Bestuursmededelingen 20 augustus 2008 87e jaargang nr. 1 vervolg van pagina 2 In deze schakel treft u ook een bijdrage aan over organisatie op ons sportpark. Duidelijk is dat er veel dient te gebeuren om AFC 'op niveau' te laten functioneren. Wat betreft de pacht van het clubhuis, het beheer van het sportpark en de bezetting van de administratie is een professionele staf noodzakelijk, juist ook met oog op het goed en met plezier functioneren van de vele vrijwilligers die AFC rijk is. Aan genoemde staf wordt per 1 september Theo Janssen toegevoegd die samen met Yvonne Steeman de administratie zal beheren. Theo, eerder actief als de solide sluitpost van AFC 1 en enthousiast teamlei der, en in het afgelopen seizoen als goede gastheer in de weer op de zondagen, wensen wij veel succes toe in zijn nieuwe functie. Het is duidelijk, het nieuwe seizoen is echt begonnen. Wij verheugen ons wat er allemaal staat te gebeuren. Spannende wedstrijden, leuke feesten, interessante bijeenkomsten. Allemaal AFC, allemaal met elkaar. Met een geweldige competitieaftrap op 7 september, met daaraan vooraf de presentatie van de Persmap waaraan op dit moment nog hard gewerkt wordt en een vlootschouw van de talentjes van de World Cup en Champions League. Het wordt weer een geweldig seizoen. Machiel van der Woude, voorzitter Notulen Algemene Vergadering Notulen van de Algemene Vergadering van de Amsterdamsche Foot ball Club, gehouden op 7 augustus 2008 in het clubhuis, gelegen aan de De Boelelaan te Amsterdam. Aanwezig: 83 werkende leden hebben de presentielijst ondertekend. 1. Opening door de voorzitter Om 20.00 uur opent voorzitter Machiel van der Woude de Algemene Vergadering. Nadat hij heeft geconstateerd dat er niet voldoende stemgerechtigden aanwezig zijn, sluit hij de vergadering met een verwijzing naar een volgende Algemene Vergadering op dezelfde datum om 20.30 uur. Om 20.30 uur opent Machiel van der Woude de vergadering met een hartelijk woord van welkom aan de aanwezigen, in het bijzonder de ere-leden Jan van Dijk, Dick van der Klaauw, Johan de Bie, Rein Akkerman, Rob Duis, Marcel Koster, Ger van Caspel, Chris Schro der, Bob Neseker, Kees Gehring (en Edwin Geluk), de leden van Verdienste, de winnaars van de mr. Henne Boskamp Nobelprijs, AFC-ridders en commissieleden. Hij spreekt de wens uit dat deze vergadering op een vruchtbare en aangename wijze zal verlopen. Voor dat laatste is naar de mening van het bestuur alle aanleiding: AFC is anno 2008 een club waar jong en oud veel plezier aan bele ven, een club om trots op te zijn. De voorzitter vervolgt zijn opening met een terugblik op het afgelo pen seizoen. Het was, kort samengevat, weer een sprankelend jaar, vol sportieve en extra-sportieve gebeurtenissen. Al die activiteiten zijn beschreven in het uitvoerige jaarverslag van de secretaris, dat is afgedrukt in Scha kel nr. 15, seizoen 2007 -2008, 86e jaargang, 23 juli 2008. Gezien de grote omvang van de activiteiten beperkt de voorzitter zich tot een paar saillante gebeurtenissen in het afgelopen verenigingsjaar. Te beginnen met de opening van ons vernieuwde complex op zondag 23 september 2007 door sportwethouder Carolien Gehrels. Door de geweldige inzet en goede samenwerking van Gemeente, de Grontmij en een aantal AFC'ers werd op die dag gevierd wat in zeer korte tijd tot stand was gebracht: de herallocatie van vier velden, de aanleg van kunstgrasvelden, de bouw van een overdekte en onoverdekte tribune, etc, etc. De grote zorg van het bestuur, dat een en ander niet op tijd klaar zou zijn, werd tot ieders grote opluchting niet bewaarheid. Het was die 23e september in ieder opzicht een stralende dag, met bijzon dere activiteiten, die de opmaat vormden voor een seizoen met nog meer hoogtepunten, zoals het door iedereen zeer