KHFC-AFC/VBC:7 - 3 Medische commissie Zondag 1 Kappen, draaien enau, mijn lies!? 7 mei 2008 86e jaargang nr. 13 bestuur en leden van onze bevriende vereniging en tegenstander DWV. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg. In mijn vorige column werd de verjaardag van Zilveren Ploeger Her man Meijer niet vermeld. Op 28 april jl. bereikte hij de leeftijd van 70 jaar jong. Herman is een trouw supporter van de wedstrijden van ons eerste elftal. Namens de AFC onze gelukwensen met dit kroon jaar. Zilveren Ploeger en directeur van het AFC Vriendelijk Bedrijf Unique Logistics Dennis de Wit vierde afgelopen zondag zijn 50e verjaardag. Hij is samen met vice-voorzitter Ad Westerhof bij de thuiswedstrijden actief in de radiokamer, daarbij geassisteerd door zijn dochter Kimberley. Namens de AFC onze gelukwensen. De volgende Zilveren Ploegers vieren de komende drie weken hun verjaardag: Piet van Ruyven (10/5 - 89 jaar) - Ron Susan (10/5) - Jeroen Walker (10/5) - Benno Honsdrecht (13/5) - Peter v.d. Heydt (14/5) - Wouter Amesz (15/5) - Ab Springer (15/5) - Karei van Stuy- venberg (18/5) - Ron van Doesburg (21/5) - Herman Fritzsche (21/5) - Mannus Kinsbergen (22/5) - Cees de Braven (24/5) - Amel Vroege (24/5) - Roy van Straten (25/5) - Ger van Caspel (29/5). Aan al deze jarigen onze welgemeende felicitaties. Johan de Bie Vrijdagavond 18 april 2008 was de VBC te gast bij onze biljartvrien den van de KHFC. De jaarlijkse biljartwedstrijd werd dit keer gewonnen door de betere gastheren, die ons zeer gastvrij ontvingen. Peter v.d. Heydt, Willem de Jong en Hans Honsdrecht wonnen hun partij. Na afloop was er tijd voor een hapje en een drankje na een gezellige en sportieve avond. Edgar Davids langdurig buitenspel door een liesblessure." Kranten kopten maandag j.l. dit bericht. Goed getraind zou je zeggen. Maar langdurig hoge belasting en wedstrijdfrequentie kunnen aanleiding zijn voor lokale vermoeidheid, waarbij kracht en coördinatie afneemt en een plotselinge kapbeweging (a la Kees Gehring in jonge jaren) kan voor de liesregio grote gevolgen hebben. Echter ook bij Davids gaan de jaren telen!? De meest voorkomende liesblessure is de adductoren-tendinitis. Dit is een ontstekingsreactie van de aanvoerende bovenbeenspier, aan hechtend aan het schaambeen. Vaak als resultante van een chronische overbelasting. Bij jeugd moeten we wel een differentiatie maken, waarbij niet uitgesloten is dat omstandigheden als houdingsafwijking, een bekkenscheefstand, een liesbreuk of beenlengteverschil mede deze klachten kunnen veroorzaken. In alle andere situaties is het vaak zo dat de balans in kracht tussen buikspieren en deze adductoren-loge verstoord is. Externe factoren blijven vervolgens over als, de mate van belasting tijdens wedstrijden en trainingen, de terreinomstandig heden, koud weer, of een slechte kwaliteit van de sportschoenen. In voetbal is het normaal dat bij een simpele schietbeweging het stand been zwaar wordt belast door het andere vrij zwaaiende been. Er ontstaat grote druk op de adductoren(aanvoerende spiergroep) van dit standbeen. Deze belangrijke spiergroep reageert met een irritatie klacht in haar eindpees welke verweven is in het beenvlies(periost) van het schaambeen. Herkenbare klachten zijn: 1Pijn in de lies, vaak uitstralend naar de binnenzijde van het bovenbeen. 2. In de beginpe riode pijn na intensief sporten en later ook tijdens de activiteit. 3. In de mid-fase wordt de pijn minder maar deze blijft ook aanhouden tijdens rust. 4. Het bijtrekken van het aangedane been met eenvoudig in-uitstapbeweging in bijvoorbeeld de auto gaat ook pijn vertonen. 