In Memoriam Lou van Kranendonk De Schakel Van harte Dritte Bundesliga in Nederland? Op 3 april jl. overleed plotseling op de leeftijd van 88 jaar onze AFC- Ridder Lou van Kranendonk, onze oudste AFC-Ridder. Liefst 74 jaar was hij lid van onze vereniging. Hij begon zijn voetbalcarrière in 1934 in de jeugd en speelde in 1936 in de Junioren 1 Er werden in die tijd spelersrapporten gegeven en Lou scoorde voor het plaatsen van een bal een 7 en voor zijn enthousiasme een 8. Net als bij cricket en tennis behoorde Lou tot de betere spelers. AFC-Ridder George Wijnand vertelde mij, dat Lou ook een aantal keren in het eerste elftal heeft gespeeld en zo ook in de historische beslissingswedstrijd tegen ZVV (uitslag 9 -1) tijdens welke wedstrijd zijn cricketvriend Dick Disselkoen 7 doelpunten maakte). Deze wed strijd was nodig omdat wij met het eerste elftal in het seizoen 1947- 1948 samen met ZVV op de laatste plaats waren geëindigd. Flet ver slag van deze wedstrijd vermeldt verder dat de spelers Claus en van Kranendonk de zaak achter potdicht hielden. Na de wedstrijd werd er in de toen bekende uitgaansgelegenheid Normandy in Amsterdam op het Leidseplein een groot feest voor de spelers van het eerste elftal gehouden, waar Lou en zijn verloofde Mirjam natuurlijk ook deel aan namen. Het verhaal gaat, dat op ver zoek van Lou de band vele malen het toen bekende "La vie en rose" voor Mirjam moest spelen. In september van dat zelfde jaar trouwden Lou en Mirjam. Hij was een trouw bezoeker van ons jaardiner op 18 januari en van de jaarlijkse bijeenkomst van de Zilveren Ploeg op de eerste vrijdag in november. Tevens bezocht hij altijd de wedstrijden van ons eerste elftal en na het overlijden van zijn vrouw Mirjam ging hij samen met zijn schoonzoon Machiel van der Woude naar alle wedstrijden. Ook was hij lid van de Vrienden Biljart Club (VBC) en behoorde hij tot de betere biljarters. Tot vlak voor zijn overlijden was hij op de donderdagavond aanwezig op Goed Genoeg met zijn vrienden van de VBC. Veel leden van onze vereniging bewaren zeer aangename her inneringen aan deze aimabele man. Bij de Amsterdamsche Cricket Club was hij sinds 1936 lid, en daar was hij het oudste nog in leven zijnde lid. Ondanks zijn hoge leeftijd was hij een trouw bezoeker van de wedstrijden van het eerste elftal van ACC, en in het verleden zelf een zeer goede cricketer. Erevoorzit ter van ACC, Max de Bruin, vertelde mij dat hij tijdens de periode 1938 - 1964 als speler van het eerste elftal 175 innings heeft ge speeld, 1566 runs heeft gescoord en 72 vangen heeft gemaakt. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naas te familie en wensen wij hen sterkte om het plotseling heengaan van Lou te verwerken. Johan de Bie Een aantal van U heeft de vorige Schakel helaas niet ontvangen. Dit vanwege een administratieve (software) fout, waarvoor onze welge meende excuses. Administratie AFC 16 april 2008 86e jaargang nr. 12 Het Bestuur geeft met leedwezen kennis van het overlijden op 6 april 2008 op de leeftijd van 69 jaar van de heer Jeu Sprengers voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond. De AFC is dankbaar voor alles wat hij heeft gedaan voor de ontwik keling van de voetbalsport in Nederland. Namens de vereniging betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie. Machiel van der Woude - voorzitter Kees Gehring - secretaris Gehuwd op 12 april Rob Duis en Lot Liet Namens de AFC onze hartelijke gelukwensen aan het bruidspaar. In Voetbal International staat deze week een uitgebreid interview met directeur amateurvoetbal Bruijnis niet gelezen, kijk dan op onze website onder 'amateurnieuwsbij 'kranten en websitesen klik naar artikel 'Mammoetoperatie KNVB bijna klaar: de Topklasse komt eraanvan 12-04-2008). Het is een onthullend verhaal waarbij je na lezing toch wel grote zorgen gaat maken over de omgangsvormen binnen onze bond. Deze constatering betreft niet in de eerste plaats de onwrikbare wil om tegen de wil van de meeste hoofdklasse clubs in ten koste van alles de Topklasse er door te persen, want dat is inmiddels genoeg zaam bekend. Opvallend is met name de minachting voor de huidige democratische verhoudingen binnen de bond en daarmee voor de clubs. Het is alle maal te stroperig, de unieke democratische structuur van de KNVB is niet van deze tijd. Het moet in de toekomst bij de bond gaan als in een dorpsclub. Het bestuur legt één of twee keer voor wat men wil gaan doen, krijgt vervolgens applaus en het bestuur geeft een rondje. In dit beeld past het natuurlijk niet dat de clubbestuurders die het niet eens zijn met door de plannen van de bond zich achter een microfoon weren. Belachelijk, waar bemoeien zij zich mee. Nee, als de bond met drastische maatregelen komt, die het bestaan van de betrokken clubs diep raken, mogen kennelijk alleen de voorstanders het woord voeren, en mag de KNVB-directie via een alom aanwezig PR-bureau, de inzet van extra medewerkers en een overdaad aan publiciteit de werkelijk heid naar haar hand zetten. Met elkaar een treurig beeld. Wat betreft het Vl-artikel: de start is alleszeggend. De Duitse Dritte Bundesliga wordt als hét voorbeeld opgevoerd. Het kan niet op: 'lokale helden worden landelijke bekendheden, sponsors staan te dringen, 10 miljoen televisiegelden zitten al in de pot. Voor het ge mak wordt niet verteld dat Duitsland 82 miljoen inwoners telt, 66 miljoen meer dan Nederland. Dat het, mede door het Talpa avontuur, al moeilijk is voor de eredivisie voldoende televisiegelden in Neder land te genereren en dat als het allemaal zo eenvoudig zou zijn het vreemd is dat het in de eerste divisie, een klasse hoger dan de Top klasse, financieel zo uitermate stroef verloopt. Het probleem in het Nederlandse voetbal is nog steeds gelokaliseerd bij de eerste divisie. Op dit niveau heeft de KNVB nagelaten in te grijpen. Er zijn te veel BVO's in Nederland, vele onderzoeken laten dat al jaar en dag zien. Toch zijn nog niet zo lang geleden AGOVV en FC Omniworld toege- 4

Schakels (clubbladen) | 2008 | | pagina 4