21 januari 2009 87e jaargang nr. 6 De heenvlucht werd na een soepel eerste uur bij vlagen aardig "bum py" en dat leidde tot een gedetailleerde uitleg van Peter Post aan belangstellende spelers over het fenomeen turbulentie. Alsof er vanuit de cockpit was meegeluisterd kregen de passagiers binnen de minuut een compleet tegenovergestelde uitleg van de Transavia Captain. Peter hoeft in ieder geval niet bij het KNMI te solliciteren. Dit alles tot grote verwarring en oplopende paniek van onze doelman Raymon van Emmerik, die zich duidelijk niet op zijn gemak voelt in een stijgend, landend of schuddend vliegtuig. Met 2 plastic bekertjes over zijn oren tegen de oorpijn werd 1 ding duidelijk: Ray is liever geen "vliegende keep". Diezelfde middag nog werd onder een stralende zon de eerste training van deze stage afgewerkt. Via een duurloop en een plezier training op het strand sloten we af met een serie van tien pittige 100 meter sprints heuvel op. Nu was iedereen pas echt goed wakker. De eerste avond in Gran Canaria wordt sinds 1998 gemarkeerd door de 'Silver Spoon Award'. Ook toen al in restaurant 'Casa Vieja' is deze award bij wijze van grap in het leven geroepen door oud aan voerder Roy Tular en consorten. Inmiddels is deze symbolische sangria lepel uitgegroeid tot een nog altijd humoristisch maar zeker ook zwaarbevochten onderdeel van deze trip. Ondanks de dappere pogingen van alle andere nieuwelingen eindige het clowns koppel Pinto en Piket (komende zomer te zien on tour met Circus Sarasani) op plaats 1 en 2. Erik werd daarna echter unaniem tot winnaar verkozen aangezien zijn speech bestond uit de beste mix van emotie, clubgevoel en humor. De zaterdagavond ontwikkelde zich vervolgens tot grote hoogte en werd op gepaste wijze gedronken op de afgebeten spits van dit trai ningskamp! Dag 2 De 'shuttle run test' is het op één na meest gevreesde onderdeel van elk trainingskamp en stond vandaag voor de ochtendtraining op het programma. Mits goed gelopen een loodzware training. De nog altijd verbijsterend fitte Said Moumane en de van elastiek gemaakte Le- andro Kappel bleken bij level 130 nog de laatste der mohikanen. In de aansluitende en superscherpe trainingspartij bleken Yama Hashemi en Stephan Veenboer reeds over een geweldige vorm te beschikken, terwijl ook oude rot Johan Dol nog even liet zien waarom hij vroeger zo lang in AFC 1 heeft gespeeld. Omdat er 's middags nog een keer getraind werd zocht een flink aantal spelers gauw hun heil bij Co en Frank. Dit illustere duo en hun als magisch bestempelde ijsapparaat zijn door de ploeg als onmisbaar verklaard. De middagtraining werd afgewerkt onder fantastische omstandighe den en na een serie prachtige schietoefeningen, waarin Kevin Vermeij zich met een paar Koemanachtige pegels niet onbetuigd liet, werd de 2e trainings dag met een voldaan gevoel afgesloten. Na het diner in het hotel stroomde de kamer van de immer goed ge humeurde Mendel Witzenhausen en Robert Gehring vol om live de topper tussen AC Milan en AS Roma te bekijken. Extra attractie tijdens het debuut van Beckham in Milan shirt was de parate kennis van onze wandelende voetbal encyclopedie Steve Promes. De dag werd traditiegetrouw nog wel vol goede moed afgesloten in de Pacha maar laat is het voor veel jongens deze avond niet geworden. Dag 3. Volgens de heilige arbeid rust verhouding stond er vandaag maar 1 training op het programma. Op een ander maar even zo fantastisch veld als de dag daarvoor werd er weer hard en scherp getraind. Onder het motto "work hard play hard" wordt er van het team veel gevergd tijdens de trainingen om vervolgens de teugels op andere momenten te laten vieren. De boog kan immers niet altijd gespannen zijn. In de middag had de groep tot ieders vreugde vrij en werd deze volop benut om te genieten van het mooie weer en de vele voorzieningen van ons prachtige hotel. 's Avonds was iedereen dan ook goed uitgerust, vol energie en vrolijk voor het diner in het Italiaanse restaurant 'Ciao'. Mede als gevolg van het heerlijke eten en een onophoudelijke serie van grappen en prach tige (sterke) verhalen werd het een top avond. Nadat het ook in het hotel nog (met dank aan een Amsterdamse feestwinkel) lang onrustig bleef ging iedereen redelijk op tijd naar bed. Dag 4. Deze dag stond in het teken van onze oefenwedstrijd tegen zaterdag hoofdklasser Spakenburg, 's Ochtends vroeg maakten we een lange en gezellige wandeling langs de boulevard die we afsloten met koffie en appelgebak. Mooi om te zien en horen zijn de onwennige en en thousiaste reacties van vakantiegangers wanneer het team in vol or naat langs het terras loopt: "Sind sie Mailand"? Nein, Amsterdam. "Ah, keine ahnung". Om 3 uur 's middags werd er afgetrapt voor een oefenwedstrijd in ideale omstandigheden. De twee ploegen bleken aan elkaar gewaagd op tien ongeconcentreerde AFC minuten na. Die werden dan ook zakelijk en professioneel door de Spakenburgers benut en deze trok ken daarmee de overwinning naar zich toe. In een voor oefenbegrip pen stevige maar faire wedstrijd waren de pijlsnelle Daryl van Mieg- hem en super balvaste Malcolm Esajas onze uitblinkers, terwijl ook de "blauwen" over een aantal zeer goede spelers beschikken. Markant genoeg brak Gijs Roodbeen bij een botsing zijn neus in de wedstrijd tegen zijn nieuwe club. Gelukkig hield hij er na het ziekenhuis bezoek een mooiere neus aan over! 10

Schakels (clubbladen) | 2009 | | pagina 10