20 augustus 2008 87e jaargang nr. 1 Ad Westerhof - vice-voorzitter, met bijzondere aandacht voor com merciële zaken. Begint aan zijn lle jaar als bestuurslid, voor het 6e jaar als vice-voorzitter. Ruud Mantel - 2e secretaris, zijn 2e jaar. Edwin Geluk - 2e penningmeester, voor het 19e seizoen in successie. Ronald Koster - commissaris seniorenvoetbal, voor het 8e jaar be stuurslid. Rinus van Leijenhorst - commissaris TOPamateurs, zijn 6e jaar als bestuurslid, zijn le in deze functie. Henk Bijlsma - commissaris materiaal, begint aan zijn 4e bestuursjaar. Bob Duis - commissaris algemene zaken, waaronder pers, publiciteit en evenementen, zijn 2e jaar als bestuurslid. Brian Speelman - commissaris jeugdzaken, debuteert in de functie van voorzitter van de jeugdcommissie en als bestuurslid. De voorzit ter heet Brian van harte welkom en wenst hem heel veel succes! De voorzitter geeft hierop een korte toelichting. Het bestuur wordt ook in de komende jaren geconfronteerd met een flinke werkdruk als gevolg van de Zuidasperikelen, andere ontwikke lingen, zoals beleidsvorming rond de Topklasse, de gewenste profes sionalisering van de organisatie, de digitalisering van de communica tie, naast alle andere activiteiten. Dat maakt een breed bestuur zeer wenselijk, een bestuur dat kan steunen op een goede administratieve organisatie. Juist ook om deze redenen is vanuit het bestuur een drin gend beroep gedaan op Kees Gehring om terug te komen op zijn besluit terug te treden als secretaris en er nog een jaar aan vast te knopen. Op deze wijze kan ook het inwerken van de beoogde nieuwe secretaris, Bob Duis, nog beter verlopen. Wij zijn Kees dankbaar dat hij aan het verzoek van het bestuur gehoor heeft willen geven. Wat betreft het materiaal: in het verleden heeft AFC op bestuursni veau altijd een bestuurslid gehad. Onze onvergetelijke Sal van Gelder heeft deze functie het langst vervuld. Gegeven het complexe en tijdin- tensieve karakter van deze materie, alsmede het geld wat hiermee gemoeid is, heeft het bestuur gemeend weer een commissaris materi aal te moeten aanstellen. Met Henk Bijlsma, die zoals aangekondigd, terug zou treden als commissaris TOPamateurs, denkt het bestuur deze post goed ingevuld te hebben. Henk blijft overigens als lid van de commissie TOPamateurs ook in sportief opzicht betrokken bij onze topteams. In Rinus van Leijenhorst heeft Henk de logische opvolger als commissaris TOPamateurs. Rinus heeft de afgelopen 5 jaar met veel verve leiding gegeven aan de grootste afdeling van AFC, de jeugd. Een gigantische klus, waarvoor we hem zeer dankbaar zijn. Tot slot vermeldt de voorzitter nog dit. Bovengenoemde bestuursle den, elf in getal, krijgen het weer zeer druk. Het AFC-werk wordt verzet naast drukke banen en gezinnen. Dat kan alleen als het be- stuurswerk leuk en uitdagend is en als de samenwerking met alle andere functionarissen goed en plezierig verloopt. Dat was het afge lopen seizoen beslist het geval Dat zal naar verwachting ook het volgend seizoen zo zijn. Met dit kompas gaat deze ploeg er weer voor 100% er voor. In het belang van AFC. De voorzitter vraagt of de vergadering tegen deze achtergrond ak koord gaat met het voorgestelde bestuur. De vergadering gaat door middel van een luid applaus akkoord. Vervolgens stelt de voorzitter Brian Speelman in de gelegenheid zich voor te stellen. 9/10. Contributies seizoen 2008-2009 en vaststelling begroting 2008 - 2009 De voorzitter merkt op dat contributies en begroting nauw samenhan gen en deze onderwerpen worden dan ook als zodanig gepresenteerd. Nicolaas van Ommeren deelt mee dat het bestuur voorstelt de contri buties conform de reeds eerder afgesproken indexatie aan te passen. De contributies zien er dan als volgt uit: Senioren Senioren 18 - 23 jaar Senioren boven 60 jaar Jeugdleden Oud 320,= 275,= 190,= 250,= Nieuw 325,= 280,= 190,= 255,= Donateurs worden verzocht minimaal 100,= euro te betalen. Toeslag van betalen na 1 oktober 50,= euro. Entreegeld nieuwe leden 50,= euro. Nieuwe leden zijn eerst speelgerechtigd na betaling voor 1 september van verschuldigde contributie en entreegeld. Nicolaas van Ommeren geeft een korte toelichting op enkele in het oog springende posten op de begroting. De kosten voor communicatie worden lager begroot. De Schakel zal nog maar lx per maand verschijnen. Dit drukt de kosten van druk werk en porti. Wel zal lx per maand een electronische nieuwsbrief verschijnen. De post administratie is flink hoger begroot. Dit hangt samen met de door het bestuur noodzakelijk geachte verdere professionalisering van de administratie. - Hans Geusebroek is van mening dat het bestuur wel erg makkelijk over de hogere begroting voor de administratie heen stapt. Hij vraagt of het niet mogelijk is om hier vrijwilligers voor te vinden. Machiel van der Woude merkt op dat AFC al wordt ondersteund door een leger aan vrijwilligers. De administratie wordt echter steeds complexer en vergt steeds meer tijd. Het is niet langer verantwoord om dit door vrijwilligers te laten doen en van een goed functioneren de administratie plukt iedereen de vruchten. - Meindert Huisman vraagt of deze opdracht aan het uitzendbureau is verstrekt. Machiel van der Woude deelt mee dat dit hier niet het geval is. Hans Geusebroek vraagt of een professionele invulling van de admi nistratie niet een beetje raar is ten opzichte van al die andere functi onarissen binnen AFC. Machiel van der Woude merkt op dit niet raar te vinden. De admini stratie dient immers altijd bezet te zijn en niet nu en dan. Hiervoor zijn geen vrijwilligers meer te vinden. Kees Gehring voegt hier aan toe dat ons zeer gewaardeerde Lid van Verdienste Jaap Draaisma de laatste was die dit onbezoldigd heeft gedaan. - Fred ten Nijenhuis is van mening dat de post kleding te laag is begroot. Aan de NIKE-kleding moeten bij voorbeeld nog embleems en rugnummers worden toegevoegd. Nicolaas bevestigt dit. Hij geeft aan dat indien hij dit in juli had geweten, hij meer had opgenomen in de begroting. Wel zijn wij hier over nog in gesprek met NIKE en de kans bestaat dat zij deze kosten voor hun rekening nemen. - Dick van der Klaauw merkt op dat hij het voorstel van het bestuur om de administratie te professionaliseren van harte ondersteunt. De administratie is het hart van onze club en de kwetsbaarheid zal hier door afnemen. - Lou Hekster vraagt of er in de begroting rekening is gehouden met een sproei-installatie voor het kunstgras. Machiel van der Woude deelt mee dat dit op dit moment financieel niet haalbaar is. Een sproei-installatie vormt een forse investering. Wel zal hierover nog met de gemeente worden gesproken. De begroting wordt met inbegrip van de contributies aangenomen. 11. Verkiezing Technische Commissie De zitting hebbende leden Ronald Koster en Rinus van Leijenhorst worden onder dankzegging herkozen. Henk Bijlsma is niet herkies- 5

Schakels (clubbladen) | 2008 | | pagina 11