Bedankt AFC 114 jaar! Speech Jaardiner Saskia Wijnand, dochter van Zilveren Ploeger André en echtgenote Claire is op vrijdag 23 januari a.s. één van de twee deelnemers bij een demonstratie van Jumping Amsterdam in de RAI. Saskia is lid van de Prins Willem Alexander Manege. Namens de AFC veel succes. Recent las ik een artikel in de Financiële bijdrage van de Telegraaf met als kop "Redder imago verzekeraars Bij dit artikel was een foto geplaatst van onze vice-voorzitter, en afgelopen zondag be noemd tot Lid van Verdienste Ad Westerhof. In genoemd artikel vertelt Ad als initiatiefnemer over de eerste vereniging voor gespecia liseerde bemiddelaars in de verzekeringswereld. U ziet het weer: leden van onze AFC kom je overal tegen... Op woensdag 28 januari a.s. zal op een bijeenkomst in ons clubhuis het jong sporttalent 2008 stadsdeel Zuideramstel worden gekozen. Genomineerd is Denise Hannema, lid van het dameselftal van onze dochtervereniging ACC. Op de website van AFC heeft u de moge lijkheid om op haar te stemmen. Mijn advies is: beslist te doen! Zilveren Ploeger André Wijnand heeft de vorige week een knie operatie ondergaan en revalideert thuis. Tijdens mijn telefoongesprek met hem vertelde hij dat alles goed was gegaan. Namens de vereni ging wensen wij hem sterkte en een spoedig herstel. In de krant de Gooi- en Eemlander was recent een interview opge nomen met ons lid Bep Thomas, in welk interview hij vertelt over zijn loopbaan als topscheidsrechter. Bep heeft een voordracht gehou den over zijn ervaringen en zijn visie over het scheidsrechterswezen in ons land. Als kop van het artikel in de krant "Ik mis karakters". Een lezenswaardig interview. In het Financiële Dagblad las ik een artikel over onze Zilveren Ploeger Dennis de Wit, die met zijn bedrijf Unique Logistics ook een AFC Vriendelijk Bedrijf is. Dennis vertelt in dit artikel over de geschiedenis van zijn bedrijf en het feit, dat de Nederlandse vestiging van Unique Logistics in Hong Kong groot is geworden na een knette rende ruzie met zijn Chinese principalen. Sinds 7 januari jl. staat Expediteur Dennis de Wit op eigen benen. Namens de AFC wensen wij hem veel succes met de nieuwe ontwikkelingen. AFC-Ridder Paul Meijer verblijft nog steeds in het ziekenhuis. Volgens de laatste informatie kan er geen bezoek plaatsvinden. Wij zijn met onze AFC gedachten bij hem. Ons Erelid en oud-voorzitter Jan van Dijk is de contactpersoon voor de familie van Paul. (tel. 020-6445519) voor het verstrekken van nadere informatie. AFC-Ridder Cas Tromp verblijft voorlopig in het Verpleeghuis Zonnehuis in Amstelveen voor een revalidatie. Namens de AFC wensen wij hem sterkte en beterschap. Er zijn mogelijkheden voor beperkt bezoek van AFC-vrienden.( contact opnemen met echtgenote Diny, tel. 0297 - 540177). AFC-Ridder Piet Vaal verblijft momenteel in Verpleeghuis Eugeria, Vrieseveenseweg 1, 7602 AA - Almelo. Tijdens mijn laatste tele foongesprek met echtgenote Truus heb ik de groeten van onze AFC overgebracht. Het zou leuk zijn als oude AFC-vrienden van weleer hem een kaartje zouden willen zenden. Zilveren Ploeger Guido Kiemeney bereikt op 11 februari a.s. de leeftijd van 95 jaar en is daarmee qua leeftijd het oudste lid van onze vereniging. Vanaf de zijlijn volgt hij met interesse de verrichtingen van onze vereniging en is ook nog wel aanwezig bij zijn vrienden van de VBC (Vrienden Biljart Club). Namens de AFC onze hartelijke felicitaties en een prettige verjaardag gewenst met familie en vrien den. