15 oktober 2008 87e jaargang nr. 3 Aangekomen bij VVSB begon de zon te schijnen. De spelers waren op het veld aan het warm lopen en toen realiseerde ik mij opeens dat ik vorig seizoen het einde van de wedstrijd niet heb gezien. Sjoerd Jens moest destijds naar het ziekenhuis en na een 3 uur durend ver blijf bij de eerste hulp viel het gelukkig mee. Maandag zien we Sjoerd overigens bij de uitreiking van de Metropool topscorers trofee in Amsterdam. Zaterdag kwam ik zelf in aktie met "Zami Cinque" (AFC 5) en speel de slechts één helft. Ondanks dat mijn coach Lou Hekster mij in vertrouwen had toevertrouwd dat ik in de basis zou starten, kon ik niet vanaf het begin spelen. Ik had 's ochtends mijn voetbaltas gepakt en niet zoals gebruikelijk direct in de auto gezet. Bij het sportpark Ookmeer aangekomen kwam ik erachter dat mijn tas nog gewoon in de gang stond. Ik kon wel door de grond zakken. Terug naar de wedstrijd van vandaag, waarin Said Moumane zijn 150e wedstrijd speelde voor AFC. Hulde! Zoals meestal begonnen we niet fel genoeg en een terechte 1-0 voor VVSB na een mooie uitgespeelde aanval. Hoe dat nu komt weet ik niet maar het lijkt wel of wij eerst een tegengoal moeten incasseren, alvorens we wakker worden. Vandaag lukte dat ongelooflijk goed. Vanaf de 1-0 waren de boys wakker en begon het "te lopen". Leandro Kappel brak door en gaf een strakke voorzet voorlangs die Tristan Buchinhoren goed afmaakte. Gelukkig dus snel 1-1 en dat gaf de burger weer moed. Na rust goed uit de startblokken en snel op een 1-2 voorsprong. Mooie aanval over rechts met Malcolm Esajas, ook dit keer niet als afmaker, maar uit zijn geweldige voorzet kon wederom Tristan zijn 2e goal maken. Na het veel te slappe begin ontstond er na een half uur spelen een soort "klik" waar je als coach vanaf de start van het seizoen op wacht. In de voorbereiding sleutel je aan een vaste basis maar het is afwach ten of het dubbeltje valt. Vergelijk het met het begin van een relatie. Na een paar weken wordt het al weer een beetje gewoon en is het afwachten of de verliefdheid omslaat in houden van. Toen ik de spelers van ons huidige eerste elftal leerde kennen sprak de groep mij erg aan. Achterin een paar echte kerels erbij en voorin gewoon veel meer mogelijkheden. Je voelt dan als niet helemaal objectieve fan een soort van kriebels. Wanneer een ploeg goed gaat voetballen en er automatismen gaan ontstaan zoals het Ajax met Jari Litmanen, dan lijkt het alsof er een soort van chemie ontstaat. Waarom denk je dat er over de gehele wereld mensen zijn die de hele week al hun centjes opzij zetten om op zondag bij hun club op de tribune te kunnen zitten. Bij ons is dat iets minder fanatiek maar het geeft wel aan wat voetbal met een mens kan doen. Na de 1-2 waren we echt in "charge" en had ik dit seizoen voor het eerst dat gevoel. Natuurlijk zijn wij geen Ajax en speelt er ook geen Jari Litmanen bij ons, maar op Hoofdklasse niveau staat er een mooie ploeg en ik begin erin te geloven. Laurens Samson stond op de goede plek om de keepers fout af te straffen en het kwam verre van uit de lucht vallen dat we 1-3 maakten. Na rust heer en meester en dat gebeurt niet vaak bij VVSB. Immers wonnen wij er nog nooit. De 2-3 vlak voor tijd was een formaliteit want er bleek geen tijd meer voor VVSB om nog gelijk te maken. Vandaag zat dat er gewoon niet in. Terug in de bestuurskamer werden wij gefeliciteerd door de voorzitter van VVSB. 1600 Mensen langs de kant en een puike voetbalclub met een goede organisatie en dito sponsors en vrijwilligers. Een voorbeeld voor vele clubs en ik vermoed dat dit team gewoon weer meedoet bovenin. Het zou mij echter niet verbazen als wij daar in dat linkerrijtje