van AFC!! Daar mogen we best trots op zijn, zo memoreert Machiel van der Woude. Naast de nieuwe spelers, de nieuwe trainer Cor ten Bosch en de nieu we keeperstrainer Edwin van Holten, blijven Cees Thomas, Frank Tilmans en Ko Grosze Nipper, de laatste voor het 30e jaar in successie op hun post. Een geruststellende gedachte. Een geheel ander onderwerp betreft de clubkaart. Vorig jaar werd het plan van de clubkaart gelanceerd tijdens de AV. Besloten werd tot een pilotproject waarbij de "voors" en "tegens" nader zouden worden onderzocht. Het resultaat van deze pilot is dat het bestuur maandag 4 augustus jl. besloten heeft er voorlopig mee te stoppen. Op dit mo ment brengt het AFC niet wat er van werd gehoopt. Mogelijk in de toekomst wel. In ieder geval is er veel ervaring opgedaan. De voorzitter vervolgt. Zoals gezegd is het per se noodzakelijk dat AFC onze administratieve organisatie op het sportpark verder gaat professionaliseren. Op die wijze wordt ook een stevig fundament gelegd voor het werk van de commissies. Een goed werkende administratie is, u zult het allen beseffen, van wezenlijk belang. Derhalve is het bestuur op zoek ge gaan naar versterking. Een advertentie heeft hiertoe op de website gestaan. De procedure loopt op dit moment nog. Op korte termijn hoopt het bestuur u via De Schakel positief nieuws te kunnen melden. Dit alles laat onverlet dat Yvonne Steeman het afgelopen seizoen weer ontzettend veel werk heeft verzet op de administratie. Als dank hiervoor overhandigt de voorzitter haar onder luid applaus een bos bloemen. Het bestuur is voornemens om het komende seizoen niet 15 maar 10 Schakels per jaar (lx per maand) te laten verschijnen. Dit wordt mogelijk omdat iedere maand ook een elektronische nieuwsbrief zal verschijnen. Kostenoverwegingen zijn hierbij niet het allerbelangrijk ste argument. Met name de snelheid van de berichtgeving, dus actue ler nieuws, is een belangrijke drijfveer. De digitale mogelijkheden dienen ook door AFC zo optimaal mogelijk benut te worden. De voorzitter beëindigt zijn bestuursmededelingen: Zoals al werd bekend gemaakt tijdens het Jaardiner is voor de ko mende jaren een contract gesloten met Nike over de aankleding van onze elftallen en technische staf. Inmiddels heeft ons eerste al geac teerd in de nieuwe outfit, die terugkeert naar het AFC-tenue uit de 50- er jaren van de vorige eeuw. Bij Intersport DUO op het Gelderland plein is, zoals u hebt kunnen zien in de laatste Schakel, een AFC- corner ingericht voor de nieuwe collectie. Het bestuur is er trots op dat wij in de komende 6 jaar zo voor de dag kunnen komen. Een applaus voor de commerciële commissie, die in deze bemiddeld heeft, in het bijzonder voor Ad Westerhof en Dennis de Wit, en de introduc tie van ons lid van verdienste Jack van Gelder, is hier zeer op zijn plaats. 5. Jaarverslag secretaris 2007-2008 Kees Gehring heeft, zoals eerder al gezegd, weer een fraai verslag geproduceerd, dat in de Schakel nr. 15 van het seizoen 2007-2008, 86e jaargang, 7 augustus 2008 integraal is afgedrukt. Dit verslag is andermaal zeer informatief en geeft een getrouw beeld van de belang rijkste gebeurtenissen in het afgelopen seizoen. Er zijn geen vragen naar aanleiding van dit verslag en Kees Gehring wordt onder luid applaus bedankt. 