AFC's "Bie"- zonderheden Pim Brekelmans, Nassaukade 334111, 1053 LV Amsterdam, lidnr. 6504. A.E.A. Landman, Bauduinlaan 35, 1047 HK Amsterdam, lidnr. 9692. Kay Stefels, Uiterwaardenstraat 298", 1079 DB Amsterdam, lidnr. 8207. Randy Lobatto, Salamander 85, 1187 BS Amstelveen, lidnr. 2456. Afgevoerd Gamito Linger (8152) Opzeggingen: Henk Sierksma (8465), Tommy van der Torre (7368), Mohamed Benaskar (8365), M. Appel (7648). Op 7 November jl. vond weer de jaarlijkse bijeenkomst van de leden van de Zilveren Ploeg plaats. Circa 120 leden gaven acte de presen ce. Reijer Oud werd benoemd tot AFC-Ridder, terwijl Randy Lo batto, Pim van de Meent, Richard de Metz en Aiphons Peters werden geïnstalleerd als lid van de Zilveren Ploeg. Elders in deze uitgave van ons clubblad de Schakel wordt u nader geïnformeerd op deze naar mijn mening zeer geslaagde avond. In deze column wil ik gaarne mijn medecommissieleden Hans Honsdrecht en Hans de Wijs Sr., alsmede Chris Schroder dank zeggen voor de door hen verleende medewerking en Frans Ris en Joop Kenter en alle medewerkers voor het verzorgen van deze avond. Het was ook fijn om Sebo Woldringh Sr. op deze avond weer in ons midden te hebben. Hij vertelde mij gelukkig dat zijn gezond heidstoestand stabiel en onder controle is. Leden van de Zilveren Ploeg noteert u vast de datum van 6 november 2009. In mijn vorige column vermeldde ik de blessure van ons jeugdlid Dino van Essen en ik noemde een gebroken been. Dit dient te zijn een gebroken pols. Nogmaals aan Dino een snelle terugkeer op de velden gewenst vergezeld van mijn verontschuldigingen. Afgelopen vrijdag 7 november moest Zilveren Ploeger en preses van het jaarlijkse Herendiner op 18 januari Nicky Hekster in Hotel Wi- entjes te Zwolle een presentatie geven aan ICT professionals uit de Groningse en Friese gezondheidszorg en kon daarom niet aanwezig zijn op de jaarlijkse bijeenkomst van de Zilveren Ploeg. Tot zijn verrassing werd de groep voorgezeten door oud-aanvoerder van ons eerste elftal Dr. Willem Lenglet en daarom ook niet aanwezig als nieuwe Zilveren Ploeger. Klinisch fysicus Willem is tegenwoordig directeur van het Medisch Centrum Leeuwarden. Hij volgt AFC nog steeds, maar heeft weinig tijd om naar het Amsterdamse af te reizen. Beiden spraken nog over Willem zijn gloedvolle en geestige speech tijdens één van de jaardiners, waarin hij de kans dat AFC op dat moment kampioen kon worden uit het zogenoemde. "Onzeker heidsprincipe van Heisenberg" probeerde af te leiden. U ziet weer dat je leden van AFC overal tegen komt. Onze voormalie trainer Ton du Chatinier, die aan het eind van het seizoen 2007-2008 naar Spakenburg was gegaan, werd eind oktober benoemd tot assistent-trainer van de eredivisieclub FC.Utrecht. Namens de AFC wensen wij hem veel succes. AFC-ers ergens tegenkomen, is altijd leuk. Vooral als 't om de jongste jeugd van onze voetbalclub gaat. Dat gebeurde onlangs bij de ING- Marathon van Amsterdam. Dit geweldig interessante sportevene ment, dat naar alle waarschijnlijkheid ING als sponsor zal gaan ver liezen, vond plaats in het Olympisch Stadion in Amsterdam. Notabe- ne op de heilige sportgronden, die al zo'n tachtig jaar bestaan, vanaf de Olympische Spelen in 1928. Daar in het Stadion eindigde de zoge heten Mini-Marathon, waarbij de oplettende toeschouwers zagen dat het op bepaalde momenten een ware verschijning was van rode sport- shirts. Maar liefst 130 jonge AFC-ers liepen in die Mini-Marathon mee. Juichend met de handen omhoog, toen zij luid toe geklapt door nogal wat AFC-ers op