gewaardeerde Jaar diner in het American Hotel op 18 januari jl. Wat betreft de sportieve prestaties van onze hoogste teams kunnen we ook zeer tevreden zijn. Een vijfde plaats voor het eerste, een tweede plek voor het tweede en het kampioenschap voor de junioren A 1: uitstekend! Naast de A 1 werden ook zondag 10 en zaterdag 9 kampi oen, alsmede de C 6 en C 7. Bij de pupillen begroeten we maar liefst 10 kampioenen: D 4, D 5, E 6, E 7, E 9, E 11, F 1, F 4, F 5, en F 10. AFC heeft dus veel talentjes in huis, mede bepaald door onze gecerti ficeerde jeugdopleiding. Alle kampioenen: hulde en onze felicitaties. Met betrekking tot het komende seizoen is het bestuur voornemens voort te gaan op de weg die eerder door voorgaande besturen met zoveel zorg is bewandeld: met bijzondere aandacht voor unieke tradi ties en de koestering van waardevolle herinneringen, het inspelen op de mogelijkheden van vandaag en op de kansen in de toekomst. Wat betreft vandaag en morgen: een verdergaande professionalisering van de organisatie op ons sportpark is een 'must', juist ook om het vrij willigerswerk binnen onze vereniging op het huidige hoge niveau te kunnen voortzetten. De verdergaande digitalisering van de communi catie met onze leden is een ander speerpunt van het voorgenomen bestuursbeleid. Het succes van onze website is hierbij een stimule rende factor. Maar, en dit tot slot van deze opening, hoe belangrijk de electronica ook is: het draait vooral om de enthousiaste inzet van zeer veel AFC'ers, waardoor onze club gedragen wordt. Voor die inzet in het seizoen 2007-2008 is het bestuur een ieder zeer dankbaar, en die inzet maakt tevens dat wij het seizoen 2008-2009 met veel optimisme tegemoet zien, aldus de voorzitter. 2. Ingekomen stukken Secretaris Kees Gehring deelt mee dat hij heeft ontvangen: a) Een brief van de kascommissie die behandeld zal worden bij agendapunt 7. b) Berichten van verhindering van de volgende leden: Ronald Koster, Jan Koomen, Hans Honsdrecht, Hans Woudstra, Andre Wijnand, Willem de Jong, Lex Oosterling, David Bijlsma, Benno Leeser, Hans de Bie, Henk Foppen, Jarik van Zeijst, Bert de Rooy en Ron van Doesburg 3. Notulen van de Algemene vergadering van 28 juni 2007 Deze notulen zijn gepubliceerd in Schakel nr. 1, seizoen 2007-2008, 86e jaargang, 22 augustus 2007. Er worden door de aanwezigen geen opmerkingen gemaakt zodat deze notulen onder dankzegging aan de samensteller Ronald Koster worden goedgekeurd. 4. Bestuursmededelingen Ook gedurende het seizoen 2007-2008 hebben wij tot veler verdriet afscheid moeten nemen van verschillende clubvrienden: ons lid van de kascommissie Chris de Valk, Zilveren Ploeger Herman Houtman, en de AFC-ridders Lou van Kranendonk, Jan Hendriks en Piet van Ruijven. Aan deze overleden clubgenoten, die in lengte van jaren in ons midden waren en kleur en inhoud gaven aan onze vereniging, bewaren wij onze eigen goede herinneringen. De voorzitter vraagt de aanwezigen om een moment stilte ter nagedachtenis. Tijdens het al genoemde jaardiner op 18 januari 2008 in het American Hotel werd Edwin Geluk tot Ere-lid benoemd en Amel Vroege tot Lid van Verdienste. Onder luid applaus worden deze benoemingen be krachtigd. Aan Tim Timmerman werd de Mr. Henne Boskamp- Nobelprijs uitgereikt. Tenslotte ontving Kees Gehring uit handen van Rob Stenacker de waarderingsspeld in goud van de KNVB. Ook voor hen volgt een luid applaus. Wat betreft ons eerste is de kop is er af. Dinsdagavond jl. eindigde de eerste oefenwedstrijd met 1-5 winst bij DCG. Het elftal ziet er fris uit. 11 nieuwe spelers, 7 van "buiten" en 4 "eigen kweek". De tweede helft speelde AFC op een gegeven moment met 3 routiniers en 8 "jonge honden", die ooit deel hebben uitgemaakt van een jeugdelftal 3

Schakels (clubbladen) | 2008 | | pagina 7