Goed Genoeg Open 2008 Zondag 1 12 november 2008 87e jaargang nr. 4 En zoals bekend is AFC's kienavond royaal gedoteerd, dankzij een aantal vaste gulle gevers zoals minister Bos, maar ook Fortis, Lands- banki en Lehman Brothers. Elk van de ronden kent ftoo/rfprijzen, extra prijzen en verrassingspn]ztn. In het verleden gingen al parfumerie, horloges, een gitaar, een fiets, kaartjes voor een wedstrijd van Ajax, aandelen ABN-AMRO, een op maat gemaakte blazer, wijnen, wild, textiel, grif over de tafels. Zoals u weet is de absolute kraker telkens de hoofdprijs van de laatste ronde, doorgaans een reis voor twee personen. Dus komt allen! Vorig jaar nog in Volendamse yeppa-yeppasferen en dit jaar in meer informatie in de volgende Schakel en via AFC's website. De Kiencommissie 7 november 2008 werd voor de 21ste keer het Goed Genoeg Open gehouden op de baan van Olympus in Amsterdam Zuid Oost. Zo'n 50 deelnemers streden om het felbegeerde rode jasje en genoten van de frisse, maar zonovergoten dag, wat zanderige fairways en snelle per fect geprepareerde greens. Om 17.00 uur was bekend dat Nick den Ouden het jasje voor de 3e maal had bemachtigd samen met het VIP Time horloge en de beker. Tot volgend jaar!! Uitslag Goed Genoeg Open 2008 1Nick den Ouden 2. Guus Tenniglo 3. Peter van Essen Longest drive dames: Sandra Drenkelford Longest drive heren: Gerard Spanjaard Neary: Bas ten Holter Van links naar rechts: Ron van Doesburg, Sandra Drenkelford, Bas Rachman, winnaar 2007 Gerard Spanjaard, winnaar 2008 Nick den Ouden, Ronald Koster Foto's van alle onderstaande wedstrijden staan op onze website in ons 'AFC Fotoalbum'. Te bereiken via de homepagina linksboven en klik op 'AFC Fotoalbum'. Foto's zijn van Ton Post. 9 november: AFC - Hollandia 2-0 "Op de counter" Sinds enkele weken heb ik een trucje bedacht. Tegenwoordig kijk ik eerst even de samenvatting van RTVNH, alvorens ik überhaupt begin met het verslag van de wedstrijd. Te vaak is de adrenaline nog niet omlaag en te fanatiek schrijven wat je voelt is niet goed en de details van de wedstrijd zijn goed zichtbaar op TV. Vorige week was al erg plezierig om te schrijven en vandaag is dat niet anders. In de week dat de wereld weer een stuk rooskleuriger vooruit kan kijken met een bijzondere nieuwe president in Amerika, kwam vandaag de kampioen van Nederland op bezoek. De laatste keer dat wij in Hoorn speelden tegen deze mooie club, werden we zoek getikt. Op een donderdag avond hadden we het zo zwaar dat wij als toeschouwers al vermoedden dat Hollandia wel eens de nieuwe kampioen kon worden. Het begin van deze topper in de Hoofdklasse A was niet best van onze kant. De gasten speelden erg goed georganiseerd en wij konden geen grip krijgen. Gek genoeg scoorden we vrij vroeg in de wedstrijd door een mooie versnelling van Steve Promes, kwam de bal voor, en Malcom Esajas nam de bal op zijn borst en kon de bal in de korte hoek inschieten. Hollandia was de gehele wedstrijd eigenlijk veel beter. Waar deze ploeg de bal 6 a 7 keer rond kan spelen, doen wij dat maar 2 tot 3 keer. Doordat wij in staat bleken om steeds weer de bal te veroveren kon den we regelmatig snel omschakelen en met een man meer "counte ren". Eigenlijk een spelletje dat AFC nooit speelde. In plaats van echte buitenspelers en ervan uitgaande dat wij meestal in bal bezit zijn, spelen we nu een effectiever spelletje. Na de rust was het weer veel van hetzelfde. Hollandia erg goed maar niet gevaarlijk. AFC veel onrustiger maar wel met een ongelooflijk goede inzet en hierdoor hadden we veel vaker dan onze tegenstander een scoringskans. Laurens Samsom had de 2-0 op zijn slof maar het lukte net niet. Leandro Rappel en Malcom Esajas waren er ook dicht bij maar het duurde tot de 80e minuut waar Peter Post goed door kwam en zijn beste wedstrijd van het seizoen bekroonde met een mooie diepte bal die Leandro Rappel alleen voor de keeper mooi afrondde. 2-0 en bijna te mooi om waar te zijn. De laatste 10 minuten waren niet zo spannend meer want Hollandia was wel goed maar creëerde nauwelijks kansen, terwijl onze aanval lers er nog wel een paar hadden mogen maken. Al met al een mooie dag voor ons eerste zondagteam want onze direc te concurrenten slaagden er niet in om te winnen dus we sluipen langzaam aan naar de kop van de ranglijst. Volgende week zal Hollandia er weer staan tegen Westlandia. Wie weet staan we volgende week bovenaan maar dan moet er wel eerst gewonnen worden uit bij Haaglandia en dat is niet zo maar gedaan maar met deze instelling zijn we zeker niet kansloos. Succes jongens en als het moet gewoon weer "op de counter" Bob Duis Opstelling: Raymon van Emmerik, Joey Esionye, Said Mouma- ne, Mendel Witzenhausen, Willem Scheerens, Wout Meulenmans, Steve Promes, Laurens Samsom, Gijs Roodbeen, Peter Post, Malcom Esajas. Invaller: Leandro Kappel 2 november: FC Hilversum - AFC 0 - 2 "Wat een heerlijke dag" Onze supportersclub "the Reds" had vandaag een prachtige bus gere serveerd om de supporters mee te nemen naar de uitwedstrijd tegen FC Hilversum. Na vele weken van voorbereiding hadden we vandaag nagenoeg alles mee. Om te beginnen scheen de zon en dat was een meevaller en aangeko men bij sportpark Crailoo bleek dat de wedstrijd gepland stond op waarschijnlijk het mooiste veld van de hoofdklasse A. Op de heenweg een lekker voetbal sfeertje in de bus en genoten wij van een toeristische route van onze chauffeur. Een lekker CDtje stond op met Jantje Smit en Wolter Rroes. Ondanks dat de mini-bar onaangeroerd bleef, was de stemming opperbest. Van onze elftalleider Cees Thomas ontving ik van te voren de opstel ling op papier en dacht dat het wel aardig was om de meest trouwe supporters de opstelling voor te lezen door de microfoon. Nadat Sam Honsdrecht de tekst van het liedje wat een heerlijke dag" compleet uit z'n hoofd mee had gezongen, kwamen we aan op een zonovergoten sportpark Crailoo. Bij het warm lopen bleek echter de opstelling niet helemaal correct en was het opzienbarend dat Malcom Esajas en Leandro Rappel niet in de basis stonden, zoals toch in de ontvangen opstelling was weerge geven. Vanaf het begin speelden we echter goed, in tegenstelling tot vorige week tegen HBS. Wat een afknapper was dat toen en wat was ik teleurgesteld. 7

Schakels (clubbladen) | 2008 | | pagina 7