Zondag 1 Ridderlunch, weer 'n bijzonder samenzijn 10 april: ADO'20 - AFC 2 - 2 "De tweede helft Soms is een voetbal wedstrijd totaal onvoorspelbaar en loopt het helemaal anders dan gepland. Zoals bijvoorbeeld gisteren, donder dagavond 10 april, uit tegen ADO '20. De eerste helft 2-0 achter en volkomen kansloos tegen de grote man nen uit Heemskerk. Het veld lastig bespeelbaar en een treurig avondje v.w.b. het kunst licht. De opstelling de eerste helft was een 4-4-2 opstelling en persoonlijk ben ik meer een voorstander van 4-3-3. AFC heeft vaak zo gespeeld en het past ook wel bij ons. De 2e helft vielen Yama Hashemi en Christiaan Uittenbosch in voor Gijs Roodbeen en Laurens Bianchi. Of het aan de wissels heeft gelegen of dat het komt omdat de trainer een donderspeech heeft gehouden weten alleen de 11 boys in het veld. Het was genieten van de 46e t/m de 94e minuut. Niet alleen de wed strijd. Ook de familie Gehring langs de kant. Robert in Hongkong en Bobby en Sylvia luidkeels langs het veld. Waar was Kees??? Hij zat op kantoor volgens insiders uit bijgeloof. Vrij snel in de 2e helft weer Sjoerd Jens met een prachtige droge tik langs de keeper en via de paal in de goal, de aansluitingstreffer. Lijkt makkelijk maar weer een prachtige goal. Jammer Jammer, jammer dat Sjoerd er volgend jaar niet meer bij is en laten we hopen dat hij na één seizoen in Apeldoorn, waar hij in het ziekenhuis zijn artsenoplei ding vervolgd, weer terug komt. Verder de 2e helft alleen maar AFC aan de bal. Alsof de boys Red Buil i.p.v.thee hadden genuttigd. Strijd en passie en ook nog eens verzorgd voetbal. Voor de liefheb bers die deze week Liverpool-Arsenal hebben gekeken een herken baar fenomeen. Wat een wedstrijd in Liverpool maar wat een ontke tend AFC. Zeven nieuwe ridders traden toe: Rik de Boer, Ger van Caspel, Peter van der Heydt, Jos Kemna, Hans Rodenburg, Jacques Mellegers (83) en Hans Slaap (afwezig met kennisgeving). Max de Bruin was als tafelpraeses weer goed op dreef. Kwam met AFC-historische uitspra ken, die zeker betrekking hebben op de aanwezigen. Zoals: "Het sieraad van de huis zijn de vrienden, die er komen" en "De lunch die komt binden, de club aan de oude vrienden". Een moment van stilte vond plaats ter nagedachtenis aan het overlijden van Els Moesbergen- Smit, Dick's lieve echtgenote. Een heel oud fdmpje werd op het scherm gebracht met wat beelden van de historische wedstrijd die ons eerste elftal op 22 mei 1061 tegen Celeritudo speelde en kampioen in de eerste klasse werd. Cees Bouwens en Paul Meijer, beiden op de ridderlunch aanwezig, speelden destijds in het winnende AFC-team. Kregen beiden de beelden op een DVD'tje. Deze derde ridderlunch zal in de herinnering van de deelnemers blijven door de afzegging van Lou van Kranendonk wegens een hersenbloeding diezelfde ochtend. Een trieste boodschap, gebracht door Lou's schoonzoon Machiel van der Woude. De afzegging bleek later voor altijd te zijn. In deze AFC-schakel elders een "In Memori- am" over de 88-jaar oud geworden Lou van Kranendonk. Hans de Bie Liefst vijftig van de in totaal 68 AFC-ridders kwamen op 1 april in ons clubhuis opdraven voor hun jaarlijkse gezellige en smakelijke lunch. Een heel bijzonder samenzijn. Gezellig georganiseerd door het driemanschap Max de Bruin, Johan de Bie en Hans Honsdrecht. Smakelijk voorbereid door Frans Ris, Joop Kenter en Guido. Voor de derde keer dit unieke initiatief. Het geeft je als wat oudere man altijd weer een heel prettig gevoel je nog gezonde leeftijdsgenoten in je favoriete voetbalclub bij een goede maaltijd te ontmoeten. Waarbij het echt niet zo is, dat je alleen maar contributie hoeft te betalen en adem hoeft te halen om AFC-ridder (50 jaar lid) te worden. 16 april 2008 86e jaargang nr. 12 8

Schakels (clubbladen) | 2008 | | pagina 8