Nieuw op AFC website Een wedstrijdbal aanbieden? Medische commissie Scheidsrechter zijn bij AFC Zondag 1 Osgood Schlatter! Nieuw lid? Op de jeugd- en seniorenpagina staat een button 'afgelastingen' waar je deze informatie vanaf ongeveer 08.15 uur kunt vinden. Eventuele afgelasting van trainingen staan niet op deze pagina. Een zoekmogelijkheid Sinds kort kent onze website een zoekmachine. Op iedere site is links bovenaan in een wit kader de functie aanwezig. Type hierin het on derwerp of gewenste naam en klik op 'zoek'. Gebruiksaanwijzing: in het algemeen geldt dat als de zoekopdracht teveel resultaten oplevert, de zoekopdracht te algemeen is. Onze zoekmachine werkt in grote lijnen hetzelfde als Google, met als voornaamste verschil dat als je bv. op hans van der velden zoekt, Google naar pagina's zoekt die én hans én van én der én velden zoekt, en onze zoekmachine naar pagina's die één van de vier bevat. Zoekopdrachten kan je volgens de gebruikelijke manieren aanscher pen: "hans van der velden" vind alle pagina's waarin 'hans van der velden' in die volgorde voorkomt: dus tussen aanhalingstekens. hans AND velden of hans velden vind alle pagina's die zowel hans én velden bevatten; hans NOT velden of hans -velden vind alle pagina's die wel hans maar geen velden bevatten. Sinds jaar en dag kunt u een wedstrijdbal aanbieden voor de thuis wedstrijden van ons le elftal of voor een ander team naar uw keuze. Kosten 125,= voor een prachtige NIKE wedstrijdbal, een ontzettend leuk gebaar, wat door het betrokken team en onze hele club zeer wordt gewaardeerd. Vindt u dit een leuke idee neemt u dan contact op met ons bestuurslid Bob Duis, telefoon 06-46160111. Wij zullen de namen van de toe komstige "bal-begunstigers" via de Schakel bekendmaken. Over de kleine A.F.C.ers gesproken. Is Osgood Schlatter ook lid van A.F.C.?? Ik hoor die naam de laatste tijd veelvuldig noemen. Inderdaad veel te veel. Want de aandoening Osgood Schlatter komt voornamelijk voor bij onze toekomstige selectiespelers, welke nu tussen de tien en veertien jaar zijn. De verschijnselen bestaan uit pijn in het onderbeen net onder de knieschijf. Vaak nachtelijke pijnen en zeker na inspanning. Maar ook op school bij springen, hurken of traplopen. Deze klachten treden vaak op tijdens de groeispurt, en voornamelijk bij jongens in de eerder genoemde leeftijd die veel aan sport doen. Wat is nu het geval? Precies op de plek waar bij onze voetballertjes de aanhechting zit van de meest belangrijke strekspier( de Quadrceps) van de knie, dus om de bal te schieten, hecht deze vast in de regio van de zo belangrijke groeischijf van het onderbeen (de epifysairschijf). Heftige locale periostpijn met lichte zwelling welke warm aanvoelt, wordt overduidelijk aangegeven. Advies: in het acute stadium is het raadzaam om gedoceerde rust in te bouwen vergezeld van ijspakkingen gedurende 15/20 minuten en dit meerdere malen per dag te herhalen. Dit ter vermindering van de zwelling en pijn. Ook kan een zg. patellapees bandje worden gedra gen, waardoor de trekkracht op de peesaanhechting vermindert. Let in het voedingspatroon ook op voldoende melkproducten en vitamine D. 15 oktober 2008 87e jaargang nr. 3 Verantwoording voor ouders en trainers! In de eerste twee maanden van deze acute fase is trainen en spelen op harde ondergrond af te raden. Verder dient de gymsectie op school te worden geïnformeerd, dat uw kind niet volledig aan de gymlessen kan deelnemen. Dit wegens nadelige invloed bij knielen en sprongkracht oefeningen. Daarna is alleen duurtraining aan te raden, waarbij enige vorm van explosiviteit nog steeds ongewenst is. De aandoening is zoals dat heet "self-limiting", neemt af zodra de groeispurt zich weer heeft genorma liseerd. Ondanks dat je voor je elftal niet te missen bent, of dat de trainer je hard nodig heeft, is het beter enkele weken langer te wachten met voetballen, dan één dag te vroeg willen beginnen. Om bovenstaande reden hecht de Medische Commissie veel waarde aan medische begeleiding bij onze jeugd. Preventie is onze kern taak. Oude bekenden in die begeleiding zijn Michael Olivieira jun. Al, Aukje Spoelstra jun. Cl, Marielle Marelis sen. Zat 1, Frank Tilmans en Co Grosze Nipper zondag A selectie met aan het hoofd huisarts Lex Swaan. Nieuwkomers in dit team zijn Dennis Schroder jun. BI (daarnaast nog gecertificeerd keepers- en hersteltrainer), Dennis van der Welle jun. Dl( student fysiotherapie en voetbalt n.b. bij onze concurrent V.V.S.B!) en Ruth Maier begeleid sen. zondag 2( student fysiotherapie en kickboxster bij uitstek). Al deze mensen kunnen met raad en daad op medisch-, paramedisch gebied leiding geven aan onze leden. Voor A.F.C.ers is iedere maandagavond een gratis inloopspreek uur in de fysiopraktijk van Nijenrodeweg 914 tussen 19.00-20.00 uur Lex Swaan (arts) tel. 020-6731337 Fysiotherapeuten: Wim Crouwel (voorzitter) en Frank Tilmans tel. 020-6440070; voor reacties e-mail: wim.crouwel@xs4all.nl Verzorger/masseur A-selectie: Co Grosze Nipper tel. 06 44352970 Scheidsrechter zijn, en wat je dan zoal te horen krijgt "scheids, dat was toch een schouderduw "scheids, wel naar 2 kanten fluiten hoor "scheids, je mag thuis zeker niks "scheids, ik heb vrijheid van meningsuiting hoor "scheids, hij gooit niet uit zijn nek En dan nu weer een opmerking van de scheids op één van deze uitspraken: "scheids, dat was toch een schouderduw Laten we eerst eens in de regels lezen wat er staat over de schouder duw: - 'reglementair is: duwen met schouder tegen schouder, de bal bin nen speelbereik en met de mogelijkheid om de bal te spelen, de arm moet hierbij tegen het lichaam gedrukt blijven.' Vooral het vetgedrukte is vaak niet bekend bij spelers, zij denken dat een schouderduw overal en altijd mag en dat is dus niet waar Adriaan Jeukens, scheidsrechter Foto's van alle onderstaande wedstrijden staan op onze website in ons 'AFC Fotoalbum'. Te bereiken via de homepagina linksboven en klik op 'AFC Fotoalbum'. Foto's zijn van Ton Post. 12 oktober: VVSB - AFC 2-3 "Het dubbeltje valt" Vandaag op tijd naar Noordwijkerhout want de wedstrijd begon al om 14.00 uur en ik had met mijn vriend Adriaan afgesproken om hem mee te nemen, nadat hij ruim 2 weken geleden is geopereerd aan zijn heup. Hij is een "oud"-team genoot van de veteranen en een pechvo gel want met een versleten heup is het voetballen sinds kort "finito basta".Adriaan is echter een super optimist en tegenwoordig verdien stelijk clubscheidsrechter en dat is voor een amateurclub als AFC heel erg welkom.

Schakels (clubbladen) | 2008 | | pagina 6