AFC's "Bie"- zonderheden Op 15 mei jl. heeft de A-selectie het voetbalseizoen 2007 - 2008 officieel afgesloten. Na een boottocht door de grachten op de boot van ex-speler Ken Watanabe werd er afscheid genomen van trainer Ton de Chatinier en zijn assistent Mohad Zaoudi, die respectieve lijk naar Spakenburg en Zwaluwen'30 gaan. Laurens Bianchi, Edwin van Holten en Hans Geerlings stoppen met topamateurvoet- bal, terwijl Garret MacDonald en Christiaan Uittenbosch gaan voetballen in Zaterdag 1 en Zondag 2. Gideon Coronel en Wouter Koes vertrekken naar Ajax-Zat. en Sjoerd Jens keert terug in verband met zijn studie naar zijn oude club WSV in Apeldoorn. Tenslotte gaat Said Bentohami spelen bij Turkiyemspor. Op deze avond werd er gegeten in het Japanse restaurant in de Regulierdwarsstraat. Uit han den van voorzitter Machiel van der Woude kregen Ton, Mohad, Edwin, Hans en Laurens een horloge met inscriptie. Alle aanwezige scheidende spelers ontvingen van captain Robert Gehring als aan denken een AFC-shirt met de namen vande spelers. De avond werd afgesloten met de bekendmaking, dat Sjoerd Jens was benoemd tot speler van het jaar, waarmede de AFC hem van harte geluk wenst. Ter gelegenheid van het 100 jarig bestaan van de vereniging WVHEDW speelde ons eerste elftal afgelopen zaterdag een erewed- strijd tegen deze club. De wedstrijd eindigde in een 2 - 0 nederlaag. Voorzitter Machiel van der Woude vertegenwoordigde onze AFC op de jubileumreceptie. Namens de AFC onze gelukwensen aan WVHEDW. Op 9 mei jl. vond weer de jaarlijkse bijeenkomst van de Stierenclub plaats, een vriendenclub van leden van de AFC, die geboren zijn onder het sterrenbeeld de Stier. In het verre verleden behoorde ons reeds lang ontvallen lid Theo van Embden tot één van de oprichters en was hij eerste voorzitter. Sedert 20 jaar is Zilveren Ploeger Rein Minor de Opperstier. Volgens aan mij verstrekte informatie van Stier Wouter Amesz was het weer een zeer geslaagde happening. De gast van dit jaar was ons Lid van Verdienste Roy van Dijk en er waren 24 stieren aanwezig bij de hockeyclub Amsterdam. Stier Ben- no Honsdrecht was de winnaar van de shooting bij het hockeyen in Amstelveen. In de Metropool Sport d.d. 19 mei jl. was een artikel voorzien van een foto opgenomen van het supertrio van de Hoofdklasse Konings- schutters. Als derde eindigde onze Sjoerd Jens met 15 goals. Voor het uiteindelijke resultaat van de afgelopen competitie verwijs ik u naar onze website, waarop Chris Schroder een overzicht heeft opge steld. Zondag 11 mei vond in een volle Stadsschouwburg te Amsterdam de finale plaats van het "Ouderensongfestival 2008 georganiseerd door Radio/TV Noord-Holland. De presentatie was in handen van ons lid Adriaan Jeukens, speler van het Veteranenteam 1 en vaste scheidsrechter van onze recreatieteams. Zelf voetballen zit er voor hem voorlopig niet in, ernstige slijtage aan de rechterheup bete kent wellicht een operatie. Hopelijk zal hij wel de scheidsrechters- fluit mogen blijven hanteren. Ons lid Leen Meijaard (speler/coach AFC - Zondag 12) was hoofd regio Benelux Merrill Lynch Investment Managers, welk bedrijf later fuseerde met Black Rock. Leen wordt plaatsvervangend hoofd institutionele business Europa, Midden Oosten en Afrika van Black Rock vanuit Londen! Namens de AFC wensen wij hem veel succes. Zaterdag 17 mei was 'n heel bijzondere dag voor ons clublid Stanley Menzo. In het Olympisch Stadion werd op die dag de "Dag van de Suriprofs "gehouden. Een jaarlijks altijd bijzonder geslaagd Suri naams sportfeest. Het werd opnieuw een buitengewoon succesvol feest, ondanks dat het zeker de eerste helft van de dag teveel regende. Stanley was, als gewaardeerd voorzitter van de Suriprofs 's morgens al vroeg in het stadion in de weer met slepen, dragen en opbouwen van allerlei accommodatiestukken. Toen nog in z'n sportkleding, 's middags en 's avonds keurig in het kostuum als gastheer. Want de coach, die FC Volendam naar de eredivisie bracht, trok heel veel warme belangstelling, ook van de media. Gevraagd naar zijn voetbal functie in het nieuwe seizoen antwoordde hij: "Nee, ik heb nog geen contract met welke club dan ook!" Het zou mij niets verwonderen, dat een vakman als Stanley Menzo binnen enige tijd een nieuw voetbal- 28 mei 2008 86e jaargang nr. 14 team gaat coachen. Wie weet, is hij al in onderhandeling met een aantal