de tribunes, het Stadion binnen renden. Onze club was in deze Mini-Marathon de deelnemende sportclub met de meeste deelnemers. Wiebe Westerhof, één van de organisatoren van de AFC-deelname namens onze Jeugdcommissie, vertelde na afloop dat de slechts een enkele kilometer afstand die gelopen moest worden, eigenlijk te kort was. Zijn jeugdige clubgenoten hopen volgend jaar weer een wat grotere afstand te mogen lopen. Was dit keer ongetwij- 12 november 2008 87e jaargang nr. 4 feld weer een leuk AFC-moment, waarbij onze jeugdspelers betrok ken waren. Onze jeugdspeler Daniël Miedema, spelend in de Jun. D 13 was zo ongelukkig om tijdens de wedstrijd bij een val zijn twee voortanden te breken. Namens de AFC sterkte en beterschap. AFC - Ridder Paul Meijer (66 jaar lid) verblijft momenteel in het ziekenhuis voor het ondergaan van een aantal medische behandelin gen. Onze AFC-gedachten zijn bij hem. Wij zenden hem onze AFC - groeten en wensen hem beterschap. Zondag jl. na afloop van de gewonnen wedstrijd tegen Hollandia (2- 0) ontmoette ik Mathijs Groenewoud van RTV Noord Holland Sport. Mathijs was in de laatste jaren één van de sportjournalisten, die in zijn programma, samen met Ton Ojers, veel aandacht aan het amateurvoetbal uit de Hoofdklasse A besteedde. Mathijs verbleef in het ziekenhuis, maar is inmiddels weer aan het revalideren. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel. Op 2 november jl. organiseerde het bestuur van de Supportersclub The Reds een bijeenkomst in de morgen op Sportpark Goed Genoeg in aanwezigheid van notaris Sterel van het AFC Vriendelijk Bedrijf Sterel c.s., tijdens welke bijeenkomst de nieuwe notariële aktes on dertekend konden worden. Na afloop werd gezamenlijk per bus naar FC. Hilversum vertrokken om daar ons eerste elftal aan te moedigen en met 2-0 te zien winnen. Op dinsdag 21 en woensdag 22 oktober jl. werd weer als jaarlijkse traditie de Herfst 2-daagse door de jeugdcommissie georganiseerd. Ongeveer 170 jeugdleden (D-E-F pupillen) konden op de drie kunstgrasvelden hun kunsten vertonen. Onze complimenten aan het adres van onze jeugdcommissie. Voor de resultaten verwijs ik u naar onze website. AFC - Ridder Piet Vaal verblijft na een periode in het ziekenhuis te hebben doorgebracht voor revalidatie in een verpleeghuis in Almelo. Namens de AFC zijn onze gedachten bij hem en zenden wij hem onze groeten met de wensen voor beterschap. Van ons lid van verdienste Peter Roosenschoon ontving ik onder staande foto, waarbij mijn nevenwerkzaamheden in Schagerbrug nu op 72 jarige leeftijd bekend zijn geworden. Ons lid Yves Gijrath kwam in het nieuws omdat hij in het zonnetje werd gezet voor een nieuwe door de Gemeente Amsterdam uit te reiken onderscheiding aan de beste ondernemer van de stad. Tevens zal de door Yves ieder jaar te organiseren Miljonairs Beurs in de cember a.s. dit jaar worden geopend door de Amerikaanse filmster Pamela Anderson. Wij wensen Yves met de voorbereidingen voor de komende beurs veel succes. Ons bestuurslid Rinus van Leijenhorst en echtgenote Gerda zijn op 18 november a.s. 25 jaar getrouwd. Beiden zijn snel na het lid wor den zeer goede leden van AFC geworden en altijd op Goed Genoeg aanwezig. Rinus in het verleden als voorzitter van de jeugdcommis sie en thans bestuurslid TOPamateurs. Ook zoon Joey is naast zijn eigen voetballen in het T elftal actief bij de begeleiding en coaching van de Junioren A 1. Namens de AFC onze hartelijke gelukwensen aan het 25 jarig bruidspaar en zoon Joey. 4

Schakels (clubbladen) | 2008 | | pagina 4