Voor de liefhebbers adviseer ik om de samenvatting van de wedstrijd even te bekijken op "gemiste uitzending" van RTVNH (te zien op onze website bij 'amateurnieuws') want daar is het doelpunt goed in beeld gebracht. De wedstrijd ging op slot en het was voelbaar dat DWV niet zou gaan scoren. Steve Promes viel in en maakte zijn eerste goal voor AFC en kort daarop bereidde hij de de 4-0 voor. Steve ging zijn man lekker voorbij en uit zijn voorzet werkte Tristan Buchinhoren de bal achter zijn standbeen om langs de keeper. Jammer dat Willem Scheerens volkomen onterecht zijn 2e gele kaart kreeg. De verder prima leidende scheidsrechter gaf volkomen onte recht een 2e prent en dan moet je eraf. Mooi om te zien dat Willem niet ging douchen maar in zijn voetbalkleding gewoon op de dijk naar zijn geblesseerde medespelers toeliep om zijn team aan te moedigen. Het gebeurt niet vaak dat ik blij ben dat de scheidsrechter af fluit. Het is gewoon leuk om AFC te zien voetballen en bijna altijd gezellig langs de kant. Vandaag was het extreem slecht weer en verdienen alle supporters een compliment dat men de regen en wind heeft getrot seerd om naar Goed Genoeg te komen. Het was het echter deze keer dubbel dik waard want we winnen niet zo heel vaak met 4-0 van DWV, Boven in het clubhuis liep ik mijn vader tegen het lijf en hij glunder de van oor tot oor. We doen weer gewoon mee na twee overwinnin gen op rij en geeft de AFC burger weer moed want volgende week moeten we aan de bak in Noordwijkerhout tegen VVSB. Succes boys en wij staan weer op de Dijk. Weer of geen weer! Bob Duis Opstelling: Raymon van Emmerik, Joey Esionye Tristan Buchinho ren), Said Moumane, Willem Scherens, Laurens Samsom (Erik Piket), Gijs Roodbeen (Steve Promes), Malcom Easajas, Kevin Vermey, Peter Post. Benjamin Pinto, Leandro Kappel 28 september: VUC - AFC 3 - 4 "De tweede helft" Gelukkig schreef Ronald Koster vorige week het wedstrijdverslag. Na een slechte wedstrijd van onze kant is het echt geen pretje om zoiets te schrijven. Meestal proberen wij als "verslaggevers" een leuk stukje te maken, niet per se alleen maar over de details van de wedstrijd. Met een blocnote alle details bijhouden a la van Gaal en vervolgens alle feiten onder elkaar leest vermoedelijk niet lekker. Vandaag kost het mij geen moeite. Na een "flauwe" eerste helft geen doelpunten en weinig te melden. Ik begon de tweede helft naast een aantal geblesseerde spelers te kijken en het was erg leuk om te zien hoe deze jongens zo'n wedstrijd beleven. Normaal gesproken staan deze spelers in de basis maar door blessures is het soms niet mogelijk om te spelen. Je kunt dan niets met je energie en het enige dat je kan doen is je collega's aanmoedigen. Ik zal niet herhalen wat er allemaal gezegd werd maar alleen al hun beleving was de moeite waard. Thuis tegen Turkiyemspor was ook de 2e helft het meest interessant. Vandaag weer al het vuurwerk na de rust en ik zal proberen het goed uit te leggen want het ging razendsnel! We kwamen snel op 0-1 dankzij mooi voorbereidend werk van Mal colm Esajes en Leandro Kappel schoot de voorzet goed in. Heerlijk om deze "tiener" te zien voetballen want hij speelde vorig seizoen nog gewoon in de AlVan Esajas weten we dat hij zeer behendig is en deze 2 spelers naast elkaar is echt een genot om naar te kijken, zeker als ze de ruimte krijgen. Vandaag heb ik mij voorgenomen om wat meer namen te noemen. Voorin stond Gijs Roodbeen opgesteld. Gijs heeft de longen van een marathonloper en het leukste om hem bezig te zien is als hij door een tegenstander geïntimideerd wordt. Hij kijkt die jongen dan aan en grijnst en loopt weg om vervolgens weer een sprintje te trekken, wat mij betreft precies de manier om met deze materie om te gaan. Van daag vond ik Gijs ook voetballend erg goed. 15 oktober 2008 87e jaargang nr. 3 De tweede goal kwam vrij snel na de eerste en dit keer schoot Mal colm Esajas zelf de bal tegen de touwen. Over Malcolm kan ik kort zijn. Een absolute aanwinst. Bij de 0-2 achterstand