Medische commissie •*5*5? hmhshmm Enkel of dubbel pech!? w. C®r 16 april 2008 86e jaargang nr. 12 Daniël van Meer, oud-captain in ons eerste elftal en 5 jaar spelend in ons eerste elftal en daarna nu al drie jaar in de klassieke vetera nen, verhuisde de afgelopen week naar Spanje. Hij vestigt zich met zijn gezin in Viladellops, een klein plaatsje boven Sitges. Namens de AFC wensen wij Daniel en zijn familie veel geluk in de nieuwe om geving. Opnieuw kan ik melding maken van een unieke zwemprestatie van Marleen Veldhuis. De levenspartner van ons lid Camiel Huisman werd de vorige week wereldkampioene op de 100 meter vrije slag. Tevens won zij ook goud met de damesestafette ploeg op de 4 maal 100 meter vrije slag, goud op de 50 meter vrije slag en goud op de 4 maal 200 meter vrije slag. Namens de AFC onze bewondering en gelukwensen aan Marleen. In de column Ajaxdossier in het dagblad Het Parool werd op 4 april ruime aandacht besteed aan ons lid Rody Turpijn, die in het verleden een aantal jaren, na zijn carrière als profvoetballer, in ons eerste elftal speelde. Rody vertelt in het interview over zijn jaren bij AFC en dat hij nu met veel plezier speelt in Zaterdag 9. Een erg leuk interview. Op 1 april werd de jaarvergadering van de SOS (Sociëteit Olympisch Stadion) gehouden. De leden van onze AFC, die actief zijn in het bestuur van deze sociëteit te weten Hans de Bie, Henk Foppen en Chris Schroder werden herkozen, terwijl onze 2e penningmeester Edwin Geluk actief zal zijn als lid van de Kascommissie. Met de aantekening dat ons lid Jan van Galen erevoorzitter is, wordt mijn stelling weer bevestigd dat je leden van de AFC overal in de maat schappij tegen komt. Na afloop van deze vergadering was er aandacht en bewondering voor een lezing van Charles van Commennee, chef de mission van de Nederlandse ploeg voor de Olympische Spelen in Peking. Na ruim 40 jaar trouwe dienst op de sportredaktie van de Telegraaf heeft, de ook bij onze AFC zeer bekende journalist, Bab Barens de leeftijd van 65 jaar bereikt. Hij blijft actief bij de krant als coördina tor. Namens de AFC onze hartelijke gelukwensen. De in de wedstrijd tegen Haaglandia gescoorde eerste goal (Sjoerd Jens) betekende het 1250e doelpunt van AFC sedert de invoering van de hoofdklasse in 1974. Deze wedstrijd was de 80(1' wedstrijd van het eerste elftal sedert de invoering van de hoofdklasse. Zoals algemeen bekend worden er voor de lagere elftallen geen scheidsrechters meer aangewezen. Reden des te meer om nogmaals in alfabetische volgorde de namen te noemen van onze leden die iedere week weer bereid zijn als om scheidsrechter op te treden. Erik Bos, Peter Brans, Hans Elias, Herman Fritzsche, Adriaan Jeukens, Frans Jüch, Leo de Nobel en Ab Springer. Namens de AFC onze grote dank en bewondering,. Op zaterdag 12 april jl. traden in het huwelijk ons Erelid Rob Duis en Lot Liet. Het huwelijk vond plaats in het Hotel de Roskam in Gorssel (Gelderland) door een ambtenaar van de Gemeente Lochem. Na de huwelijksceremonie werd het een fantastische muzikale avond met optreden van diverse jazzorkesten. Een aantal oude AFC- vrienden van Rob, waaronder Marjoleine en ik waren uitgenodigd om deze avond mee te maken. Namens de AFC onze hartelijke felicitaties en voor de toekomst veel geluk gewenst. Ik moet ook dit keer mijn column weer besluiten met verdrietig nieuws. Op donderdag 3 april jl. overleed onverwachts ons lid Lou van Kranendonk, AFC-Ridder (74 jaar lid) en schoonvader van onze voorzitter Machiel van der Woude. Elders in deze Schakel leest u een In Memoriam. Tevens bereikte mij het trieste bericht van het overlijden op de nog zeer jonge leeftijd van 49 jaar van Rick Dukker, zoon van onze Zilveren Ploeger Rob. