16 april 2008 86e jaargang nr. 12 Na Haaglandia uit, de beste helft van het seizoen. Overigens had ik vorige week telefonisch een leuk gesprek met de voorzitter van Haag landia. Sympathieke man en we hadden het nog even over de wed strijd AFC-Haaglandia. Achteraf had hij wel een beetje gelijk dat ik een beetje onaardig was in mijn verslag. Volgende keer zal ik het verslag weer maken als we Haaglandia ontmoeten en dan maak ik het goed! En dan nu de apotheose. Wat een ontlading. Kees live aan de telefoon en de spanning om te snijden. Prachtige aanvallen met bijna doelpun ten en een agressief AFC maar de bal ging er maar niet in. Wat een spanning en we stonden langs de kant steeds meer te wiebelen van ongeduld. Sjoerd bijna van dichtbij en kopkansen van o.a. Christiaan Uittenbosch op aangeven van Yama Hashemi (weer goed ingevallen) en een uitblinkende Wout Meulemans (prachtige trap techniek). Tot ver in de blessuretijd een "afvallende bal" voor de voeten van "belhamel" Michiel Foppen (of was het nu Peter Post?). Wat een droom voor deze "new kid in town". De bal vol op z'n voet en ik kon niet helemaal zien of deze nog werd aangeraakt maar hij zat er in en het hele team achter elkaar aan rennen van geluk. Ik moet je eerlijk zeggen dat de glimlach op de gezichten van Edwin Geluk en de overige AFC'ers langs de kant een genot was om naar te kijken. Ik zag zoveel opluchting bij alle trouwe AFC'ers dat wij nu eens in de blessure tijd scoren i.p.v. een goal tegen en wat was het deze keer terecht! Bob Duis Opstelling: Raymon van Emmerik, Gijs Roodbeen Christiaan Uit tenbosch), Laurens Samsom, Peter Post, Said Moumane, Laurens Bianchi (Yama Hashemi), Hans Geerlings, Wout Meulemans Sjoerd Jens, Michiel Foppen, Murat Boke 6 april Argon - AFC 1 - 1 Vanochtend bleek dat onze vaste scribenten voor het verslag van Argon - AFC zondagmiddag ontbraken. En om toch iets over de wedstrijd te vertellen is de webmaster maar zelf aan het schrijven gegaan. Ik zal het kort houden. Zoals ik al eerder in de voorbeschouwing beschreef, 'ligt' Argon ons niet. Dat komt omdat van de 15 onderlinge wedstrijden slechts 3 gewonnen konden worden. Tien keer werd verloren. Dus geen mooi uitgangspunt. Op deze zonnige en mooie zondagmiddag traden beide teams niet in hun sterkste opstelling aan. Aan beide zijden nogal wat geblesseerde en geschorste spelers. AFC startte uitstekend en had na 1 minuut al een prachtige scorings kans. Maar Wout Meulemans schoot in vrije positie tegen keeper Zeinstra aan. Het mooiste moment van de gehele wedstrijd was na ongeveer een kwartier spelen. Een voorzet van links voor het Argon doel belandde in het overvolle strafschopgebied en daar stond Sjoerd Jens klaar, om met zijn rug naar de keeper gekeerd, een snoeiharde omhaal te maken waarbij de bal onhoudbaar in de kruising verdween. Een onmogelijk houdbare bal voor de keeper. Dit magistrale doelpunt zal waarschijn lijk de geschiedenis ingaan als mooist gemaakte doelpunt van AFC. Onze fotograaf Ton Post had een zeer gelukkige hand en kon het moment van de omhaal vastleggen (zie foto). WWVS WutTb5 A Jammer dat zoon Peter Post even later dizzy het veld moest verlaten. Hij kreeg een Argon schoen onopzettelijk vol op zijn gezicht en was even van de kaart. Zichtbare schade: een gescheurde lip en afgebro ken tand. Hopelijk geen onzichtbare schade van een lichte hersen schudding. Said Bentohami kwam in zijn plaats. De rust brak aan met 0-1 voor AFC. In de 2e helft kregen invallers Said Bentohami en Christiaan Uitten bosch nog een mooie kans om de voorsprong te vergroten. Maar zij faalden in de afwerking. Maar Argon zou Argon niet