voor VUC volgde een korte mindere periode en dat is vaak als je snel 0-2 voor komt. Langs de kant waren we al bang voor een tegengoal en die kwam ook. Steve Kenepa is één van de beste spelers van de Hoofdklasse A en bijna niet te verdedigen. Joey had het vandaag zwaar maar onze nieuwe aanvoerder deed het gewoon goed. De 1-2 was briljant en daar kun je tegenaan lopen. Gelukkig maakten we snel 1-3 en leek de wedstrijd gespeeld maar niets was minder waar. Laurens Samsom kwam goed door en met een beetje geluk stuitte de bal omhoog en kopte hij goed langs de keeper. Jammer dat ik geen camera in mijn handen had want de "big smile" op Laurens' gezicht was te gek om te zien. Na een aantal wedstrijden in het tweede was Laurens natuurlijk teleurgesteld en daarom extra leuk dat hij zo goed speelde en een prachtig doelpunt maakte. Een andere speler die de laatste weken toch een beetje teleurgesteld was speelde vandaag ook bijna de gehele wedstrijd goed. Ik heb het over Kevin Vermeij en dat geeft aan datje gewoon een brede selectie nodig hebt. Na afloop liep Kevin rond met een grote glimlach! Bij de 1-3 dus alle reden om vrolijk te zijn met nog 10 minuten te spelen. Ik deed net mijn Blackberry weer in mijn jasje want het is een goede gewoonte bij veel AFC'ers om het thuisfront op de hoogte te houden van de stand. Vandaag kreeg ik bijna kramp van het sms' en want voordat ik klaar was met typen vloog de bal alweer in het netje. VUC maakte 2-3, weer door Kenepa, en deed ons nog even kort schrikken maar voordat de bijna honderd jarige tegenstander helemaal klaar was met juichen hing de bal alweer in de touwen: 2-4. Nog een paar minuten op de klok en gelukkig hebben we het gehaald. De 3-4 viel in blessuretijd en VUC had gelukkig geen tijd genoeg meer om nog iets te kunnen doen. Neem van mij aan dat de ontlading zeer groot was. De aanwezige AFC'ers keken elkaar aan en dachten allemaal hetzelfde. Deze opste ker hadden we gewoon nodig. Drie keer achter elkaar verliezen was wel heel erg vervelend geweest. Nu sta je gewoon weer in het linker rijtje (op punten) en doen we weer helemaal mee. Ik heb een paar namen genoemd maar vind vooral de teamprestatie geweldig. In de kleedkamer werd gezongen en dat deed de ploeg zo hard dat het op het veld te horen was door de houten tribune heen. Op naar volgende week als onze vrienden uit "Noord" op bezoek komen. Met deze instelling moeten we er weer vol voor gaan. Bob Duis 21 september: AFC - Elinkwijk 1 - 2 Autoloze zondag, dam tot dam loop, de stad vol vertier, kinderen die spelen op straat, zelfs catamaranwedstrijden op de binnenwateren van het IJ. Veel te doen in en rondom Amsterdam en dan werkt het weer ook het weekend nog mee, wat wil een mens nog meer. Op AFC was het druk, op zaterdag en zondag was het echt voor ie dereen begonnen de competitie. Geen bekerwedstrijden meer waar, gezien de uitslagen, de krachtsverschillen soms te groot waren, maar goed, het zijn gewoon lekkere oefenpotjes waardoor men in ieder geval wat scherper aan de start kon staan. Gisteren zag ik zaterdag 1 met 4-1 winnen tegen promovendus VVJ uit Utrecht achter de hoofdtribune op een prachtig veld en kon tevens een blik werpen op de B2 die tegen een fysiek sterk Westlandia BI speelde en na een 0-2 achterstand een knappe 4-2 overwinning uit het vuur sleepte. Eigenlijk gewoon een lekkere zaterdag. De zondag stond én ons tweede én ons eerste tegen Elinkwijk uit Utrecht. Een 3-1 overwinning voor het 2e was prima en een mooi voorteken voor de verdere middag. Vijf voor half drie stroomde ons clubhuis leeg nadat men de klassieker Feyenoord-Ajax in een 2-2 zag eindigen. Spannend slot met wat arbitrale flaters, maar dat zag ik 's avonds bij Studio Sport wel meer. Hoe is het met het Nederlandse voetbal gesteld? Niet echt geweldig, je zag dan wel Ajax en NEC Europees winnen, maar voornamelijk op het hoogste niveau kreeg PSV een voetballesje van John Heitinga en zijn Spaanse vrienden. De tijd zal het leren... 8

Schakels (clubbladen) | 2008 | | pagina 8