"Kracht AFC in Metropool Sport 20 augustus 2008 87e jaargang nr. 1 Deze wedstrijden op 23 augustus beginnen om 13.00 uur, de finale is om 17.00 uur. Plaats: sportcomplex AFC. Toegang: gratis. De winnaar van AFC - Hilversum (A/B) speelt tegen de winnaar van Zwaluwen '30 - FC Omniworld (C/D) en winnaar van Spakenburg - Turkiyemspor (E/F) tegen winnaar DCG - DWS (G/H). Verliezers A/B en E/F spelen resp. tegen verliezers C/D en G/H. Deze wedstrijden starten om 14.30 uur. Om 16.00 uur vinden de wedstrijden plaats om de 3e en 4e plaats, 5e en 6e plaats en 7e en 8e plaats. Om 17.00 uur is de finale. Voor alle informatie, uitslagen en verslagen zie onder knop 'Sud- tours Cup' in de linkerbalk op onze website. De wedstrijdduur is 2 x 25 minuten met een pauze van 10 minuten. Tussen de wedstrijden is een rusttijd van 30 minuten. Wanneer een wedstrijd gelijk eindigt wordt 10 (in finale 15) minuten verlengd, zonder pauze. Wanneer gescoord wordt is de wedstrijd afgelopen ('golden goal'). Wordt er niet gescoord dan nemen beide ploegen 5 penalty's. Brengt deze penaltyreeks geen beslissing dan worden om en om penalty's genomen door de spelers, die nog geen penalty genomen hebben tot er een resultaat bereikt is. (onderstaand artikel is gepubliceerd in Metropool Sport van 18 augustus) De ouverture van de oefenstage van AFC voor het komend seizoen kan als geslaagd worden beschouwd. Cor ten Bosch, komend seizoen bij de 'reds' opvolger van de naar Spakenburg vertrokken Ton du Chatinier zegt na afloop van de met 5-1 gewonnen oefenwedstrijd tegen DCG: "AFC is in mijn ogen één van de beste amateurvoetbal verenigingen van Nederland en laten we duidelijk zijn: iedere trainer wil wel naar deze club. AFC is dan ook het Ajax van Amsterdam en wil altijd kampioen worden. Als je niet tegen die druk kunt, moet je er niet gaan voetballen of trainer worden.Betoogt de ras- Amsterdammer die 57 jaar geleden in de Staatsliedenbuurt het le venslicht zag. "Op het randje van de Jordaan", beklemtoont Ten Bosch Gestoken in trainingspak, "Ik wacht nog op mijn AFC-blazer", toont hij ontspannen. Vorig seizoen is dat wel eens anders geweest. Toen moest zijn club DWS een voortdurende strijd leveren voor lijfsbe houd, dat tenslotte door de moedige blauw-zwarte brigade op Sport park Spieringhorn jammerlijk werd verloren. "Bij DWS moesten we leuren om iemand er bij te krijgen. Hier bij AFC is dat totaal anders. Er bieden zich bijna dagelijks nieuwe spelers aan om op 'Goed Ge noeg' te mogen voetballen. We moeten zelfs de deur dicht houden en dat is een compleet nieuw fenomeen voor mij", zegt Ten Bosch. Hij begon als voetballer bij Blauw-Wit en kwam daarna via de A- junioren van Ajax en een aantal omzwervingen - midden jaren zeven tig - tereht bij FC Amsterdam. "Daar kreeg ik een A-contract en speelde nog in de Europacup tegen FC Köln", verhaalt hij met zicht baar genoegen. "Op de toen nog zogeheten rechtsbackpositie. Ten Bosch trainde na zijn actieve voetballoopbaan, die bij Zeeburgia eindigde, de Al van diezelfde club. Via KBV, Osdorp en weer Zee burgia kam hij bij Türkiyemspor en daarna bij EDO, om vervolgens het hoofdtrainerschap bij buurman DWS op te pakken. "Bij DWS heb ik er uit gehaald wat erin zat. Maar om er al na een jaar weg te lopen, dat zit eenvoudig niet in mijn karakter", zegt Ten Bosch. Uiteindelijk duurde het met trots verworven hoofdklasserschap van de goed, maar zonder enig rendement voetballende DWS'ers slechts één jaar. "Dit seizoen zal zwaar worden. Alle hoofdklassers focussen zich op de topklasse, maar ik heb goede verwachtingen van AFC. In de selec tie zitten acht nieuwe spelers. Pinto is weer terug van FC Den Bosch, centrale middenvelder Willem Scheerens komt van DWV en vleugel spits Malcolm Esajas kwam mee van D WS. 99 Het nieuw e leven van een optimist Ons lid Mare de Hond schrijft de webmaster: "Over twee weken komt mijn boek uit; 'Kracht'. Het boek speelt zich af in de afgelopen vijfjaar en gaat over de laatste 150 dagen voor ik in het ziekenhuis kwam, vervolgens gaat het over mijn revalidatie. Ik ben erg blij met hoe het boek geworden is. Het geeft goed weer, maar zeker ook op een leuke manier, wat ik beleefd heb. Er zijn een flink aantal scènes in het boek die zich afspelen op de velden van AFC in mijn tijd bij Zaterdag 1, en later langs de kant bij Zaterdag 1. Meer informatie over het boek is te vinden op mijn site www.marcdehond.nl en op de site van de uitgever: Samenvatting van het boek Marc is dj bij 3FM, keeper van het eerste elftal van zijn voetbalclub AFC en op zijn 22e op papier een van de jongste internetmiljonairs door de verkoop van zijn bedrijf. Alles zit mee, totdat de waarde van zijn aandelen in een paar maanden tijd in rook opgaat en er een tumor in zijn ruggenmerg wordt ontdekt. Met een riskante operatie wordt het gezwel succesvol verwijderd. De nacht daarna verzuimt de verant woordelijke nachtzuster de voorgeschreven controles uit te voeren. Een bloeding wordt daardoor over het hoofd gezien, met desastreuze gevolgen. Als Mare de volgende ochtend wakker wordt, is hij vanaf zijn borst verlamd. Artsen vertellen hem dat hij nooit meer zal kunnen lopen. In het revalidatiecentrum wil men hem voorbereiden op zijn nieuwe leven in de rolstoel. Hij weigert dit te accepteren en wil koste wat kost weer lopen. Na maanden van meditatie, training en doorzettingsver mogen komen eindelijk de eerste verbeteringen. Maar is het voldoen de om zijn oude leven terug te krijgen? Kracht is het aangrijpende verslag van een dramatische gebeurtenis in het leven van een succesvolle jonge jongen. Hoe verwerkje de fysie ke, mentale en sociale gevolgen van een ernstige handicap en hoe weet je dankzij een grenzeloos optimisme een nieuw leven op te bouwen? In Kracht geeft Mare de Hond een unieke kijk achter de schermen van de zorgsector en beschrijft hij wat de gevolgen zijn van een plotselinge, ernstige handicap op je relatie met familie en vrien den, en op je liefdesleven. Kracht verschijnt op 29 augustus 2008 en is vanaf dan via http://www.nieuwamsterdam.nl/boekuitgave.aspx?id=1058 te koop. 13

Schakels (clubbladen) | 2008 | | pagina 21