zijn als men van kleine kansjes niet zou profiteren. Acht minuten voor tijd werd de bal door de AFC verdedi gers niet goed weggewerkt en goaltjesdief Patrick Lokken wist hier wel raad mee en schoof de bal achter Raymon van Emmerik, de ge lijkmaker 1 - 1 En toen was het ineens nog billenknijpen voor AFC. Argon kreeg nog twee aardige kansjes, maar gelukkig troffen deze geen doel. Als in de eerste helft AFC beter met de kansen was omgesprongen had een kleine overwinning tot de mogelijkheden behoort. Maar aan 'als' hebben wij niets. Het scorebord telt. Er werd door AFC wederom hard gewerkt en inzet getoond. De vele supporters van AFC konden tevreden huiswaarts keren. Donderdagavond wordt in Heemskerk tegen ADO'20 de inhaalwed strijd gespeeld. Aanvang is om 20.00 uur. Het zou leuk zijn als u, net als in Mijdrecht, daar aanwezig zal zijn om onze jongens aan te moe digen. Hans Elias Opstelling: Raymon van Emmerik, Joey Esioney (60. Christiaan Uittenbosch), Laurens Samsom, Peter Post (30. Said Bentohami), Said Moumane, Laurens Bianchi, Hans Geerlings, Wout Meulemans Gideon Coronel, Sjoerd Jens, Gijs Roodbeen. Foto's, gemaakt door Ton Post, zijn te zien in ons 'AFC Fotoalbum' 30 maart: AFC - Haaglandia 2 - 2 "De jas van Maurice Nadat wij de laatste 2 wedstrijden hebben verloren, nu Haaglandia thuis op het programma. Uit 2-6 gewonnen en wat ik mij kan herinne ren was een degelijk en stabiel team dat heer en meester was in de eerste helft. Vlak na de rust hadden wij op die middag alles mee en wonnen ietwat geflatteerd. In ieder geval had ik op geen enkele ma nier een vieze smaak in mijn mond van de manier waarop Haaglandia speelde. In mijn herinnering een geweldige ploeg en vonden wij allemaal dat dit wel eens de aanstaande kampioen kon zijn. Vandaag zag het er even heel anders uit. Wij hebben de laatste weken niet best gespeeld en Haaglandia is de enige ploeg die nog theoretisch Hollandia in kan halen. Vanaf het begin zat er bij ons gelukkig weer wat meer voetbal in de ploeg. Er kunnen 11 man in de wei staan maar soms vinden de spelers elkaar niet en dat is dan ondefinieerbaar. Kennelijk is dat de charme van voetbal. Je weet nooit hoe de ploeg het veld in komt en er zijn een heleboel dingen die mee spelen. Vorm van de dag, de scheidsrechter, het veld, het aantal toeschouwers, ruzie met je vriendin of misschien juist wel een flinke vrij partij 's ochtends voor de wedstrijd.... er zijn zoveel bijkomende factoren waarom iemand wel of niet presteert. Allereerst vandaag de terugkeer van Wout Meulemans. Ik ben per soonlijk zeer gecharmeerd van Wout en hou van zo'n speler. Hij loopt bijna altijd op de goede plek en speelt vaak goed, zonder dat hij op valt. Hij is in staat om de ploeg beter te laten voetballen en heeft als een van de weinige spelers de capaciteit om structuur in het spel aan te brengen. Bij afwezigheid van Robert was dit afgelopen donderdag het grootste probleem. Vandaag met Murat Böke in de spits samen met Sjoerd Jens, aangezien Bobby Gehring geblesseerd is uitgevallen tegen Hollandia. Zoals eerder gemeld is mijn vurige wens dat de selectie gaat trainen op echt gras. Bobby gleed uit op de "ijsbaan" van Hollandia en ver rekte zijn lies. Het kan geen toeval zijn dat één van de spelers mij vanmiddag vroeg of wij als bestuur het niet kunnen regelen dat er op echt gras getraind kan worden en hij bleek niet op de hoogte van mijn verslag van de wedstrijd tegen Hollandia. Ik stel voor dat de spelers samen met de trainer en begeleiding zelf beslissen of er op echt gras getraind gaat worden. Ik heb mijn zegje gedaan... 9

Schakels (clubbladen) | 2008 | | pagina 9