ook wat te vertellen gaan krijgen. De manier waarop AFC vandaag de punten mee naar huis kon nemen geeft mij een gevoel dat er dit sei zoen nog vele leuke momenten kunnen gaan volgen. De gezonde kriebels die ik al voelde aan het begin van het seizoen beginnen langzaam aan om te slaan in geloof in meer. Alsof je een nieuwe vriendin hebt waar je van begint te houden. De tijd zal het leren! Bob Duis Opstelling: Raymon van Emmerik, Joey Esionye, Said Moumane, Willem Scheerens, Laurens Samsom, Gijs Roodbeen, Malcom Easa- jas, Kevin Vermey, Peter Post, Leandro Kappel, Tristan Buchinhoren Invallers: Steve Promes, Wout Meulenmans, Benjamin Pinto 5 oktober: AFC - DWV 4 - 0 Het hoofdveld Zo'n 30 jaar geleden was AFC-DWV al een "hot issue" in mijn fami lie. Mijn vader was elftalleider en ik stond als klein jongetje op de dijk. Heel vaak verloren wij deze derby's van onze stadsgenoot uit noord en dit tot grote frustratie van mijn vader. Voorafgaand aan de wedstrijd wist hij me te vertellen dat hij in 1961 zelf speelde en scoorde tegen DWV. In dat jaar werd AFC kampioen en promoveerde naar de hoogste divisie. Vandaag stonden beide teams weer tegenover elkaar. Het regende de gehele dag en het is echt een wonder dat deze wedstrijd doorging. Ik kom zondagavond thuis van een kort samenzijn met ons eerste team en we hebben "en group" een hapje gegeten in het clubhuis en van daaruit was goed te zien dat het speelveld er nog prachtig bij ligt, zelfs na 2 x 3 kwartier spelen in de stromende regen. Onze sport parkmanager Pim van de Meent verdient een enorm compliment want het is een prestatie om dit hoofdveld zo op te leveren. Vanaf de eerste minuut was wel duidelijk dat het vandaag niet moge lijk was om lekker te "tikken". Er staat gewoon heel veel op het spel en de omstandigheden waren niet zodanig dat je "relaxed" kan voet ballen. We stonden op de dijk te vechten met de paraplu's en de jongens op het veld hadden constant regen en wind in hun gezicht. De gehele eerste helft was dit voelbaar en leed de wedstrijd onder de weersom standigheden. Meest noemenswaardige gebeurtenis in de eerste helft was de blessure van de keeper van DWV. Met een schouderblessure moest deze prima doelman het veld verlaten. De 0-0 ruststand gaf de trouwe AFC supporter moed. Immers begint ons eerste team vaak veel beter te voetballen na de thee. Vandaag niet anders. Vlak nadat onze trainer Cor ten Bosch zijn eerste wissel inbracht, viel de 1-0. Willem Scheerens kwam goed door en hield de bal in bezit richting de goal. Vooral het doorzetten van Willem was bepalend voor dit doelpunt en het "afvallende' schot op doel kon Gijs Roodbeen beheerst binnen schuiven. Tristan Buchinhorn was overigens de man die inviel en dat bracht direct meer stootkracht voorin. DWV kwam deze wedstrijd op alle fronten te kort. Het blijft een mooi affiche om deze twee Amsterdamse teams tegen elkaar te zien spelen maar vandaag was AFC een maatje te groot. De 2-0 kwam enkele minuten later en zal de geschiedenis boeken ingaan als een van de mooiste individuele acties van een AFC speler. Leandro Kappel ontving de bal op eigen helft aan de zijkant en zocht zijn tegenstander op. Vaak gaat Leandro recht op het doel af maar hij stond nog zo ver van de goal dat ik ervan uitging dat hij buitenom zou gaan. Waarschijnlijk dacht de rechtsback van DWV dat ook want met een slepende beweging kapte hij de bal voor zijn been en kwam hij a la van Persie naar binnen en kon met zijn "goede" been de bal op goal schieten. Vanuit een onmogelijke positie schoot hij de bal over de keeper en onder de lat in het mandje en leek het alsof hij de bal schoot en lobde tegelijk. 7

Schakels (clubbladen) | 2008 | | pagina 7