6. Jaarverslag penningmeester boekjaar 2007-2008 Dit verslag heeft vanaf 4 augustus bij de administratie ter inzage gelegen en kon door de leden tevens per e-mail worden opgevraagd. Vragen konden van te voren aan onze penningmeester worden ge steld, zodat Nicolaas van Ommeren zich zo goed mogelijk kon voor bereiden. De voorzitter geeft het woord aan de penningmeester. Nico laas van Ommeren verstrekt het verslag aan de aanwezigen en geeft een toelichting op de belangrijkste punten. Naar aanleiding van het jaarverslag worden de volgende opmerkingen gemaakt: - Meindert Huisman merkt op dat tijdens de vorige A V is gezegd dat wij tussen de 13.000 en 15.000 euro van de verzekeraar zouden 20 augustus 2008 87e jaargang nr. 1 terugkrijgen in verband met de stormschade. Ad Westerhof geeft als reactie dat deze bedragen destijds door de tussenpersoon zijn genoemd maar dat de verzekeraar niet alle scha deposten heeft gehonoreerd waardoor de uitkering uiteindelijk lager is uitgevallen. - Max Flam merkt op dat hij een apart potje voor merchandising mist in de begroting. Nicolaas van Ommeren geeft aan dat hij hiervan bewust niets heeft opgenomen omdat de verwachtingen wat dit betreft niet hoog zijn. - Nicky Hekster merkt op dat het budget voor de A,B en C-junioren flink is overschreden maar er voor deze post toch weer conservatief is begroot. Nicolaas bevestigt dit. De overschrijdingen hebben echter met inci dentele evenementen te maken. De jeugdcommissie zal hier extra alert op moeten zijn. - Hans Geusebroek merkt op dat er voor circa 30.000 euro is afge schreven op kleding. Hij vindt dit veel. Hij vraagt wat er met de kleding gaat gebeuren. Ad Westerhof geeft aan dat dit te maken heeft met het uitstekende nieuwe contract dat wij met NIKE hebben afgesloten. Nike levert ons jaarlijks voor zo'n 60.000 a 70.000 euro aan kleding. De oude kle ding had zonder dit contract nog 1 jaar gebruikt kunnen worden. Nu hebben wij voor circa 21.000 euro afgeschreven. Wat er met de kle ding gaat gebeuren moet nog worden besloten. - Rob Duis vraagt waarom de AFC-vriendelijke bedrijven ons geld kosten. Nicolaas deelt mee dat de opbrengsten aanmerkelijk hoger zijn maar dat er uiteraard wel kosten moeten worden gemaakt voor bij voor beeld banners, borden en andere uitingen en evenementen. - Jacques van der Glas vraagt of de vergoedingen voor opleidingen van BVO's alleen betrekking hebben op contracten en niet op jeugd spelers. Kees Gehring antwoordt dat bij overschrijving van jeugdspelers naar een BVO die daar een contract krijgen, AFC recht heeft op een oplei dingsvergoeding. 7. Verslag kascommissie, décharge bestuur De voorzitter verzoekt de secretaris het verslag van de kascommissie voor te lezen. De secretaris leest de brief voor waarin de kascommis sie haar waardering uitspreekt voor het vele werk dat door Nicolaas van Ommeren en Edwin Geluk is verricht en voorstelt het bestuur décharge te verlenen. De vergadering gaat hiermee akkoord waarop de voorzitter de kascommissie bedankt. 8. Verkiezing van het bestuur Het bestuur bestond het afgelopen seizoen uit de volgende leden: Machiel van der Woude (voorzitter), Kees Gehring secretaris), Nicolaas van Ommeren (penningmeester), Ad Westerhof (vice- voorzitter), Ruud Mantel (2e secretaris), Edwin Geluk (2e penning meester), Ronald Koster (commissaris seniorenvoetbal), Rinus van Leijenhorst (commissaris jeugdzaken), Henk Bijlsma (commissaris TOPamateurs) en Bob Duis (commissaris coördinatie evenementen). Allen zijn herkiesbaar. Dit met de aantekening dat Rinus van Leijen horst als commissaris jeugdzaken terug treedt en een andere functie binnen het bestuur gaat vervullen. Het bestuur kandideert Brian Speelman als commissaris jeugdzaken. Het bestuur zal er voor het seizoen 2008-2009, zo wordt voorgesteld, als volgt uitzien: Machiel van der Woude - voorzitter, zijn 19e bestuursjaar, voor het 6e jaar als voorzitter. Kees Gehring - secretaris, zijn 24e bestuursjaar, voor het 14e jaar als secretaris. Nicolaas van Ommeren - zijn 6e bestuursjaar, voor het 3e jaar als penningmeester. 4

Schakels (clubbladen) | 2008 | | pagina 8