden gezongen tijdens haar 114 jarig bestaan. Dit keer wederom in het sfeervolle American Hotel. Buiten 3 graden met regen en wind, binnen vooral met wat spirituosa, lekker warm. Des te meer kwam de klap hard aan bij het verlaten van dit statige pand. Sommige zonder winterjas of sjaal, dus prooi om verkouden te worden. Dat heb je dan gewoon aan jezelf te danken. Met een op komst zijnde griepepidemie is dat anders. Wel drie tot vierkeer per jaar zijn we doorgaans verkouden en als sporter moetje dan een keuze maken. Is het een infectie die zich beperkt tot lokale verschijnselen zoals keelpijn, loopneus al of niet gepaard gaande met hoofdpijn, of juist een storing in het algemeen welzijn wat gepaard gaat met hoge koorts en algemene spierpijn. Sportarts Frank Nusse heeft voor sporters een 10-tal aandachtspunten opgesteld en de Medische Commissie deelt deze mening. Regelmatig sporten verhoogt de weerstand. Alleen tijdens en kort na inspanning is deze weerstand tijdelijk verminderd en ben je vatbaarder voor infecties, zoals griep. Bovendien kom je tijdens het sporten in nauw contact met medesporters, die ziektekiemen kunnen overdragen. De aandachtspunten: 1Bij koorts, spierpijn en een verhoogde rustpols niet sporten. 2. Verkoudheid of griep kun je d'r niet even "uif'zweten. 3. Een virusinfectie kan niet behandeld worden met antibiotica en moetje gewoon goed uitzieken, met als stelregel het aantal ziekteda gen is dezelfde maat voor het aantal herstel dagen. 4. Bij darmvirale infecties gepaard met diarree geldt een absoluut sportverbod. 5. Bij een gewone keel/neusverkoudheid mag men doorsporten. 6. Bij een verkoudheid met slechts lokale klachten mag rustig doch weer niet te intensief worden gesport. 7. De beslissing om al of niet te sporten neem je altijd vóór je een koortsverlagend middel als Paracetamol hebt genomen. 8. Bij lokale klachten gepaard met hoofdpijn mag weer wel met een pijnstillend middel worden gesport. 9. Indien de verkoudheid leidt tot een sinusitis(voorhoofdholte ont steking) zal sporten extra hoofdpijn veroorzaken en is dit af te raden. 10. Ook bij bronchitis zal inspanning leveren moeilijk zijn, ook al omdat de longfunctie gestoord is en het zuurstoftransport zal belem meren. Veelal kun je maar weinig preventieve maatregelen treffen om griep te voorkomen, dit wegens de diversiteit van deze griepvirale stam men. Wel goed om je weestand optimaal te houden door gezonde voeding, persoonlijke hygiëne, voldoende rust en al of niet een anti- griep behandeling door de huisarts. Voor A.F.C.ers is iedere maandagavond een gratis inloopspreek uur in de fysiopraktijk van Nijenrodeweg 914 van 18.30-19.15 uur Lex Swaan (arts) tel. 020-6731337 Fysiotherapeuten: Wim Crouwel (voorzitter) en Frank Tilmans tel. 020-6440070; voor reacties e-mail: wim.crouwel@xs4all.nl Verzorger/masseur A-selectie: Co Grosze Nipper tel. 06 44352970. Vrijdagavond 9 januari vond in het AFC clubhuis de Nieuwjaarsre ceptie plaats. Het werd een zeer geanimeerde bijeenkomst met hapjes en drankjes, levende muziek en niet te vergeten de nieuwjaarstoe spraak van onze voorzitter Machiel van der Woude. Zijn speech hebben wij in zijn geheel hieronder geplaatst. Beste AFC'ers, Vorig jaar sloot ik mijn Nieuwjaarsspeech af met het motto carpe diem! Ik had toen geen idee dat de wereld te kampen zou krijgen met een geweldige economische crisis en dat in Nederland de minister van Financiën zich zou ontpoppen tot een heuse bankeigenaar. Deze crisisperiode ziet er ook voor AFC anders uit dan daarvoor. Was het jaarlijkse Kienen vroeger gewijd aan luxe zaken als de wintersport, op vrijdag 19 december jl. stond de crisis centraal met de landlopers Swiebertje en Malle Pietje in een hoofdrol. Gelukkig bleef het daar bij, want het organisatiecomité bestaande uit Roy van Dijk, Hans Hulst, Ron van Doesburg, Ronald Koster en de gebroeders Hekster hadden weer veel gulle gevers bereid gevonden de kieners bij hun spel te stimuleren. Het was zo aan het eind van het jaar een grandioze avond, met veel jong en oud in opperste stemming dwars door elkaar, met een miss Kien om te zoenen. Ik heb er, zij het vanaf de staantri- bune, ook van genoten. Onze Club op zijn best. Er viel in het afgelopen jaar nog veel meer te genieten. Zo vierden Henk en Keessie een wel erg leuk feessie om het eind van hun impo nerende AFC-carrière te markeren en was Sinterklaas vaak op Goed Genoeg te vinden, bij de kleintjes, maar ook bij ons eerste elftal. Leandro Kappel hield aan het bezoek van de goedheiligman een mooie wekker over! Al deze én andere evenementen gaven het AFC-leven in 2008 extra kleur, niet in de laatste plaats ook door Frans Ris en Joop Kenter, die weer voor een prettige sfeer in ons clubhuis zorgden. En 'last but not least' zijn we blij dat we in het afgelopen jaar AFC- coryfee Theo Jansen hebben kunnen strikken voor de admini stratie. In 2009 zijn wij traditiegetrouw gestart met de sixes op 1 janua ri. Ook hier een mooie mix van oud en jong talent. Met het team van Icesave als de grote winnaar! Maar laat mij nu eerst u allen namens het gehele bestuur alle goeds toewensen voor dit nieuwe jaar, thuis, met de familie en de vrien den, op het werk, vooral ook in goede gezondheid bij onze mooie, bijna 114 jaar jonge club. AFC telt 1800 leden en donateurs, en een uitgebreid samenstel van bedrijven en personen die onze vereniging ondersteunen. Het gaat allen, zo is onze wens, zeer goed in 2009. Clubgenoten, Een kleine anderhalfjaar geleden verrichtte sportwethouder Carolien Gehrels de opening van ons vernieuwde complex. Het AFC bestuur slaakte een zucht van verlichting want een relatief ingewikkeld proces was in korte tijd tot een goed einde gebracht. Inmiddels maken al onze elftallen intensief gebruik van de nieuwe kunstgrasvelden en zijn we aardig thuis op het hoofdveld, met zijn fraaie tribune. We zijn er, kort samengevat, blij mee en zien graag dat de huidige situatie voor lopig gecontinueerd wordt. In ieder geval totdat helder is wat er in de volgende fasen van de ontwikkeling van de Zuidas precies gaat ge beuren en wanneer. Dat is nu niet het geval. Het duurt allemaal veel langer dan verwacht, en onduidelijk is of het Dok er komt, met alle gevolgen vandien. We weten niet wanneer we ons nieuwe clubhuis kunnen gaan bouwen, hoe het er uit komt te zien en of we in de overgangsfase over voldoende velden kunnen beschik ken. Er zijn nog veel meer onbeantwoorde vragen. Zoveel onzeker heid is niet acceptabel. Het overleg met de Gemeente hierover is gaande. Onze inzet daarbij is dat AFC in de komende jaren én daarna kan beschikken over een accommodatie die past bij de omvang en sportieve ambities van de club. Het bestuur houdt u op de hoogte. 7

Schakels (clubbladen) | 2009 | | pagina 7