5. -|— Soms pijnuitstraling naar de onderbuik. 6. Het gehele bovenbeen voelt fors gespannen aan. De behandeling zal duidelijk gericht zijn op versterking van omrin gende spierstructuren, rekking van overspannen (hypertone) spieren en fysiotherapie ondersteund door massage van de aangedane muscu- latuur. Het is in dit geval beter één week langer te revalideren, dan één dag te vroeg beginnen!! Vragen over dit artikel of anderszins kunt mailen naar: wim.crouwel@xs4all.nl Voor onze Topamateurs is er naast het Bas Rachman Medisch Cen trum door onze eerste elftal speler Mendel Witzenhausen, een pakket aan cardio-fitness apparatuur geïnstalleerd. Mendel en Life Fitness zijn we daar uiterst dankbaar voor. Voor A.P.C.ers bestaat het maandagavond inloopspreekuur in de fysiopraktijk van Nijenrodeweg 914 Vragen richten aan: wim.crouwel@xs4all.nl Lex Swaan(arts) tel: 020-6731337 Fysiotherapeuten; Wim Crouwel/Frank Tilmans tel: 020-6440070 Verzorger A-selectie. Co GroszeNipper tel: 06 44352970 4 mei: AFC - Turkiyemspor 3-3 Vandaag AFC thuis tegen de meest succesvolle club van de laatste jaren in de hoofdklasse A. Zelf heb ik een lange tijd niet gevoetbald. Toen ik na 17 jaar weer ben gaan spelen natuurlijk naar Smit Cruyff om "kicksen" te kopen en ik raakte in gesprek met een grote vent die ook schoenen zat te passen. Hij bleek bij Turkiyem te spelen en wat ik mij kan herinneren was een moment dat hij zei dat hij liever van AFC won dan kampioen te worden. Iets dat ik nooit vergeten ben en iedere keer weer voel als we tegen Turkiyem spelen. Een echte Amsterdamse derby. Vandaag was echter een wedstrijd die voor ons nergens meer om ging. Als je veel fantasie hebt dan wil je 4e worden omdat je dan de KNVB beker mag spelen. Iets dat natuurlijk leuk is als je meerdere rondes overleeft, maar dat lukt meestal niet. We begonnen daarom een beetje slap. Prachtig weer overigens en een beetje mid-zomer avond sfeertje. Turkiyem moest nog gewoon flink aan de bak om de nacompetitie te ontlopen maar het lijkt wel of de spirit eruit is. Van de uitwedstrijd kan ik mij Gonducdu herinneren. Wat een prachtige speler. Wij kwamen vrij eenvoudig op een 2-0 voorsprong. Beide goals een beetje toevalstreffer. De kopbal van Gijs Roodbeen in de 25e minuut werd volledig verkeerd beoordeeld door de keeper. De 2e treffer een prima penalty van Murat Böke maar kwam ook een beetje uit de lucht vallen. Het paste perfect in het mid-zomer avond sfeertje. De tegentreffer ook zo'n vreemd doelpunt. Een voorzet die kennelijk tegen de hand kwam van Joey Esionye en natuurlijk staat daar tegen over dat de perfect leidende scheidsrechter de bal op de stip behoort te leggen maar het was een beetje erg per ongeluk (2-1). Na de rust schieten woorden te kort. Laat ik er niet te veel over schrijven. Ik begrijp de wissels niet helemaal maar dat is nu eenmaal wel vaker als een trainer handelt. We hebben veel meer punten dan ik vooraf had gedacht en onze trainer gaat naar een club die kampioen gaat worden. Stanley Menzo is kampioen geworden met Volendam en kennelijk hebben wij een neus voor goede trainers en dat geeft hoop voor volgend seizoen. Deze keer was ik het echter volslagen oneens met de taktiek na rust door Yama Hashemi eruit te halen. Dat maakt echter het spel zo mooi want we denken allemaal dat we het weten en het loopt vaak toch anders dan gedacht en het mag best gezegd worden dat we de huidige trainer na 5 seizoenen een groot compliment moeten maken hoe hij van dit team een team heeft gesmeed en als we 5e worden is dat ge woon heel erg goed!

Schakels (clubbladen) | 2008 | | pagina 5