4 Mei herdenking AFC's "Bie"- zonderheden Na het einde van de Tweede Wereldoorlog nam het toenmalig be stuur van AFC de beslissing tot het plaatsen van een Monument op onze sportvelden aan de Zuidelijke Wandelweg ter nagedachtenis aan die leden, die tijdens de oorlogsjaren waren omgekomen. Van onze Ridder George Wijnand vernam ik in 2005 hierover nadere gegevens, die ik ter gelegenheid van de komende herdenking, ook voor de jongeren in onze vereniging toch weer eens een keer aan u wil laten weten. In de meidagen van 1940 sneuvelden onze leden Henri Lindner, Gerard Scheepens en Gerrit Struys. Gevallen zijn voor de Duitse vuurpelotons: Rob Cijfer, Ko van Eijk, Henny Im- mig, Gerard Nieuwkamp en Ab Scheepstra. Eind 1942 werd ons lid Elias van Praag vermoord in het Concentratiekamp Mauthausen. In andere vernietigingskampen kwamen om het leven onze leden Rudie Hartogs en Rolf Sam en als krijgsgevangene stierf ons lid Herman Furstner aan de Burma-spoorweg. Tijdens gedwongen werk in Duits land kwamen om onze leden J. Hatzman en Joop ter Heul. Het zijn onder andere deze vaderlanders, die hebben bijgedragen aan de uiteindelijke bevrijding van Nederland in mei 1945. In een in 2005 verschenen boek over de Erebegraafplaats in Bloe- mendaal worden ook een aantal van de bovengenoemde namen ver meld. Juist in deze tijd van toenemende agressie en strijd in de gehele wereld is het goed om een keer per jaar stil te staan bij deze nare gebeurtenissen, die naar wij hopen niet meer voor zullen komen. De jaarlijkse kranslegging door de voorzitters van AFC en ACC zal dit jaar plaatsvinden op zondag 4 mei a.s. om 19.00 uur op ons Sportpark Goed Genoeg. Het Bestuur vertrouwt op de aanwezigheid van vele leden, waaronder ook jongeren. De thuiswedstrijd van ons eerste elftal tegen Turkiyemspor begint deze middag om 14.00 uur en het clubhuis zal op deze dag om 18.30 uur gesloten zijn. Johan de Bie Op dinsdag 1 april jl. vond voor de derde keer de jaarlijkse bijeen komst van de AFC-Ridders plaats. Liefst 50 van de 68 ridders namen aan de lunch deel. Voor verdere informatie verwijs ik naar de rubriek Mixed Pickles van ons Lid van Verdienste en Ridder Pim Adriaansz en een verslag van ons Lid van Verdienste en Ridder Hans de Bie. In de Sportbijlage van de Telegraaf was op 31 maart jl. een interview opgenomen met ons erelid Chris Schroder. Chris vertelt over zijn liefde voor zijn overleden vrouw Hennie, over zijn kinderen, zijn huidige vriendin Martha en uiteraard over zijn club AFC. Zondagavond 13 april noteerde de AFC website teller de 2 miljoen ste bezoeker. Een felicitatie waard aan al degenen die een bijdrage aan de website hebben geleverd. Speciaal onze webmaster Hans Elias en Hans van der Vlist die het 'amateurnieuws' verzorgd, hebben in belangrijke mate bijgedragen aan het bereiken van deze mijlpaal. Ik las dat vanaf 1 januari 2008 tot 13 april 2008 (15 weken) meer dan 184.000 bezoekers onze website aanklikten. Meer dan 12.200 per week, waarbij de maandag altijd een topdag is. Zou een andere ama teurvereniging meer website bezoekers aantrekken Guiliano With, speler van de pupillen F 1, was zo ongelukkig om tijdens de gymles op school zijn onderarm te breken. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel. De ACC (Amsterdamsche Cricket Club, had op 10 april haar Al gemene Leden Vergadering. Voorzitter Max de Bruin Jr. trad af en werd terecht benoemd tot Erelid. Jan Balk werd benoemd tot lid van Verdienste. Als nieuwe voorzitter werd benoemd ons lid Guido Duk- ker. Namens de AFC wensen wij de cricketclub een goed seizoen 2008 met wellicht een terugkeer naar de hoogste klasse van de KNCB. De VBC (Vrienden Biljart Club) speelt op 18 april a.s. de jaarlijkse wedstrijd tegen de biljarters van onze bevriende vereniging de Kon. HFC. Oudere leden van onze AFC herinneren zich naast deze wed- 16 april 2008 86e jaargang nr. 12 strijden ook de wedstrijden tegen HBS in Den Haag. Hoogtepunt van deze wedstrijden waren altijd de