AFC's "Bie"- zonderheden 20 augustus 2008 87e jaargang nr. 1 8067, Arnold Timothy 6959, Carolina Bian 7900, Heijbroek Daan 8080, Moleman Menno 7328, Verhagen Tom 4478, Steenbergen Evert 6940, Ruis Gilbert 6237, Ambachtsheer Otto 8148, Eijsden van Rene 8149, Dooijes Willem 6653, Marc van Dooren 6119, Ruben van Uuden 6887, Marc Smits 5819, Hein Slijtermeilink 9484, Matthijs Plusquin 7103, Marc van der Valk 9940, Rob van der Graaf 7961, Gautam Kumar 7513, Jarmo van Kampen 6627, Abdelhadi Elamraoui 8002, mevr. De Ridder-Donker 9199, Jonathan Allick 5736, Pavlik Drovossekov 7275, Sergio van der Linden 7321, Frederik Lodeizen 6750, mevr. A.Teiwes-Sint 9242, Edward Janus 9683, Laurens en Alexander van Os 5772 en 6945, O. Saginc 7724, Sergeij Jozefzoon 7310, Ernesto den Heeten 8309, Erwin Duintjer (Schmid) 7651, Guido Bosch 6730, Jonathan Oved 7005, Sergio van der Linden 7321, Fedor de Fretes 5282, Stijn Blaauwgeers 7503, Yessin Taibi 8429. Afvoeren: J. Tijhuis lidnr. 8245. Onze dochtervereniging de ACC (Amsterdamsche Cricket Club) is op zondag 10 augustus jl. na een geweldig seizoen kampioen gewor den in de eerste klasse en gepromoveerd naar de Hoofdklasse van de KNCB (Koninklijke Nederlandse Cricket Bond) en zal dus in het seizoen 2009 weer uitkomen in de hoogste klasse. Namens de AFC onze welgemeende gelukwensen aan de spelers, coach, aan voorzitter Guido Dukker en zijn functionarissen van de ACC. Op de Privé-pagina van de Telegraaf d.d. 5 augustus jl. was een foto geplaatst van ons lid John Ewbank, speler van het Zaterdagelftal 2 Daarbij een artikel over het nieuws dat John de muzikaal leider wordt van de concertreeks Symphonica in Rosso met Lionel Richie. De concerten worden gegeven op 6, 7, 9 en 10 september a.s. in het Gelredome in Arnhem. Namens de AFC wensen wij John veel suc ces met deze concerten. Op 8 augustus jl. had ik het genoegen om ons ondersteunend lid en ex-trainer Ton du Chatinier als buitengewoon ambtenaar van de burgerlijke stand van de gemeente Breukelen in de echt te verbinden met Hester Hauer in het fraaie raadhuis. Vele vrienden van het bruidspaar, waaronder ook veel leden van de AFC waren uitgenodigd voor een spetterend feest. Namens de AFC onze hartelijke gelukwen sen aan het bruidspaar. Ons lid Mare de Hond zal vanaf november wekelijks op Nederland 3 het nieuwe spannende avonturenprogramma Expedition Unlimited presenteren voor omroep Llink. Mare werkte eerder als dj voor radio 3FM en Caz. Ook presenteerde hij het nieuwsoverzicht in Goedemor gen Nederland. Namens de AFC wensen wij hem veel succes met dit programma. Tevens heeft Mare een boek geschreven met als titel: Kracht, waar van de boekpresentatie zal plaatsvinden op vrijdag 29 augustus a.s. Volgens de kenners is (Begin citaat) Kracht het aangrijpende verslag van een dramatische gebeurtenis in het leven van een succesvolle jongen. Hoe verwerk je de fysieke, mentale en sociale gevolgen van een ernstige handicap en hoe weetje dankzij een grenzeloos optimis me een nieuw leven op te bouwen.(einde citaat). Namens de AFC is hier maar één antwoord op en dat is "Grote bewondering In het weekend van 9 en 10 augustus verbleef ik samen met de A- selectie en een aantal bestuursleden en functionarissen in Maastricht voor het jaarlijks oefenprogramma. Op zaterdag werd met 6-1 ge wonnen van de w. Eijsden (2e klasser) en op zondag werd met 3-2 gewonnen van de w. Meersen (Hoofdklasser). Een leuke ervaring was dat ons ondersteunend lid en vaste supporter van het eerste elftal Marcel Plotske de reis naar Zuid Limburg had ondernomen om de wedstrijd tegen de v.v. Meersen bij te wonen. Naar mijn mening gaven deze wedstrijden een resultaat dat veel vertrouwen geeft voor het komende seizoen. In de vroege