MIXED PICKLES 23 juli 2008 86e jaargang nr. 15 ingelegd door Willem (Pim) Adriaansz (sinds 1976 nr. 312) w.adriaansz@zonnet.nl en www .home .zonnet .nl/w .adriaansz SPORTJOURNALIST PICKELAAR Als deze echt laatste Schakel van 2007/2008 voor u ligt is het EK Voetbal al ruimschoots achter de rug, de Tour de France al in een gevorderd stadium en zijn de Olympische Spelen nabij. Het AFC-voetbalgebeuren staat - althans wat Pickelaar betreft - nog op een laag pitje, zodat hij noodgedwongen nog even blijft hangen in het EK, waarin Nederland na een euforische start niet waarmaakte wat werd verwacht. Aanvankelijk was er bij de media alom twijfel of de nieuwe (dwarrel-)bal niet een te groot risico zou worden voor in het bijzonder de doel verdedigers, die prognoses welhaast onmogelijk zouden maken. Toen het spel (om de knikkers) echter eenmaal op de wagen was werd daar niets meer van vernomen. Pickelaar mat zich bij wijze van uitzondering de status van voetbalprofeet aan. Kort voor de aanvang van elk der 24 (4 x 6) pool wedstrijden verklaarde hij voor zichzelf zonder veel voorkennis van zaken het resultaat (niet de score) te weten: winst voor wie of gelijkspel. Zijn visie bleek verbluffend: slechts in 3 gevallen zat hij er naast :Zwitserland dat van het al geplaatste Portugal won (i.p.v. verloor), het matige Duitsland dat van Oostenrijk won (i.p.v. gelijk speelde) en Nederland (B) dat van Roemenië won (i.p.v. gelijk speelde). In de 4 kwartfinales profeteerde hij minder goed: Portugal redde het niet tegen Duitsland en Kroatië niet tegen Turkije. De Russische zege op Nederland en de zege van Spanje op Italië voorzag hij daarentegen wel. Een score van 2 op 4. De 2 halve finales leverden de finalisten Duits land (i.p.v. Turkije) en Spanje (i.p.v. Rusland) op, hetgeen Pickelaar voorspelde. Dat Duitsland in de finale kansloos zou zijn tegen Spanje was voor hem een zekerheid. De conclusie, dat Pickelaar zich voortaan in het internationale maffieuze goksyndicalisme zal storten ligt nu enigszins voor de hand, maar wordt door hem uiteraard categorisch tegengesproken. Hetgeen het vermoeden dus versterkt. Denkt de journalistieke gladjanus Pickelaar nou van niet of misschien toch een beetje van wel? En zo loopt ook deze sportpagina wel weer vol. CITAAT "Ik zou Kees Jansma niet willen verwijten dat hij de uiteenzettingen van Cruijff niet begreep. Ik begreep ze ook niet. En niet alleen doordat hij het over een andere wedstrijd had. Het zat ook in zijn taal. Ik heb hem vele malen beluisterd, maar elke keer raak ik vast in zijn schitterende taallussen. Er moet geen Nederlands hoofd zijn waarin de gedachten zo snel verspringen. Misschien moeten we zeggen: Cruijff heeft geen ge dachten, hij kan alleen maar bijgedachten hebben, zo vol is het in zijn hoofd.Als hij een enkele keer een rustpunt bereikt, kan hij een aforistische uitspraak doen. Die blijft als een volslagen raadsel hangen. Een zin als: voetbal is pas voetbal als er niet gevoetbald wordt. Dat is bijna mystiek. 19 april 1997 (Prof. Dr. Kees Fens, publicist en hoogleraar Nederlands te Nijmegen, 1929-2008). EEN OVERDENKING Dat het Nederlands elftal op het EK tegen de Russen van 'onze' Guus Hiddink aan het kortste eind zou trekken verraste Pickelaar om 3 redenen niet: ten eerste kende Guus H. alle Nederlandse spelers door en door, ten tweede had het A-team - dat tegen Roemenië vrijwel geheel buiten schot was gebleven - een lange wachttijd van 8 dagen te overbruggen en ten derde speelde uiteraard latent mee het tragische overlijden van een boreling in de periode van 'dicht op eikaars lip'. Als reactie daarop speelde het Nederland elftal met rouwbanden. Pickelaar merkte al eens eerder in een MP-inleg op, dat zijns inziens rouwban den niet bij een van emotie overkokende voetbalwedstrijd passen. In het algemeen kan een moment van stilte vooraf beter getuigen van medele ven en eerbied. Maar als het persoonlijke leed zo nabij en direct is als in de dagen voorafgaande aan Nederland Rusland is - althans naar Picke- laars oprechte mening - binnenskamers een groepsmedebeleving passender. DOCHTER In de vorige Schakel (van 28 mei j.l.) repte Pickelaar over het goede voornemen van cricketdochter ACC om na 1 jaar eerste klasse direct terug te keren naar de hoofdklasse. Op de dag waarop hij deze regels op papier zette had ACC 12 (van de 18) wedstrijden gespeeld, waarvan er 11 gewonnen werden en slechts 1 partij verloren ging: tegen Dosti dat eveneens 12 wedstrijden speelde, 10 keer winst boekte en onverwacht tegen 2 nederlagen opliep. Dosti is de enige serieuze bedreiger voor ACC. Op 13 juli (inmiddels j.l. als u dit leest) was ACC - Dosti geprogrammeerd. Mocht ACC gezegevierd hebben, dan is de titel binnen handbereik. Mocht daarentegen Dosti de winst gepakt hebben en met ACC de competitie schadevrij afmaken, dan eindigen ACC en Dosti in puntenaantal gelijk maar is Dosti niettemin kampioen omdat het in dat geval ACC tweemaal klopte. ACC was (en is) echter tot op het bot gemotiveerd. Pickelaar heeft vertrouwen in het succes van ACC. DORPSLEVEN Hebt u (en niet 'heeft u', want dat is moderne flauwekul) wel eens om 03,20 uur de politie (op eigen verzoek via 112) aan de voordeur gehad? En om 04,15 uur een plakkende glaszetter over de vloer gehad? Het overkwam de Pickelaars in hun als beschaafd bekendstaande duindorp Castricum toen een vermoedelijk jeugdig persoon op zondagnacht 8 juni j .1. na cafébezoek (Duitsland - Polen gezien?) om 03,00 uur de wanke le weg naar huis - of wie weet waarheen - was ingeslagen. Blijkbaar vond hij onderweg een autoped in of nabij een voortuintje, die zijn erger nis had opgewekt. Waarna hij het kindervoertuig met grote kracht door Pickelaars zijraam (dubbel plexiglas) slingerde. Verzekering dekte de schade, dat wel. Maar het zal u niet verbazen, dat de Pickelaars een weekje van slag waren; waarin de ergste sporen gewist moesten worden, DAG FOTO Te Haarlem bezocht Pickelaar onlangs de cricketwedstrijd Rood en Wit (van de Kon. HFC) - ACC. Het was jaren geleden, dat hij op HFC was geweest en het clubhuis bleek te zijn heringericht, waarbij de tribunefoto (met ca. 3000 toeschouwers) uit begin 1900 was gesneuveld. Ooit stond Pickelaar daar met George Wijnand voor. Nu spraken zij elkaar weer over die foto, waarvan Pickelaar destijds opmerkte, dat iedereen inmiddels dood was zonder dat er een haan naar had gekraaid. Het was wereldnieuws geweest als ze allemaal tegelijk doodgegaan waren, meende George...

Schakels (clubbladen) | 2008 | | pagina 24