clubs en dat gunt onze AFC deze voormalige sympathieke trainer. Woensdag 21 mei werd ter sluiting van het seizoen weer de traditio nele ABC/The Reds Cup gespeeld. Totaal 20 teams hadden inge schreven en het was de Zaterdag 1, die in de finale de felbegeerde wisselbeker en een etentje op AFC won. Na afloop was het tijd voor het buffet en werd er gekeken naar de finale van de Champions Lea gue. Voor de organisatie tekenden de leden van de Elftalcommissie B, de Elftalcommissie C, Theo en Marjan Janssen, Fred ten Nij- enhuis en bestuurslid Ronald Koster. Wederom een zeer geslaagd evenement op Goed Genoeg. Zelf aanwezig op deze avond vertelde Thomas Rijsman (Zaterdag 1) en sportjournalist bij Het Parool, dat er een nieuw sportboek is uitge komen met als titel Staanplaats 1997-2007, een alternatieve geschie denis van Ajax met diverse auteurs waaronder Thomas en Barbara- Barend. Over de sportcolumn in de krant vertelde Thomas, dat deze in 1997 is gestart naar een idee van Matthijs van Nieuwkerk en dat hij voor het derde jaar deze gaat schrijven. Op donderdag 22 mei kwamen de AFC-scheidsrechters weer bijeen voor hun gezamenlijke afsluiting van het voetbalseizoen. Voor de namen van deze leden verwijs ik u naar mijn column in de vorige uitgave van de Schakel. Tijdens deze avond, bijeen in het restaurant Rosereijn van AFC-Ridder Wouter Amesz werd de Gouden Fluit uitgereikt aan Zilveren Ploeger Herman Fritzsche als beloning voor beste scheidsrechter in het seizoen 2007 - 2008. Namens de AFC onze gelukwensen aan Herman. De VBC (Vrienden Biljart Club) had op vrijdag 23 mei haar jaar lijkse uitgaansdag. Erelid Jan van Dijk verstrekte mij de volgende informatie: Gestart werd om 13.00 uur in ons clubhuis. Waar een demonstratie kunststoten werd gegeven door Sander Jonen, we reldkampioen in 2006 en in de tachtiger jaren geen onverdienstelijke jeugdspeler in AFC. Vervolgens werd er gelopen naar een "golfcafe" - restaurant bij de PTT-toren en Holiday Inn Daar staan een aantal golfstimulatoren, zeer moeilijk, behalve voor een aantal VBCers die regelmatig golfen. Met 2 taxibusjes naar het restaurant Rosereijn van Wouter Amesz en daar voortreffelijk gegeten met uiteraard de nodige drankjes daarbij. Een fors aantal gezellige AFC-ers kwam ik ook tegen op de China- avond, afgelopen donderdagavond in het Olympisch Stadion, een bijeenkomst georganiseerd door de Sociëteit van dit stadion. Het ging over de sport in China met het oog op de komende Olympische Spe len in Peking. Dankzij een aantal interessante sprekers, waaronder ook Chinezen, een boeiende avond, waar geen politiek gepraat aan te pas kwam. Die AFC-ers amuseerden zich en kregen daarbij als extra aardige ervaring mee de bronzen erepenning, die aan ons lid van Verdienste en mijn tweelingbroer Hans door de gemeente Amstel veen uitgereikt werd. Burgemeester Jan van Zanen was compleet met ambtsketen de grens naar Amsterdam overgestoken om de pen ning plus oorkonde aan hem uit te reiken. Zo beloonde Amstelveens eerste burger dus de geboren Amsterdammer Hans de Bie, die al ruim veertig jaar met echtgenote Louisa in Amstelveen woont. Een ver heugende grensoverschrijdende handeling door de sympathieke bur gemeester Jan van Zanen. Ons lid Maurice de Hond is met een leeftijd van 60 jaar nog steeds actief als scheidsrechter en fluit wedstrijden in de Hoofdklassen van het amateurvoetbal. Uiteraard krijgt hij geen wedstrijden toegewezen van AFC. Namens de AFC onze bewondering voor hem. Ons lid Pierre Eskes, keeper in de vijftiger jaren in onze selectie elftallen heeft in het Lucas-Andreas Ziekenhuis een aantal operaties ondergaan. Van zijn echtgenote Edda vernamen wij dat hij sinds afgelopen maandag weer thuis is. Namens de AFC zenden wij hem onze hartelijke groeten en wensen wij hem een spoedig herstel. Op 10 april werd de Algemene Vergadering van de ACC (Amster- damsche Cricket Club) gehouden. Tijdens deze vergadering trad Max de Bruin Jr. na 15 bestuursjaren af en werd terecht benoemd tot Erelid van de vereniging. Jan Balk, speler van het eerste elftal, en in vele functies actief, werd benoemd tot Lid van Verdienste. Namens de AFC onze welgemeende gelukwensen. Recent verscheen er ter gelegenheid van de start van het nieuwe cricketseizoen een schitte rende presentatiegids met als titel ACC Pitch Spring Special 2008.

Schakels (clubbladen) | 2008 | | pagina 4