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg: Ronald Sarfaty (16/4) - Lou Hekster (18/4) - Bas Rachman (21/4) - Kees Gehring (24/4) - Brennus van der Klaauw (24/4) - Co Onsman (26/4) - Jan de Boer (26/4) - Jaap Wildschut (27/4) - Dennis Bijlsma (30/4) - Karei Baarschers (30/4) - Pim Adriaansz (2/5 - 84 jaar jong) - Dennis de Wit (4/5) - Rein Minor (5/5) - Ronald Gans (9/5). Aan al deze jarigen onze welgemeende gelukwensen. Johan de Bie Zaterdag jl. ging er een siddering door geheel tennisminnend Neder land. In de stad Skopje ging Neerlands hoop Peter Wessels onderuit in de dubbel tegen Macedonië. Een verstuikte enkel noopte hem de wedstrijd te staken en een broodnodig punt ging daarmee de mist in. Natuurlijk kan dat altijd gebeuren, maar onze nationale trots is vaker geblesseerd en verstandiger had geweest, deze enkel preventief te tapen. Ons enkelgewricht is een gewricht dat heel wat te verduren krijgt. Zeker als het om voetbal gaat. Per jaar vinden er maar liefst 425.000 enkel verstuikingen plaats, waarvan 85.000 in het voetbal( info: Top- zorg KNVB), met alle gevolgen van dien. Het is daarom goed om een enkelletsel serieus te nemen, zowel in het behandelen als in het voor komen ervan. De verschijnselen zijn behalve het zelf voelen van overmatig rekking aan de buitenzijde ook pijn, zwelling en lokale drukpijn. De Eerste Hulp is behalve het stoppen van de activiteit, koelen met ijs of koud stromend water, daarnaast het aanbrengen van een drukverband en gedoceerde rust. Veelal kan na 24 uur weer worden belast. Hoe eerder het normaal afwikkelen mogelijk is, hoe sneller de functie zich weer hersteld. Laat bij enige twijfel altijd een foto maken. Veel enkel ver stuikingen zijn herhalingen van een eerdere verzwikking en komen vaak voor als voetballers niet voldoende gerevalideerd zijn. In dat geval is de enkelbeheersing( coördinatie) onvoldoende en zwikt de enkel sneller. Goede oefentherapie is van belang. Deze therapie is er op gericht de balansbeheersing van de enkel te herstellen, pas dan kan de speler weer met de groep trainen of spelen. Met individuele trai ning van coördinatie, kracht en conditiebehoud, is het raadzaam de enkel nog zeker zes weken preventief te tapen of een brace te dragen( lees: stabiliseren). Het is een fabel dat door het dragen van een brace of taping tijdens het sporten de enkelbanden verder zouden verzwak ken. Deze worden gedurende dagelijkse bezigheden doorgaans vol doende op peil gehouden, al kunnen extra versterkende oefeningen ter preventie van blessures nooit kwaad. Woensdag jl. gaven fysiotherapeut Frank Tilmans met Co Groszenip- per bij A.F.C. voor alle teamverzorgers(sters) een uiterst boeiende tapingcursus. Belangstellenden kunnen op de dinsdag trainingsavond altijd worden bijgeschoold. Chapeau! Voor onze Topamateurs is er naast het Bas Rachman Medisch Cen trum door onze eerste elftal speler Mendel Witzenhausen, een pakket aan cardio-fitness apparatuur geïnstalleerd. Mendel en Life Fitness zijn we daar uiterst dankbaar voor. Voor A.F.C.ers bestaat het maandagavond inloopspreekuur in de fysiopraktijk van Nijenrodeweg 914 Vragen richten aan: wim.crouwel@xs4all.nl L-ex Swaan(arts) tel: 020-6731337 Fysiotherapeuten; Wim Crouwel/Frank Tilmans tel: 020-6440070 Verzorger A-selectie. Co GroszeNipper tel: 06 44352970 7

Schakels (clubbladen) | 2008 | | pagina 7