Zaterdag op AFC "Goed Genoeg"- Open 2008 Zilveren Ploeg Proef 'afgelastingen' op de website 15 oktober 2008 87e jaargang nr. 3 wij hem samen met zijn echtgenote nog een flink aantal gelukkig jaren. Ook werden er in de vorige Schakels de verjaardagen van Patrick Reddering (voorzitter van de Elftalcommissie B) en zijn vader Zilve ren Ploeger Rob Reddering niet vermeld. Patrick vierde zijn ver jaardag op 8 oktober en Rob zijn verjaardag op 5 juni. Alsnog onze gelukwensen aan beiden. En dan nu de verjaardagen van de komende vier weken. Erelid en AFC-Ridder Marcel Koster (15/10) - Lid van Verdienste Jaap Draisma (16/10) - Hans Coorengel (16/10) Barry v.d. Glas (17/10) - AFC-Ridder Coen Colijn (18/10) - Erelid en AFC-Ridder Rob Duis (18/10) - Ernst Bouman (22/10) - Fred Berrier (23/10 - Lid van Ver dienste en mijn tweelingbroer Hans de Bie (24/10) - Fred Gehring (26/10) - Rein Akkerman Jr. (27/10) - Theo Janssen (31/10) - Dick Visser (31/10) - AFC-Ridder Gerard van Poorten (2/11) - Erelid Dick van der Klaauw (5/11) - AFC-Ridder Henk v.d. Bergh (6/11) - Lars Boering (7/11) - Michael Kinsbergen (10/11) - Michael Kahn (13/11) -Marcel v.d. Meent (13/11) - AFC-Ridder Henk de Groot (15/11) - Erelid en AFC-Ridder Rein Akkerman (15/11) -Paul Koster (17/11) - Jan Roedema (17/11). Aan al deze jarigen onze hartelijke felicitaties. Johan de Bie Naschrift redactie: en zoals altijd vermeldt Johan zijn eigen verjaar dag niet, alleen zijn tweelingbroer. Ook Johan feliciteren wij op 24 oktober en wensen dat hij nog vele jaren in gezondheid en voorspoed zijn bijdragenvoor AFC kan en wil leveren. Een gezellige en boeiende zaterdag op AFC Een zaterdagochtend op AFC! Gezellig, boeiend en zelfs leerzaam. Je komt veel aardige mensen tegen, je maakt met nieuwe aardige mensen kennis, je geniet van het gezellige gedrag van vaders, moe ders, opa's en oma's en broertjes en zusjes van de jonge voetballer tjes. Bovenal is het genieten geblazen van de jeugdige spelers zelf. Of ze nu van AFC zijn of van de tegenpartij. Ik maakte onlangs weer eens zo'n fijne samenkomst mee. In het kiel zog van kleinzoon Jasper van het pupillenteam E5. In de bestuurs- hoek Marjan Janssen, de leuke vrouw, die de gehele wedstrijdadmini stratie verzorgt. Die de scheidsrechters en de teamleiders ontvangt, hen een formulier laat invullen en na de wedstrijd van de leiders de uitslag te horen krijgt. De gastvrije Marjan, die elk van hen vriende lijk welkom heet en een kop koffie aanbiedt. Degene, die op 't veld verloren eigendommen dankbaar van de vinders verzamelt en die aan de eveneens dankbare eigenaars terug bezorgt. Die ook praat-en luisterpaal is voor de AFC-ers, die even, soms met 'n klein probleem pje, komen buurten. Op het moment dat je op zo'n zaterdagochtend om half negen het voetbalcomplex "Goed Genoeg" betreedt, word je met 'n blij gevoel geimponeerd door de grote hoeveelheid jonge en oudere mensen, die daar al gezellig samen bijeen zijn. Een enkele moppert wat over zijn auto, die hij/zij moeilijk parkeren kon, maar de gezellige stemming overheerst dit snel. AFC kan er per slot van rekening ook niets aan doen, dat vooral op drukke RAl-dagen voor het parkeren een fors bedrag gevraagd wordt. Niet door en voor de voetbalclub, maar be dacht door en bestemd voor de gemeentelijke portemonnee. Al snel kom je met veel mensen in een leuk gesprek. Mensen van diverse nationaliteiten en culturen. Dat is juist 't leerzame effect van zo'n ontmoeting. AFC is de tijd van puur Hollandse origine al