toespraken van ons reeds lang over leden erelid Arie Mets. Namens de AFC wensen wij onze biljartende leden veel succes. Op zondag 30 maart speelde ons eerste elftal de thuiswedstrijd tegen Haaglandia met uitslag 2-2, welke wedstrijd wij heel prettig en sportief kunnen noemen. De donderdag daaropvolgend had de vriendenclub De club van 8 met als leden de AFC' ers Rein Akkerman Sr. Johan de Bie, Max de Bruin, Hans Dukker, Kees Gehring, Hans Honsdrecht, Arthur Reddering, Ab Springer en Hans Woudstra, haar maandelijkse bijeenkomst. Er werd gestart in Café Papeneiland, een van de beste bruine kroegen in Amsterdam. Aan de stamtafel kwamen wij in ge sprek met een echtpaar uit Rijswijk, die enthousiaste leden waren van Haaglandia, n.l. het echtpaar Henk en Greet Gemmink - van Kuye- ren. Zij was de zuster van de bij Kees Gehring bekende John van- Kuyeren, Technisch Directeur van Haaglandia. Onder een goed glas werd de wedstrijd nog eens besproken Zaterdag 5 april bezocht ik de uitwedstrijd van onze E 7 tegen OSV E 5 (gewonnen met 8-2), waarin kleinzoon Jasper van mijn tweeling broer Hans speelt. Ik was een lange tijd niet op dat sportpark geweest en voorafgaande aan deze wedstrijd liepen Hans en ik naar de plek waar ons erelid Sal van Gelder tijdens de wedstrijd van ons eerste elftal in september 1998 aan een hartaanval overleed. Onze herinne ringen gingen een moment terug naar die fatale zondag en naar de vele prettige momenten met Sal, en de grote verdiensten van dit ere lid. Ik meende er juist aan te doen beste lezers om u over dit moment te informeren. "Flame of Hope" is de naam van het nationale sportevenement voor sporters met een verstandelijke beperking, dat van vrijdag 6 tot en met zondag 8 juni a.s. in het Olympisch Stadion in Amsterdam zal worden gehouden. Dit evenement heet "Special Olympics" en telt meer dan 177 sporters. Tijdens een spetterende openingsceremonie, waarbij de sporters aan het publiek gepresenteerd zullen worden, zal de "Flame of Hope" er voor zorgen, dat "Special Olympics" vol vuur geopend wordt. De vlam zal die avond door lopers van Den Haag naar het Olympisch Stadion gebracht worden. Een afstand van 62 kilometer en 300 meter. Er kunnen meters gekocht worden ten behoeve van de begeleiding van de sporters. Een meter kost een euro. U kunt uw betaalde meters overmaken op Rabobank 12.94.69.769 t.n.v. Stichting Special Olympics 2008 Amsterdam. Ondersteunt u met 100 meter of meer, dan wordt uw (bedrijfs)naam vermeld op de website www.nso2008.nl. Ondersteunt u met 250 meter of meer, dan wordt uw naam ook vermeld op de bedankpagina in "De Telegraaf'. Deze pagina verschijnt in de krant van 9 juni 2008.Tot het aanbeve lingscomité behoren ondermeer burgemeester Job Cohen van Am sterdam, oud-topschaatser Yvonne van Gennip, oud-zwemster Ada Kok en Michael van Praag, bondsbestuurslid KNVB. Er wordt een beroep gedaan op de AFC-leden om wat meters te kopen. Lid van Verdienste en Zilveren Ploeger Peter Roosenschoon is na 4 weken ziekenhuis en 3 darmoperaties in één week gelukkig weer thuis. Het verdere herstel zal nog wel enige weken vergen. Namens de AFC zenden wij hem onze beste wensen voor een spoedig herstel. Ons lid Joop Nieuwenhuys, in het verleden zeer actief bij het jeugd- gebeuren in onze AFC ondergaat een aantal medische behandelingen. Namens de AFC zenden wij hem onze hartelijke groeten en wensen wij hem sterkte en beterschap. Matthijs Jesse, speler van de pupillen D 2 was zo ongelukkig om tijdens de training zijn arm te breken. Op de daarop volgende zater dag mocht hij van de Jeugdcommissie een supermooie voetbal ont vangen. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel. Loes Slaap, echtgenote van onze AFC-Ridder Ben (actief met de verkoop van programma's bij de thuiswedstrijden) dient ook een aantal medische behandelingen te ondergaan. Ook haar wensen wij sterkte, vergezeld van onze hartelijke groeten en wensen voor spoedig herstel.

Schakels (clubbladen) | 2008 | | pagina 6