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg. In de eerste plaats moet ik nog de verjaardag van onze AFC-Ridder Jacques Mellegers vermelden. Hij werd op 6 januari 84 jaar en is sedert 1942 lid van onze vereniging. Namens de AFC alsnog onze gelukwensen. Voorts: Roger Ritz (24/1) - Nico Cohen (24/1) - Wil lem Bronwasser (25/1) - Tonny van Leeuwen (26/1) - Rokus Hoogendoorn Sr. (30/1) - Guido Kiemeney (11/2) - Meindert Huis man (12/2) - Paul Meijer (14/2) - Max Flam (16/2) - Jaap Pluim (17/2). Johan de Bie 21 januari 2009 87e jaargang nr. 6 Via deze weg wil ik iedereen bedanken voor het medeleven na het overlijden van mijn vrouw Anneke de Wijs-Draisma. Door de overweldigende belangstelling, mede ook van AFC- zijde, is het voor mij misschien niet mogelijk geweest om een ieder persoonlijk te bedanken. Dit medeleven is voor ons een grote steun geweest in de afgelopen tijd en het is weer gebleken dat AFC voor onze familie veel meer is dan alleen een voetbalclub. Hans de Wijs sr. AFC kan terugzien op een geslaagd jaardiner. Tafelpraeses Nicky Hekster verwelkomde op zondagavond 18 januari 162 genodigden in het American Hotel. Voorzitter Machiel van der Woude besteedde in zijn speech aandacht aan de AFC Vriendelijke Bedrijven, stelde de aanwezigen voor om vice-voorzitter Ad Westerhof te benoemen tot Lid van Verdienste en reikte de mr Henne Boskamp Nobelprijs uit aan de AFC'ers Herman Fritzsche en Ap Springer. Captain Joey Esionye debuteerde met zijn speech als aanvoerder van het le elftal. Alle aanwezigen waren zeer te spreken over het diner en de servicp^ van het bedienend personeel va het American Hotel o.l.v. banque manager Barbara Susan. Barbara is de dochter van de aan het jaar diner deelnemende Zilveren Ploeger Ron Susan en zijn echtgenote Ellen, die op het damesjaardiner aanwezig was. Ook van die zijde positieve berichten. 149 Dames waren naar het Hilton in Amsterdam gekomen en konden terugzien op een geslaagde avond o.l.v. Sylvia Gehring, Ingrid Husers en Agnes Reddering. Voor een foto-impressie van het Herenjaardiner kijk op onze website. Foto 's zijn gemaakt door Jan Otsen. Hieronder volgt de speech van AFC voorzitter Machiel van der Woude Clubgenoten, zeer gewaardeerde gasten, 114 jaar! Deze eerbiedwaardige leeftijd heeft de Amsterdamsche Football Club, dat nietige clubje van weleer, vandaag bereikt en we hebben elkaar daarmee al van harte gelukgewenst. Met het jaardiner onderstrepen we wat AFC voor ons betekent. Een geweldige club, met de C hoog in het vaandel, door de jaren heen een geslaagde mi van jong en oud, vol vernieuwing, maar met behoud van tradities, zoals dit onvolprezen jaardiner. Dat was op 18 januari 1900 al een klein beetje zo toen het eerste jaardiner 'met bier en sigaren van 4 cent' met een man of 20 nog op bescheiden manier gevierd werd. En dat is op 18 januari 2009 helemaal zo met bijna 170 man, hier in het beroemde Café Americain met Art Nouveau interieur, Tiffany lampen en een afbeelding van Shakespeare's Mid Summer Night Dream op de wanden. M'n liefje, wat wil je nog meer. Net als vorig jaar tekenen Edwin Geluk, Ad Westerhof en tafelpreses Nicky Hekster voor de regie van deze avond en daar prijzen we ons gelukkig mee. Het ziet er allemaal schitterend uit. Hulde! Die hulde geldt ook voor Sylvia Gehring, Agnes Reddering en Ingrid Husers, die zorg dragen voor de organisatie van het 35e Damesjaardiner, dat op dit moment plaats vindt in het Hilton. Ook aan de Apollolaan wordt vanavond uitbundig de verjaardag van onze club gevierd en wel door 150 dames. Fantastisch! In het afgelopen jaar overleden zilveren ploeger Rob Dukker en de AFC -Ridders Lou van Kranendonk en Piet van Ruyven. Wat zouden ze graag hier vanavond aanwezig zijn geweest. Ook is in het achter ons liggende jaar overleden mevrouw Annie Geluk, weduwe van oud le elftalspeler Chris Geluk, en moeder van bestuurslid Edwin en Anneke de Wijs, echtgenote van AFC-Ridder, lid van verdienste en oud bestuurslid Hans de Wijs. Ik verzoek u ter nagedachtenis een moment stilte in acht te nemen. Dank u wel. 4

Schakels (clubbladen) | 2009 | | pagina 4