decennia voorbij. Gelukkig maar, want een mens is een mens. De societeitsruimte boven in het clubuis biedt een gezellige, vriende lijke en zeker ook smakelijke bar met drankjes en hapjes. Regelmatig komt een bezoeker van een sportieve tegenploeg je vertellen, dat het daar zo uitermate lekker en gezellig is. Waarbij ik wel moest lachen om de luidkeelse aankondigingen via de microfoon en de luidspreker, dat een bepaalde snack voor iemand klaar staat. Zoals tijdens een gesprek, waarbij iemand mij liet weten, dat zijn voetballende zoon zich niet het kaas van z'n brood laat eten. De luidspreker liet op dat moment horen dat er voor iemand een pittige tosti-kaas gereed stond. A Of het broodje warme worst, waarvan het klaar staan op de bar bij herhaling voor een ieder hoorbaar aangekondihgd werd. Juist op 't moment, dat een trotse moeder mij blij vertelde dat haar zoontje zo gek van voetballen is, dat hij er wel worst van lust. Ik kreeg echt 'n beetje trek van al die kroketten/patat/hotdogs-mantra's, die regelmatig door het clubhuis klonken. Kan wellicht ietsje minder! Gewoon een bonnetje met een nummer en de klant het zelf in de gaten blijven houden. Hoewel de smaak van de in de keuken gefabriceerde kost weer veel goed maakt. De sfeer op de AFC-zaterdag is goed genoeg om niet alleen de och tend, maar ook de aansluitende middag op sportpark "Goed Genoeg" te willen vertoeven. Hans de Bie Deze traditionele golfwedstrijd voor alle leden en donateurs van AFC en ACC alsmede hun partners wordt dit jaar gehouden op VRIJDAG 7 NOVEMBER a.s. De strijd om het RED-Jacket zal zich afspelen op de golfclub Olym pus, Abcouderstraatweg 46 te Amsterdam Zuid-Oost. De naam van de winnaar of winnares zal hierop aan het rijtje oud winnaars toegevoegd (geborduurd) worden. Deze wedstrijd is toegan kelijk voor iedereen die in het bezit is van minimaal het GVB. Er is plaats voor 72 deelnemers en er wordt vanaf 10.30 uur gestart op hole 1 èn hole 10. De flightindeling en de starttijden worden 2 dagen vóór de wedstrijd gepubliceerd op de AFC website: www.afc-amsterdam.nl Iedereen wordt verzocht zich minimaal 45 minuten vóór zijn/haar starttijd te melden bij de wedstrijdtafel alwaar de greenfee betaald kan worden. De prijsuitreiking zal plaatsvinden rond 16.30 uur, zodat de deelne mers aan de Zilveren Ploeg avond voldoende tijd hebben om zich hierop voor te bereiden. Gaarne zo spoedig mogelijk aanmelden, onder opgave van naam, adres, handicap of GVB via onderstaande e-mail adressen of tele foonnummers: ronaldkoster@costerdiamonds.com rfbrach@wxs.nl vandoesburg.bv@planet.nl Bas Rachman mobiel 06 53 28 66 51 Ronald Koster mobiel 06 53 16 66 40 Ron van Doesburg mobiel 06 53 24 42 17 Sandra Drenkelford tel. 020-673 30 77 Bij annulering van deelname na 31 oktober wordt de verschuldigde greenfee in rekening gebracht. De toernooi-commissie: Sandra Drenkelford Ron van Doesburg Ronald Koster Bas Rachman De jaarlijkse bijeenkomst zal worden gehouden op vrijdag 7 novem ber 2008. De leden van dit genootschap zullen in oktober individueel nog een uitnodiging ontvangen. Leden van onze club, die menen 25 jaar lid te zijn en nog geen lid zijn van de Zilveren Ploeg, worden verzocht zich te melden bij Johan de Bie (tel.0297-582372), Hans Honsdrecht (tel.020-4422421) of Hans de Wijs Sr. (tel.020-6442638). Als proef gaan wij de afgelastingen van de wedstrijden die bij AFC gespeeld worden op de website plaatsen. Hoe kan ik dit te weten komen? 5

Schakels (clubbladen) | 2008 | | pagina 5