morgen, zittende in de auto van onze secretaris Kees Gehring, hoorden wij via de radio het verslag van de damesestafette ploeg waarbij de gouden medaille werd behaald. Via de radio hoor den wij eerst de stem van onze Zilveren Ploeger Ernst Huisman, schoonvader van Marleen Veldhuis en daarna werd ons lid Camiel Huisman, echtgenoot van Marleen geïnterviewd. Onze gelukwensen aan Marleen en u ziet het weer beste lezers, dat je leden van AFC overal en zelfs in China tegen kunt komen Nu ik toch iets vertel met betrekking tot de Olympische Spelen in formeer ik u over de gouden medaille, die de Russische tennisster Jelena Dementieva heeft behaald. De trainer van deze sportvrouw is de voormalige toptennisser en AFC-lid, spelend in Zaterdag 2, John van Lottum. Namens de AFC onze felicitaties aan de succesvolle trainer John. In het Parool van 14 augustus was een artikel opgenomen over onze bevriende vereniging DWV, waarin werd medegedeeld dat deze club de enige in Amsterdam was, die naast Ajax een samenwerking was aangegaan met een fysiotherapiepraktijk. Uiteraard vinden wij als AFC dat geweldig voor onze vrienden uit Noord, en ook wij zijn blij dat zij zich via de nacompetitie gehandhaafd hebben in de Hoofdklas se. Na een bericht aan het Parool van onze clubhistoricus Chris SchrDder werd in de krant van afgelopen zaterdag een minimale correctie geplaatst, daar de AFC reeds sinds 1985 een exclusief con tract heeft met de Sportpraktijk Wim Crouwel. Tegen de journaliste van het Parool, Olga Ketellapper, zou ik gaarne willen zeggen: "eerst oriënteren en dan pas schrijven. Recent waren de Selectie van het eerste elftal en de leden van het bestuur op een avond uitgenodigd bij ons AFC-vriendelijk bedrijf Oger in de Amsterdamse P.C.Hooftstraat. Nadat Oger de kleding had verzorgd van Ajax, Feijenoord en PSV is onze club de eerste ama teurvereniging, die wordt gekleed door deze bekende herenmodezaak met blazer, pantalon en overhemd. Namens de AFC onze hartelijke dank en aan Oger grote klasse! In de Metropoolbijlage van de Telegraaf van afgelopen maandag was een interview opgenomen met onze nieuwe trainer Cor ten Bosch, terwijl op de eerste pagina een leuke foto van hem was geplaatst. Hij vertelt over zijn voetbalcarrière en de clubs waar hij trainer is ge weest. Hij voorspelt een goed seizoen voor ons vlaggenschip. Mede door mijn meegaan naar het oefenweekend in Maastricht, en de daar geconstateerde ervaringen, ben ik van mening dat ons bestuur een goede keus heeft gedaan met het aanstellen van de nieuwe trainer, die ik dan ook veel succes wens met zijn selectie in het komende seizoen. Ons Lid van Verdienste en AFC-Ridder Hans Slaap heeft recent in Gronau een succesvolle operatie ondergaan. Na zijn terugkomst thuis mocht ik hem al weer door de telefoon spreken. Namens de AFC wensen hem een algemeen spoedig herstel. Afgelopen zaterdag werden de voorronden gespeeld voor het ama teur-toernooi om de Sudtours Cup. Ons eerste elftal plaatste zich voor de eindronden, welke zaterdag a.s. vanaf 13.00 uur worden gehouden op ons eigen Sportpark Goed Genoeg. Voor de loting van deze wedstrijden verwijs ik u naar de informatie elders in deze uitga ve van de Schakel. In het verleden werd gespeeld om de Metropool Cup met geweldige sponsoring van het Dagblad de Telegraaf. Het is dan ook onbegrijpelijk dat door deze krant nu geen enkele aandacht wordt gegeven aan dit voor de regio Amsterdam toch belangrijke voetbaltoernooi. Ook dit keer moet ik mijn column beëindigen met verdrietig nieuws. Op 22 juli jl. overleed op de leeftijd van 89 jaar onze AFC-Ridder Piet van Ruyven. Elders in deze uitgave van ons clubblad de Schakel leest u een In Memoriam over deze Ridder. 11

Schakels (clubbladen) | 2008 | | pagina 19